Rubriky
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for the ‘Vyjížďky 2014’ Category

Trasa: 27 km, stezka po pravém břehu Vltavy, Voříškárna, garáže za Ternem, kolem Bosche, přejezd v Kněžských Dvorech, podél kolejí do Hrdějovic, spojovačka na Borek, rokle směr Orty, sjezdařská dráha, polem k Rosmíkovi, pravá do rokle, sjezd pod Babu, Žákův lom, výjezd na Hosín k rybníku, náves, po asfaltu směr Hluboká, levá sjezd ke kolejím po motokrosových cestičkách, železniční most nad Barborkou, prudký sjezd lesem k jezu, stezka po pravém břehu Vltavy k Nezmarovi.

Počasí: 12°C, polojasno

Účast: Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Venca Krutina, Pavel Samec, Martin Ehrenberger, Pavel Kosař, Jirka Tuček, Lojza Orgoň, Jindra Vimr

Pád: Jindra Vimr, Martin Ehrenberger, Pavel Kosař, Honza Mareš

Defekt: Jindra Vimr

Trackmaker: Honza Mareš, Petr Šikl, Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Tak je to tady! Závěrečná vyjížďka nezmarské odnože nočních jezdců. V tomto ročníku je to vlastně průnik několika budějovických skupin, a to BK Nezmar, Legendbike a Exteremo.

Závěrečná vyjížďka se odehrála v mých oblíbených lokalitách lesů kolem Ort a srázu podél kolejí z Hrdějovic na Hlubokou. Zmíním jen její nejzajímavější části, kterými byli zejména výjezd odvodňovací roklí k Ortům a motokrosové pěšiny v úseku Hosín zastávka až Hluboká – Zámostí. První ze zmiňovaných úseků jsme bohužel absolvovali bez Samíka, kterého zdržel defekt kola jeho zánovního biku Rocky Mountain. Zouvání pláště z bezdušového ráfku bylo panenským počinem, a jak je známo, u akcí tohoto typu dochází ke komplikacím. Výjezd odvodňovací roklí, který většina týmu zdolávala v tomto směru poprvé, byla zprvu lehce komplikovaná poházenými větvemi majícími za úkol odradit motokrosové jezdce, v druhé části pak dala vyniknout jezdeckému umění jednotlivců. Do druhého úseku jsme již vyráželi v plném počtu deseti bikerů, posilněni zrzavým mokem ze zásob našeho vrchního sládka. Ještě techničtější stezky ryze motokrosové povahy prověřili techniku týmu až na dřeň. I Eri si tak přišel na své, především v místech, kde před nějakým časem testoval zapůjčený bike s neblahými následky jak na jezdci, tak na kole. Náročnost tratě se pak podepsala i na počtu pádů ve vyjížďce, naštěstí všechny bez vážnějšího úrazu.

Vzhledem k povaze vyjížďky “Závěrečná ” jsme naplánovali zakončení noční sezóny u Zdendy. Byla to první návštěva hospody U Nezmara od letní závěrečné vyjížďky. U první objednávky pití jsem lehce zaváhal, ale vypadlo ze mne, že si teda dám jednu jedenáctku. Pivo jsem na stůl dostal s padlou pěnou a i ta se do pěti minut ztratila úplně. Půllitr přede mnou tak vypadal, že obsahuje čaj a ne pivo. Chuť, tak ta bohužel zůstala stále neblaze stejná. Nebyl jsem v tom ale sám, stejně na tom byl nejen celý náš stůl, ale i všichni ostatní hosté. Zdenda prohlásil, že dodávku piva bude reklamovat a pokud neproběhne hladce, osloví konkurenční pivovar Platan. Cena je prý stejná, jen Zdenda je odkojený Samsonem už od mala a měnit to ze zásady nechce. Ve všech u našeho stolu svitla jiskřička naděje. U jednoho vlastně ne, před tím stála sklenice bílého střiku.

Během večera došlo i na doplnění údajů do statistiky, která tak prozradila, jak že nám dopadlo umístění v celkovém pořadí největšího počtu účastí, pádů, defektů a trasování nočních vyjížděk. Výsledky najdete v přiložené statistice.

Zde malá rekapitulace:

1. Cena nejlepšího NIGHT RIDERA – Petr Šikl (100% účast)

2. Cena největšího padáka: Pavel Samec (6 pádů)

3. Cena nočního píchače: Venca Krutina (protože by zase vyhrál Samouš, jednomyslně jsme určili za vítěze Vencu)

NIGHT RIDER

NIGHT RIDER

Noční píchač

Noční píchač

Největší padák

Největší padák

 

4. Cena trasera a poděkování za bezpečné dovedení do cíle patří především Petrovi Šiklovi, ale i Pavlovi Kosařovi a vlastně všem, co do každé z vyjížděk přivezli materiálové zabezpečení, pořídily dokumentární záběry a v neposlední řadě dodali dobrou náladu.

 

NIGHT  RIDE  –  BYL  TO  DOBRÝ  POČIN  –  DÍKY

 

Hony

 

Statistika: NIGHT RIDE

 

Trasa: 41 km, po stezce k Meťáku, podél Vltavy na Boršov, po modré na Kotka, na asfalt – Rančice, Opalice, Radostice, Štěkře, levá na Harazím, na červenou do Černic, Žabař, Mirkovice, kolem Jíleckého potoka do Malčic, stoupání po kořenech směr Věžovatá Pláně, stoupání pod Polušku, sjezd po modré na Rejty a do Kaplice – nádraží.

Počasí: 11°C, jasno

Účast: Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Venca Krutina, Radek Seidl, Pavel Kosař, Jirka Tuček, Tomáš Kouba

Pád: Radek Seidl

Defekt: nikdo

Trackmaker: Vítek Sirotek a Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Kvalitní, náročná vyjížďka pro opravdové fajnšmekry. V této vyjížďce si musel každý najít to své. Asfalt, šotolina, louka, singlík, bahno, sníh, led, kořeny, rovina, stoupání, sjezd, …. Co více si přát.

Přísný výkon v běhu na 32 km – Honza Ludvík. Tomu se říká: “Borec na konec!”

Hony

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Plán: Borecká rokle, Hrdějovice, Hosín, sráz směr Hluboká a tentokráte na Samson ke Zdendovi.

 

Trasa: 43 km, Švábák, zprava okolo střelnice hranou lesa k rozcestí na zelenou, zpátky po zelené a modré na Hakláč, mezi rybníka na Křenovice, spojovačka nad Dubné, žlutá okolo Vráže, mezi rybníky na Čakovec, asfalt pod Čakov, na sjezdařskou dráhu kolem lomu, lesní cesty až k myslivně, výjezd pod Haberský vrch, sjezd dolů, přes Dehtářský potok, Lipí, Kaliště a panelka na Šindlák, Perla a KMP.

Počasí: 10°C, jasno

Účast: Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Venca Krutina, Pavel Samec, Radek Seidl, Martin Ehrenberger, Lojza Orgoň, Pavel Kosař, Jirka Tuček

Pád: Vítek Sirotek, Pavel Samec, Martin Ehrenberger, Radek Seidl- 2x

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Zatím nejdelší noční vyjížďka, jak do vzdálenosti, tak do stráveného času v sedle a dokonce vyjížďka s největším počtem účastníků. Rekord v počtu pádů ve vyjížďce nebyl překonán, pouze vyrovnán. V číslech: 43 km, 2:38 hod, 10 bikerů, 5 pádů.

Tato vyjížďka byla ale výjimečná ještě jednou událostí, a to průběžnou oslavou Šiklínovo narozenin. Již na startu jsme připili z placatky rumu na Petrovo zdraví a zamířili směrem na Švábák. Na startu se objevila i nová tvář v podobě Samíkovo kolegy, zelináře Radka. Samík se plně vžil do role Radkova učitele a vysloužil si tak během vyjížďky spoustu milých přezdívek, jako například: “Taťka, učitel národů, Jan Amos Komenský.” Došlo i na pády, jeden zřejmě jako ukázku předvedl pan učitel, jeho žák aby nezůstal zahanben dva krát zadaný úkol zopakoval. Ukázkový pád přes řidítka předvedl i Vítek, který měl smůlu a byl zachycen naším dvorním fotografem ještě na zemi. Celou akci s pády završil Eri přesně na místě, kde předvedl koupací akci v kaluži Majkl, naštěstí skončil na čtyřech. Po výjezdu pod Kluka jsme se naposledy posilnili z placatky a vyrazili zpět k domovu. Po cestě ovšem došlo k odpojení Samíka a Radka když z kopce pokračovali rovně, namísto odbočení vpravo. Při telefonickém zjišťování jejich polohy nám Samík oznámil, že ještě neví kde jsou, že až narazí na nějaké povědomé místo, dorazí již jen ve dvou do Perly. Díky oslavám 750tého výročí založení města Českých Budějovic, zaplavily chodníky davy lidí a ulice kolony aut. Cesta k Perle nebyla opravdu jednoduchá. Bohužel naše oblíbená domovská pivnice byla zcela zaplněna a nás tak čekal znovu průjezd mezi davy lidí směrem k KMP. Zde nás uvítali s otevřenou náručí i s koly. Nakonec se nás do hospůdky vměstnalo deset, doběhl Petr Pokorný a kolmo dorazil Větrák. Znovu jsme připili na zdraví našeho kamaráda Šiklína a konec oslavy přerušila až číšníkovo žádost o uhrazení útraty na konci zavírací doby.

Peťane, díky a přejeme ještě jednou hodně najetých kilometrů jen ve zdraví.

Hony

 

POZOR, sraz na příští úterní vyjížďce v 17:00 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Plán: ČB-Poluška-Kaplice nádraží, cca 40 km, 850 výškovým metrů, návrat vlakem ve 21:33 hod.

 

Trasa: 25 km, okolo strojárny na lávku k nádraží, kolem Dobrovodského potoka na Švajce, Srubec, po modré, lesem na Klukov, kolem rybníků zpět na modrou směr Trocnov zastávka, bahnitou cestou na Ostrolovský Újezd, po zelené do Borovan.

Počasí: 3°C, jasno

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Vítek Sirotek, Martin Ehrenberger, Pavel Samec, Venca Krutina, Jirka Tuček, Pavel Kosař, Honza Voleský

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Start doprovázený slunečními paprsky, které umožnily rozsvícení našich lamp, až na samotné hraně lesa Dobrovodského lesa. Vítkovo ambiciózní plán zdolat po cestě Todeňskou horu a vytvořit tak královskou etapu se nekonala. Směr na Borovany byl přímý, zato v části před Ostrolovským Újezdem značně bahnitý. Těsně před Borovany se Vítek pokusil prosadit pěšinu na Borovanský Mlýn, ale ani ta nevyšla, což nám pro pobyt v restauraci Símalka uspořilo spousty času. Na pivo doběhl Honza Ludvík, který pokořil 22 km trasu během dvou hodin. Když to porovnám s naším výkonem na kolech, 25 km za jednu hodinu a čtyřicet minut, nevím, nevím, zda jsme neměli na tu Todeňskou horu odbočit.

Během cesty vlakem jsme poprvé dostali zajímavou slevu na kola. Nahlásil jsem kol sedm a průvodčí na to: “Budu počítat jen čtyři, bude to za 100 Kč, aby se nám to dobře počítalo.” Samosebou jsem neprotestoval. Klasika v podobě schodů včetně eskalátoru pobavila především Honzu Ludvíka. Samík totiž předvedl eskamotérský kousek při výjezdu po eskalátoru, zapojil do něj nový prvek, a to opírání se hlavou o gumový pás madla.

Hony

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Trasa: 35 km, po stezce na Meťák, konec Rožnova, podél řeky na Boršov, mezi novou zástavbou, pěšina dolů na červenou k řece, nahoru kolem Vrábečského potoka na Zahořice, lesem pod Vrábče, tři brody, na Hradce, asfalt do Lipí, modrá – zelená přes Kaliště, kolem střelnice na Švábák a JČU do KMP.

Počasí: 2°C, polojasno – po dešti

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Martin Ehrenberger, Pavel Samec, Jirka Tuček

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Na startu jsme vzhledem k počasí zauvažovali o změně cílové lokality a tím pádem se otevřelo okénko pro debatu, kde že jsme to vlastně ještě nebyli. Hesla jako Volešek, Kubata doprovázel smích a poznámky, že tyto exkluzivity nemůžeme Ondrovy sebrat. Jedna z možností byly tři brody, a tak jsme se pustili podél řeky směrem k Boršovu. Po cestě jsme ještě jednou chviličku váhali nad dojezdem do Holubova, nebo návratem do Budějovic. Demokratickým hlasováním byla zvolena druhá z možností.  Tři brody jsme sice nedali od řeky, ale napojili jsme se těsně pod poslední strouhou, tak že přejezd tří brodů tam byl. Cestou domů došlo na diskusi nad ožehavým tématem kvality piva Samson jejímž výsledkem byla volba testování pivních speciálů v KMP. Zde nás zaujala rozšířená nabídka teplých jídel, nové pivní speciály a v neposlední řadě obsluhující personál z Desné.

Hony

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Konečně pojedeme Borovany – návrat vlakem : Borovany 22:14 hod – ČB 22:35 hod.

Trasa: 29 km, start Hoch, kolem řeky do Hrdějc, na Borek, Mojským do Libniče, kolem Libničskýho potoka směr vysílač, přes čtyřproudovku k Floridě, Babou sjezd do Jivna k vodárně, kolem lomu nad hornickou stezkou sjezd na ní, promotání Rudolfovem kolem kasáren a zadem ke škodovce. Poté Perla.

Počasí: -1°C, polojasno

Účast: Petr Šikl, Martin Ehrenberger, Pavel Samec, Jirka Tuček

Pád: Pavel Samec

Defekt: Jirka Tuček

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: není

Komentář: Na začátku etapy jsem nadhodil, že by bylo dobré zahnízdit po u Zdenka. Okamžitě se zvedla silná vlna odporu, kterou vedl hlavně Eri. Po utlučení tohoto nápadu čepicema, navazovala opět Perla. Kruťák měl nějaké narozeniny, splín, nebo či co, tak do nás vlil panáka a obědnal božihodovou mísu plnou sýrů. Pěkná byla nová cestička od lomu na hornickou, tu musíme opakovat. Počas – někde okolo lehce pod nulou , dost místy umrznuto a nahoře jsme jeli sněhem.

 

Příště jsme potvrdili Borovany.

P.

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Trasa: 24 km, Sokolský ostrov, po nábřeží ke strojárně, lávka přes nádraží, za Suché Vrbné – okolo sportovního areálu, odkalovací nádrž, roklí kolem Hodějovického potoka na Srubec, po červené na Švajce, dál kolem Dobrovodského potoka, pod Třebotovice, hráz Lusného rybníka, nahoru na Dubičák, kolem hřbitova na Dobrou Vodu, středem Sucháče na nádražní lávku, zpět okolo strojárny, náměstí a do Perly.

Počasí: 0°C, jasno, úplněk

Účast: Petr Šikl, Pavel Kosař, Lojza Orgoň, Martin Ehrenberger, Jindra Vimr

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: není

Komentář: moc se jim líbila (jako vždy), místy byl i sníh, bláto prý moc nebylo (což se mi nechce věřit, když to bylo na tajícím sněhu) 🙂

Vítek S.

 

Jak říká Lojza: “Každá vyjížďka se mi líbí, protože rád jezdím na kole a navíc s partou kamarádů. Na počasí nezáleží.”

Do Perly dorazil po 10 km běhu Venca, Víťa s novým sestřihem a já s doznívající rýmičkou.

Hony

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Trasa: 28 km, Špačkárna, Doubravice, lesem polem Hůrka, terénem sjezd do Nové Vsi, po červené TZ Borovnice, podél potoka a výjezd, setkání s modrou TZ, po ní přes potok směr Heřmaň (lávka je), lesem kolem vysílače, Heřmaň, úpravna vody, odkaliště, Vidov, podél Malše, Samson, Perla

Počasí: -2°C, jasno, úplněk

Účast: Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Kosař, Pavel Samec, Venca Krutina

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: není

Komentář: vyjížďka za mrazu a trochu po sněhu – místy byl navátý, někde jen poprašek, v lese nic. Každopádně zatím asi nejvíc zimní vyjížďka, konečně bez bláta, za sucha – i když hlubší bahno a louže byly zmrzlé jen na povrchu a pláště se do nich roztomile zařezávali, někdy nečekaně – skryté pod popraškem sněhu, obzvláště pikantní to bylo při sjezdech a v kombinaci s naopak zmrzlými kolejemi nám to připravilo pár perných chvilek. Všichni se s tím však vypořádal se ctí, takže žádný pád. Přejezdy po stráních, kde sníh pod koli krásně křupal, jiskřil ve světlech lamp, výhledy na osvětlené budějovice, úplněk, moc pěkné. Škoda jen, že jsme sebou neměli dvorního fotografa.

Vítek S.

 

Sraz na příští úterní vyjížďce v 17:30 hod u Dlouhého mostu, strana u Hocha.

Naplánovali jsme klasiku kolem Vltavy po červené až na Dívčák, kolem Hamru do Třísova, přes kamenné zahrádky a mohyly nad Třísovem do Holubova, návrat vlakem.

Doma mi však řekli, že příští úterý se mi na kolo chtít nebude, takže příště beze mě, další týden jsou jarní prázdniny=další neúčast, o stezku kolem Vltavy bych nerad přišel, co ji jet až 18.NR 24.2.2015?