Rubriky
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for the ‘Night ride 2013-14’ Category

Trasa: 29 km, Švábák, motání kolem Vlčí jámy, Třebín, Kaliště, tašky, zpět na Závraty, Nové Homole, Černý Dub, nahoru lesem, lávka na Záhořice, k Pilotovi, Boršov a asfalt ke Zdendovi

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Vítek Sirotek, Pavel Kosař, Lojza, Tuča

Pád:

Defekt:

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/61s0prf3j02bacdl

Počasí: mokro, 3°C

Vyhodnocení: NIGHT RIDE 2013-2014

Komentář:

Na jedné z podzimních vyjížděk Nezmarů padl dotaz, jakou lampu pořídit na ježdění za tmy. Pavel Kosař zanedlouho obeslal Nezmary mailem s názvem “LAMPIONY”, což byl přesně ten moment, kdy vznikla odnož Nezmarů, která pokračovala v pravidelných úterních vyjížďkách pod názvem “NIGHT RIDE”. První vyjížďky byly rozpačité, plné technických problémů a zvykání si na novou dimenzi ježdění. Zima jakoby nechtěla dát okusit poježdění na sněhu, zpravidla suché počasí s teplotami v průměru kolem 2,3°C, umožnilo ono očekávané sklouznutí se asi jen tři krát. Ze setrvačnosti končily první trasy u Nezmara, posléze převládla pivnice Perla. V pořadu večera bylo zahrnuto i několik jiných restauračních zařízení. Zhruba v polovině ledna byla oprášena myšlenka nevracet se po vlastní ose, nýbrž využít k návratu služeb ČD. Třetí lednovou vyjížďku jsme proto naplánovali směrem na Kluka s  posezením v hospůdce ve Vrábči a návratem vlakem. Počasí nebylo sice na naší straně, ale trojice nejvěrnějších nevyměkla a kolmo zdolala cíl. Ostatní pak dorazili busem, city bikem, či v poklusu. Závěr celé akce vrcholil jízdou po perónu, sjezdem nádražích schodů, schodů do podchodu s výjezdem po eskalátorech. Tato událost zanechala silné stopy v našich myslích a dala posléze vzniknout “ESKALÁTOR GANGU”, jehož členství bylo podmíněno složením zkoušky zmíněným výjezdem eskalátorů. Závěrečná vyjížďka zakončená slavnostním předáváním cen proběhla v hospůdce u Nezmara za hojné účasti jak ESKALÁTOR GANGU, tak členů Nezmarů. Všichni se shodli na faktu, že nápad zahájit noční ježdění byl vynikající. Téměř ukápla i slza nad končící sezónou, takové to bylo. Hlavní cenou pro TOP NIGHT RIDERA, kterou vytvořil a zároveň získal Petr Šikl, se stal putovní pohár (možno shlédnout ve fotogalerii). Jeho součástí je pravý, nefalšovaný, Jindřichohradecký rum. Vítěz dalšího ročníku bude poctěn možností rozlít obsah tohoto poháru všem svým spolubikerům a stvrdit společným přípitkem své vítězství získané za nevětší počet účastí v noční sezóně. Peťo veliká gratulace k letošnímu vítězství!

Všem bych chtěl poděkovat, že jsem se s Vámi mohl svézt.

Hony

 

O statistice z nočních vyjížděk se nebudu dlouze rozepisovat, snad jen uvedu celkové výsledky jednotlivých kategorií:

TOP NIGHT RIDER: Petr Šikl

NR padák: Vítek Sirotek (vyhlášen za roztržený loket při pádu před Priorem)

NR defekťák: Pavel Samec (trhač řetězů)

NR píchač: Pavel Kosař (do slova a do písmene)

 

Trasa: 42 km, Švábák, zelená do Třebína, hráz rybníka, Dubné, přes Pláně na žlutou, motačka kolem Vráže, sjezdařskou dráhou, kolem lomu, k vysílači, Kvítkovice, Myslivna, úbočím Kluka, dolů na Lipí, tašky, Šindlák a do klubovny ke Zdendovi.

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Vítek Sirotek, Pavel Kosař, Lojza, Eri, Koubič, Venca Krutina

Pád: Koubič

Defekt: Eri, Honza Mareš

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/3uejc0hv2l93p6g9

Počasí: sucho, 18°C

Komentář:

Na březen nezvyklá teplota kolem 18 °C přilákala hojný počet bikerů. Prostupnost terénu nejprve lehce komplikoval prořez křovin nad Švábákem, posléze těžba a čištění lesa v úbočí Kluka. Mohli jsme tak potrénovat potláčání biku, hojně praktikovaná to činnost během letní sezóny. Nevhodně zvolená trasa pak způsobila ohnutí Eriho šaltru a psychickou újmu celého družstva při potláčání. Následné sjetí z cesty vynahradil noční výhled na zářící Budějovice. Závěrem všechny pobavila vyschlá Majklova louže. Směr cesty zamířil k Nezmarovi a bylo nám tak umožněno posedět nad půllitrem Samsona 11°. Zdenda pozdravuje všechny Nezamry a těší se na první letní vyjížďku 01.04.2014. Eskalátor gang ale ještě čeká závěrečná noční vyjížďka 25.03.2014, s plánem zdolat Kleť.

Hony

Trasa: 28 km, po stezce na Meťák, k Malši na modrou, po modré až k mostu pod Římovem, křížová cesta podél Malše, výjezd na přehradu, po hrázi na žlutou, kolem nádrže, Velešínský potok, nahoru ke hřišti, garáže, restaurace Na Spartě

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Pavel Samec, Pavel Kosař, Lojza, Eri

Pád:

Defekt: Pavel Samec

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/cjhq794j3ge6q38d

Počasí: sucho, 10°C

Komentář:

Slunečné počasí posledního týdne připravilo ideální podmínky pro Římovskou etapu. Prašnou Modrou do Římova si opravdu mockrát nepamatuji. Navíc opravené dřevěné lávky u Doudleb umožnily vychutnat plynulou jízdu parádního singlíčku. Na přehradě jsme přehodnotili délku etapy a přímo zamířili stezkou podél Velešínského potoka a výjezdem strmého srázu pod hřiště k Velešínu. Hledání té nejlepší hospody a pak už jen Samíkovo úleva a zapuzení trudomyslnosti nad půllitrem Plzničky. Cesta do Budějovic osobním vlakem číslo 3890 Ferdinand Kindermann nám dala připomenout, že ČD při nákupu souprav Regionova patrně někde udělala chybu. Samík definitivně složil zkoušku nutnou pro vstup do Eskalátor gangu.

Hony

Trasa: 21 km, po stezce k Meťáku, kolem řeky do Boršova, po červené, tři brody, Vrábče

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Pavel Samec, Pavel Kosař, Petr Novotný, Lojza

Pád: Pavel Samec

Defekt: Pavel Samec

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/4o7dl7efvqo1dlcu

Počasí: sucho, 5°C

Komentář:

Jedna z tras která nám chyběla v nočním provedení a navíc v obráceném gardu, než jsou Nezmaři zvyklí. Trasu zpestřil Samík ukázkovou šipkou do bahnité kaluže. Trocha techniky na červené, silová akce přes tři brody a pak už jen nekončící rundy rumíčků na oslavu Šiklínovo kulatin. Schody, schody, eskalátor – klasika.

Peťo, díky a ať Ti to jezdí.

Hony a Eskalátor gang

 

Trasa: 34 km, Švábák, po zelený až na Kluka, masivem Kluka, sjezd dolů do Slavče, Hradce, levá k zahrádkám, trejlík ke hřbitovu, Lipí, tašky, levá na Mokré a k Nezmarovi.

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Pavel Samec, Pavel Kosař, Jirka Tuček, Lojza

Pád: Jirka Tuček, Pavel Kosař

Defekt:

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/73defl6qc7kq3ti1

Počasí: sucho, 4°C

Komentář:

Svižná vyjížďka se záměrem zdolat Kluka po zelené. Pod samotným vrcholem Kluka pak byla odměnou krásná noční obloha plná hvězd a následný noční sjezd. Vzhledem k vybranému směru vyjížďky jsem po delší době zavítali ke Zdendovi a zavzpomínali na chuť Samsonu. Sezóna se blíží a tréning se nesmí podcenit.

Hony

 

Trasa: 27 km, po nábřeží, přes nádražní lávku, starou cestou na Pohůrku, Švajce, Třebotovice, lesem na Zborov, ke kolejím, louka, dolů k rybníkům, lesem na Trocnov, kolem památníku, Vítkovo pěšinka k Borovanskému mlýnu, kolem velkého statku s velkým psem, Borovany nádraží

Účast: Petr Šikl, Honza Mareš, Pavel Samec, Vítek Sirotek, Pavel Kosař, Jirka Tuček

Pád: Honza Mareš, Pavel Samec – 2x, Vítek Sirotek – 2x

Defekt: Pavel Samec

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/6lvjqe1p9qbbpfvr

Počasí: bahno, 5°C

Komentář:

Vyjížďka plná bahna, pádů a defektů. Přesto povedená vyjížďka s rychlým začátkem a trailovým koncem kolem Borovanského mlýna. Teplota kolem 5°C byla předzvěstí podmáčeného terénu, který prověřil technické schopnosti jezdců, jež se bez bázně pouštěli do jeho zdolávání. Dalo se tušit, že pád na sebe nenechá dlouho čekat a tak se i stalo. Nasazení a chuť jezdců tím ovšem nemohla být otřesena. Rozhodování o volbě tratě přineslo své ovoce, když byla zvolena Vítkovo stezka k Borovanskému mlýnu. Samík pod příkrovem noci rozpoznal rybník Nový, kde se za svého dětství koupával, což zjevně rozjitřilo jeho vzpomínky na éru dětských táborů. Nejspíše pod tímto přívalem emocí předvedl před Símalkou – hospoda v Borovanech trik, završený pádem a ohnutí patky. Následovalo shlédnutí závěru hokejového utkání Česko-Slovensko s dramatickým vývojem 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 4:3 a závěrečným skórem 5:3. Sekce Legendy zvolila návrat kolmo, sekce Nezmarů okázale vlakem, zato s vjezdem do soupravy, výjezdem ze soupravy, sjezd schodů z perónu, schodů do podchodu a zlatý hřeb, výjezd eskalátorů. Vítek v obou směrech. Vítka zcela pohltil NIGHT CITY RIDE a ukázka triků při zdolávání schůdků před Priorem vyústila v elegantní pád na zámkovou dlažbu. Rozloučili jsme se u závěrečného pivka v Džinu. Druhý den ráno Vítek posla mail:

“Trik na Lanovce byl opravdu povedenej, doma při sprchování jsem zjistil že loket mám rozseklý a jel do nemocnice na šití. Zdar V.”

Zrodil se ESKALÁTOR GANG!

Hony

Trasa: 27 km, nočními Budějkami po asfaltu až do Vráta, nahoru na Rudolfov, hornickou cestou na hráz Mrhalu, chatovkou, motačka Jivenským lesem, Jivno, vrchol Rudolfova, kasárna, Škodovka, Perla

Účast: Petr Šikl, Pavel Kosař, Lojza, Jirka Tuček

Pád: Pavel Kosař

Defekt:

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:

Počasí: sucho, 2°C

Komentář:

Tentokráte kralovala Legeňďácká sekce nad tou Nezmaří. Jestli dobře počítám, skóre se srovnalo až v hospodě.

Hony

 

Trasa: 26 km, po stezce na Meťák, kolem Vltavy, Boršov, nahoru k Pilotovi, lesem do Zahorčic, polňačky do Vrábče, tři brody, vyhlídka na Dívčák, schody a po červené do Třísova, po silnici do Holubova

Účast: Honza Mareš, Pavel Samec, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Kosař, Lojza, Eri

Pád:

Defekt:

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: http://www.sports-tracker.com/#/workout/honymari/d73nd4ka9936jrai

Počasí: sníh, -3°C

Komentář:

Mám pocit, že vyjížďky s využitím návratu vlakem, jsou pro nás tou správnou volbou. Jízda na sněhu nemá chybu. Schody začínají být tradicí. Hony