Rubriky
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for the ‘2012/09 Bílé Karpaty’ Category

Jsem ještě plný zážitků z víkendu a tak píšu jen malou postřehovou vzpomínku a poděkování Zdeňkovi za organizaci.

První etapa těžká přetěžká, ale zdolání Velké Javořiny a Malého a Velkého Lopeníku za to stálo, škoda jen té prolité krve a stehů a únavy která zapřičinila u většiny časný odchod do hajan.

Sobotní etapa byla pro mě mnohonásobně lepší, Vojšické louky mě vzaly za srdce až tak že dnes už vím, že se jedná o:

„Nejrozsáhlejší komplex typických květnatých bělokarpatských luk, se solitérně rostoucími duby a s výskytem četných chráněných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Jedno z nejcennějších území v CHKO Bílé Karpaty s vysokou krajinářskou hodnotou, které nemá obdobu v celé střední Evropě!“

Také jsem rozluštil záhadu oskeruší a to proč furt Vítek mumlal, to je jeřáb, to je jeřabina 😉 Celý botanický název zní totiž: Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V ČR je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu. Oskeruše patří mezi ohrožené druhy dřevin – ČR není ani 800 vzrostlých stromů.

O sobotním večírku na hodu ve vsi Louka (!) s kapelou Legrúti však musím pomlčet, neb internet má oči a uši všude. Stejně to mám celé rozmazané a jen útržky slov mi bloudí hlavou: Mačeta! Pivo není! Lahev za 80! Jihočeská volenka! Platíčka chlebíčků! Kdo spí ve své posteli?

Tak zas příští rok – myslím že slovo Jizerky zaznělo z více úst!

O.

P.s. A jako poslední vzpomínku posílám něco, na co si alespoň někteří z nás budou pamatovat. Posílám jak odkaz z youtube tak MP3, kdyby si chtěl např. někdo stáhnout do telefonu jako vyzvánění 🙂

Operace Artaban: Prase žere lívanec

Vymrdali naší Ančí na pavlači pokrévači

a já a já, já a ještě dvaja

Chtěla šoupat stále více, vytáhli jsme jitrnice

a já sekáč, vylížu jí pekáč

Mrdali ju do prdele, cítila se při tom skvěle

a já a já, já a ještě dvaja

Šoupali ju mezi kozy, poslouchali Osbourne Ozzy

a já sekáč, vylížu jí pekáč

Není snadná věc upéct lívanec,

ale poštěvák je tak krásná a přepychová věc

a já sekáč, vylížu jí pekáč

a já a já, já a ještě dvaja

http://www.youtube.com/watch?v=J8JRPFJfebI