Rubriky
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for the ‘Vyjížďky 2022’ Category

Trasa:  26 km

Výškové metry: 343 m

Účast:  Míra D., Vítek S., Venca K., Zdeny, Jirka V., Pavel K., Petr Š., Lojza, Hony, Eri, Kuba J.

Vyjížďku nedokončil: Petr Š. z Hlincovky nejkratší cestou pumptrackem  do Šnytu, Kuba J. se odpojil před Dubičákem

Pád: nebyl nahlášen

Defekt: Petr Š. – trefil na Hlincovce přehazovačkou pařízek ukrytý v borůvčí

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář: Letní teplota 17°C přilákala na poslední vyjížďku hodně bajkerů, 2 dokonce sezónu NightRide zahájili a hned ukončili 🙂 . Při motanici pod Mrhalem jsme se opět přesvědčili, že i když tudy jezdíme 15 let, tak se pořád dají najít nové krásné cestičky. Na Hlincovnce jsme přišli o Peťu. Ohnuté ramínko přehazovačky srovnal, ale raději se zbytkem pelotonu nepokračovat. A dobře udělal, cestou se mu přehazka rozpadla definitivně. I přes naši delší cestu a zdržení na Dubičáku tak dorazil do Šnytu až po nás s přehazkou i s řetězem v baťohu, z Hlincovky si dal pumptrack 🙂 . Na Dubičáku jsme na oslavu nového nočního pilníka bouchly šampáňo a pak jeli zakončit sezónu do Šnytu. Pilník Míra slavil tak poctivě, že cestou domů měl karambol. Pád až po vyjížďce se mu do statistik sice nepočítá, ale nějaký čas na léčbu si vyžádá 🙁 . Míro blahopřejeme k pilníkovi jubilejní 10. sezóny NightRide a ať si brzo zase v sedle!

Bajku zdar V.

pro přátele statistik:

celkem bylo 21 vyjížděk, na všech vyjížďkách jsme celkem ujeli 658 km a zdolali 8.489 výškových metrů, to se ale nikomu nepovedlo, i pilník jednou chyběl

celkem se zúčastnilo 25 bikerů, nejméně 2, nejvíce 14, průměrně 7

tradiční vrchní Trackmaker je se 12 vyjížďkami Pavel K.

celkem bylo 12 defektů, defekťák roku je se 3 defekty Venca K..

celkem bylo 15 pádů, padák roku je se 4 pády Pavel T.

komplet NIGHTRIDE 2022-2023 statistika:

Trasa:  42 km

Výškové metry: 620 m

Účast:  Míra D., Pavel T., Vítek S., Venca K., Zdeny, Jirka V., Pavel K., Petr Š., Kory, Lojza, Hony

Vyjížďku nedokončil: Kory ztracen a nalezen (přiznal se k pádu), z Vrábče jel rychlejší cestou

Pád: Kory, Pavel T.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář: Fritschova stezka potěší vždycky, obzvlášť když ji někdo projde, ostříhá vegetaci a zpevní hrany (neznámému děkujeme). Pěkně jsme si to pěkně užili, i když kořeny nějak klouzaly, na to že poslední dny bylo sucho. Asi to za světla neumíme, musíme si zase zvyknout. Některé fotky z prudkého sjezdu U Rybů jsou trochu rozmazané, prý že kdo jel rychle je rozmazaný, kdo jel pomaleji je ostrý. Asi na tom něco bude, já jsem tam 2x ostře 🙂 . Déšť nás z plánované trasy (ambiciózně do Zlatky a po druhém břehu zpátky) odvrátil v Třísově, kde nám trasér aspoň ukázal nový pěkný sjezdík k Holubovu. Tam jsme se chtěli před deštěm schovat, ale i přes kolečko kolem rybníka jsme nic otevřeného nenašli. Zpátky k Vlčákovi se nám nechtělo, tam jsme taky tušili zavřeno. Šanci jsme dali hospodě ve Vrábči, ale také neuspěli. Až Zdenda nás přijal vlídnými slovy “to už ste tam taky mohli zůstat”, když nás deset uviděl v půl deváté vcházet. Otužování Samsonem za doprovodu vyladěné gastronomie šmitec, sekaná, klobása, ovar, guláš, vlídná obsluha a vytopený lokál … co víc si můžeme přát. Všechno při starém, připraveno na letní sezónu!

Bajku zdar V.

P.S. Příští vyjížďka je poslední. Pilník je jasný, na druhém místě může dojít ke změně, jelikož průběžně druhý pavel T. dává přednost kultuře. Takže pokud bude mít vyjížďka alespoň 55 km, tak se na druhé místo posune průběžně třetí Vítek S.. Trasére, můžeme se nějak domluvit? 🙂

 

Trasa:  25 km

Výškové metry: 220 m

Účast:  Míra D., Pavel T., Vítek S., Venca K., Zdeny, Jirka V., Petr Š., Stenly, Kory

Vyjížďku nedokončil: Venca a Kory to obrátili před cílem a jeli po ose dom

Pád: Vítek S. – při pokusu o přeskočení klády jsem ztratil rovnováhu, kterou jsem opět nalezl až při kontaktu všech 4 končetin se zemí

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Š.

GPS: mapa 

Komentář: 

 

8.3.2022:

 

7.3.2023:

Ano, v Markvarticích U Kaprů je pořád stejně, stejně dobře! I tentokrát jsem se cestou moc nezdrželi, jen jsme si v rychlosti dali prohlídku staveniště dálnice. Někteří dokonce ani nestihli zapnout osvětlení a pro ně to tedy byla klasická vyjížďka, žádný NightRide. Pán na nás byl připraven, servíroval zelnici s kusy uzeného a klobásy. Donesl k ní na stůl 2 druhy paprikového koření, aby si každý nabral kolik chce. Já zkusil na špetku lžičky a bylo to na mě až dost. Také donesl jedno speciální koření, které ale nedal z ruky, jen nabízel jestli ho někdo chce zkusit, že mu to sám okoření (zapálí). Že prý, když to nechá na stole, tak s tím hosté zbytečně dělají kraviny a pak to vynikající jídlo zbytečně vrací 🙂 🙂 . Míra se odvážil a prý to opravdu byla síla! Za tuto výjimečnou vyjížďku musíme poděkovat našemu Peťovi – sice o rok starší, ale na kole dovádí jak klouček 🙂 … tak hodně štěstí a zdraví!

Bajku zdar V.

Trasa:  37 km

Výškové metry: 485 m

Účast:  Pavel K., Míra D., Pavel T., Lojza, Petr Š., Hony, Venca K., Sochy, Kory

Do konce NightRide jsou ještě 3 vyjížďky, ale už teď máme nočního pilníka! Jestli se někdo chystal na finiš, tak si to nechte na příští sezónu 🙂

Vyjížďku nedokončil:

Sochy se ztratil na Haberáku,

Kory se ztratil před Lipím,

Venca K. se ztratil za Třebínem (k této informaci z Viberu Venca dodal: “Neztratil. Defekt, výměna duše. Pak jsem pokračoval, normálně. Spíš už se asi nenosí solidarita předsedo😉”. Tak určitě … snad se to jednou zlepší. Jo a ten defekt jsem teda zapsal 🙂 🙂

Pád: Hony – z viberu jsme se dozvěděli: Já jsem trochu odřený a naražený, nic vážného. Ta moje červená helma mi znovu zachránila hlavu, půjde na výstavku za zásluhy. Rána přímo na zátylek, to by nebylo dobré bez helmy.

Defekt: Venca K.

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář:

Oproti minulému týdnu se citelně ochladilo. Teplota během vyjížďky pozvolna klesala až pod bod mrazu, čemuž napomohl i zvolený směr k masivu Kluka. Za Čakovcem jsme si vystřihli stoupání málo ježděnou cestou po pravé straně potoka, kde je i v létě terén velmi obtížně průchodný. Dnes se tu navíc střídal sníh s bahnem a kalužemi. Ve stoupání na Švehlán postupně přibývalo sněhu, prostě prvá zimní vyjížďka. Sjezd sáňkařskou dráhou jsme netrefili, ale průjezd zasněženým lesním terénem rozhodně stál za to. Trocha Trailu v úbočí Haberáku a míříme domů. Z popisu by se možná zdálo, že tahle vyjížďka byla krátká, čemuž by nasvědčovala i její délka 37 km, ale trvala téměř tři a půl hodiny. Povedlo se nám při ní poztrácet pár členů teamu, jak už bylo zmíněno výše. Na to si musíme dávat vážně pozor. Hlavně Vencovi patří omluva, že jsme mu ujeli, když měl defekt. Závěrem při projíždění městem a hledání té správné hospody se nám znovu team roztrhal. Při průjezdu přes lávku u plavečáku jsem se déle, než bylo zdrávo otočil, kdeže je naše druhá polovina, a v tom padla rána a já ležel na zemi. Srazil jsem se s protijedoucí cyklistkou, kterou jsem přehlédl. Té se naštěstí nic nestalo a mě díky helmě také ne.

Tak že, takhle už příště ne!!!

Hony

Trasa:  33 km

Výškové metry: 345 m

Účast:  Míra D., Pavel T., Vítek S., Jirka V., Pavel K., Petr Š., Lojza, Hony

Vyjížďku nedokončil: Lojza nedojel do hospody, Zdeny dojel jen do hospody 🙂 , Míra neodjel z hospody 🙂 🙂

Pád: Vítek S. – po (skoro) překonání blátivého příkopu zaváhání, ztráta rovnováhy, šlápnutí na hranu, která byla naneštěstí uklouzaná, sesunutí nohy do příkopu, hrozící znečištění celého těla vybráno lehkým dotekem dlaně o zem … pád to asi byl 😉

Defekt: Míra D. – výuka opravy defektu na bezduších

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář: Třetina vyjížďky za světla a +11°C, je to ještě zimní NightRide? Každopádně jsme se projeli krásně, pěšinky už jsou připraveny na jarní ježdění! Na takové jedné v lese pod Klukem nám Míra předvedl praktickou ukázkou opravy defektu na bezduších:

  1. lekce: po zjištění defektu natočit postižené místo do spodní polohy a nechat mlíko v plášti dělat jeho práci, doporučuje se s kolem mírně pohybovat, aby mlíko lépe steklo do nejnižšího místa, kde je díra v plášti, dofoukat, pokračovat ve vyjížďce s vírou, že to zabralo (lektor Míra)
  2. lekce: po zjištění, že to nezabralo vybalit nářadíčko, čistící jehlou pročistit díru v plášti, navlékací jehlou zavléct lepivý knotu do pláště, natočit postižené místo do spodní polohy a nechat mlíko v plášti dělat jeho práci, doporučuje se s kolem mírně pohybovat, aby mlíko lépe steklo do nejnižšího místa, kde je díra v plášti, dofoukat, pokračovat ve vyjížďce v modlitbách, že to zabralo (lektor Pavel K.)
  3. lekce: po odchodu z hospody a zjištění, že to přeci jen nezabralo úplně, dofoukat s opatrným vyšroubováním šlahounku, aby nedošlo k vyšroubování horní části ventilku (lektor Míra)
  4.  lekce: po zjištění, že došlo k vyšroubování horní části ventilku jeho zašroubování a utáhnutí kleštičkami (Vítek)
  5. lekce: po zjištění, že dolní část ventilku nevydržela a už není možné horní část ventilku zašroubovat, krátce zvážit, jestli je čas, chuť a síla použít záchranou duši (lektor Míra)
  6.  lekce: po zjištění, že čas je, chuť a síla ale není, zatelefonovat s prosbou o vyzvednutí (Míra)

To vše je možné prožít s úsměvem jen proto, že za tohle všechno je do statistik jen jeden defekt a zejména proto, že po odchodu z hospody je svět báječné místo.

Masopustní středa je první den postní doby, takže nám to pěkně vyšlo a zakončení vyjížďky stejkem v Podkově, poslední masopustní den, bylo ještě v pořádku!

Bajku zdar V.

Trasa:  28 km

Výškové metry: 305 m

Účast:  Vítek S., Zdeny, Petr Š., Kory, Jirka V.

Vyjížďku nedokončil: Kory – při přiblížení se Srubci neodolal volání domova

Pád: Zdeny

Defekt: Petr Š. – upadlá klika

Trackmaker: Petr Š.

GPS: mapa 

Komentář: Na startu se nás sešlo jen 5, ostatní asi měli povinnosti v partnerském soužití (14.2.). U nás ostatních převládla láska ke kolu i přes ne zrovna ideální podmínky. Velké mrazy jsou pryč, mrzne jen v noci, přes den je nad nulou. Co přes den na povrchu povolí se nevsákne. V terénu je proto vrstva bláta, ne hlubokého, ale uklouzaného a všude. I v těchto podmínkách někteří sjeli brutál sjezd na trejlu do Vidova! Zdeny prý bravurně, jen dole si podle svých slov malinko brnknul do přední brzdy a zastavil až obejmutím stromu. My, co jsme sjezd objížděli po bezpečnější cestě, jsme to neviděli, ale prý to bylo efektní 🙂 , říkal jediný očitý svědek Peťa. Ten vyrazil na novém kole a byl jak politý živou vodou. Pořád někde poskakoval, řádil ve výjezdech i ve sjezdech. Zastavila ho až upadlá klika, zdánlivě nemožný defekt, fenomém spolku BK Nezmar 🙂 . 

Bajku zdar V.

Trasa:  22 km (a z konce vyjížďky na Koháč 4,1 km 🙂 )

Výškové metry: 437 m

Účast:  Míra D., Vítek S., Zdeny, Pavel K., Jirka V., Stenly

Vyjížďku nedokončil: všichni dokončili

Pád: Jirka V., Míra D.

Defekt: Míra D.

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář: Několik dní s nočními mrazy až k -8°C nám připravilo nové technické výzvy. Zamrzlé louže, udupaný sníh, černý led na asfaltu … těžko říct co klouže víc. První na zemi byl Jirka, kterého ovšem nesundala námraza, ale zaseklé přední kolo při jízdě kolem lesního rybníčku. Ale i tak jistě ocenil že mrzne, jinak by kolo lovil ze dna, takhle se mu jen válelo na ledu. To Mírův pád už příčinu v zamrzlé louži měl. Míra hned na startu ladil přehazku, že mu nějak divně drnčí. Ukázalo se, že je to tím, že po umytí kola včetně sundaného! řetězu ten řetěz zpátky špatně namontoval. Oprava byla rychlá, asi to na defekt není, ale když už měl pád, tak to za ten TripleGoldClub stojí 🙂 . Jelikož jsme se vraceli od Dobré vody, tak jsme podlehli přemlouvání místních a skončili v restauraci Jelen na Pohůrce. Bylo to co celkem fajn, ale seděli jsme u dveří, takže na Koháči bysme se asi ohřáli víc. A ta cesta dolů v -7°C byla velmi silným zážitkem. Nevím nevím, jestli se pro NightRide tahle hospoda ujme 🙂

Bajku zdar V.

Trasa: 32 km

Výškové metry: 357 m

Účast:  Pavel K., Míra D., Zdeny, Vítek S., Pavel T., Stenly, Venca K.

Vyjížďku nedokončil: Stenly od Kotku vlastní cestou, Venca K. z Boršova po cyklostezce

Pád: Míra D., Pavel K.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa 

Komentář: Zima je pryč, vrátilo se bahno. Začátek vyjížďky byl na zbytcích sněhu a blátem, což vyvrcholilo uklouzaným sjezdem u Kotku. Pro někoho skutečně sjezd, pro někoho pěší záležitost a někdo vyhodnotil (zcela správně) riziko úrazu a umazání jako příliš veliké, aby to riskoval 🙂 . Dál to bylo místy i pěkně zasněžené, 2 x zimní brod Rančáku (což je když koukám do mapy úředně Třebonínský potok), u Vltavy lesem jak na jaře a někde hluboké bláto zákeřně skryté pod sněhem – to ocenil hlavně Zdeny se svojí premiérou nových zimních treter. S trasérem se domluvili, že mu je nechá u popelnice a on mu je, když tam vydrží do rána, vyčistí.

Bajku zdar V.