Rubriky
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archive for the ‘Night ride 2015-16’ Category

Trasa: 22 km, po levém břehu Malše na Malák, kolem Špačkárny, pravý břeh Malše do Roudného, Vidovským svahem pod kolejemi, nad kolejemi, přes Doubravici do Hodějovického lesa, červená na Staré Hodějovice, sjezd k Hodějovickému potoku, Kosovo front flip, pěšky do kopce na Srubec, asfalt přes Starou Pohůrku a nádražní lávku na plovárnu.

Počasí: 7°C, zataženo

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Samec, Jiří Tuček, Lojza Orgoň, Vladimír Řehoř, Radek Anderle alias Banán

Pád: Pavel Kosař

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Na start posledního Night Ridu dorazilo celkem devět členů Esklátor gangu. U vrchního trasera bylo od posledně objednáno něco speciálního, abychom si na závěr pořádně užili techniku v rychlém sledu, bez přílišných prostojů. Po počáteční klasice v podobě městských cyklostezek došlo na kopírování Malše po stezkách vedoucích těsně kolem pravého břehu. Tedy něco, kudy tradičně nejezdíme. Následoval přejezd k Vidovské stráni a její křižování nejprve pod kolejemi a poté nad kolejemi. Nevídaná věc, i v takovéto lokalitě pro mnohé z nás prvně projeté singltracky. Ještě po cestě Kosu chválíme za skvostně namotanou trasu. Známý Hodějovický les, opět trochu jinak a již hbitě míříme sjezdem k Hodějovickému potoku. Z poza plotu lesní školky vybíhá dvojice ohařů, Kosa sahá po brzdových pákách, nechce trefit ani jednoho z nich. Předvádí ukázkový front flip a tvrdý dopad na zem. Zvedá se ze země, ale tentokráte to nevypadá úplně dobře. Nastává lehce hororová situace, helma a brýle sice odvedli svou nenahraditelnou práci, ale nechráněná tvář doznala vážné újmy. Tržná rána a pod ní proťatá tvář deseticentimetrovou větvičkou. Pěšky míříme ke Srubeckému rybníku, kde nakládá Kosu do auta Peťanovo příbuzný. Volíme variantu rychlého odvozu na chirurgickou ambulanci českobudějovické nemocnice. Situací decimovaný zbytek gangu ukončuje vyjížďku a nejkratší cestou míří na plovárnu. 

Začátek oslavy konce noční sezóny se nesl v pochmurném duchu až do doby, než se rozrazily dveře salónku a s úsměvem na rtu se objevil Kosa. S tváří zašněrovanou a větývkou coby suvenýrem ve zkumavce, naštěstí bez jiných vážnějších zranění. Pokud si pro nás chtěl na závěr Kosa připravit něco speciálního, nepochybně se mu to podařilo. Veselí a předávání cen nejlepším mohlo naplno propuknout.

Nejlepším Night Riderem ročníku 2015-2016 se již po třetí stal Petr Šikl s pouhou jednou neúčastí z dvaceti dvou vyjížděk. Mimořádný a příkladný výkon.

Pro tento ročník byla vyhlášena speciální cena pro nejlepšího Trackmakera, kterou získal Pavel Kosař za provedení místy, které bychom jen těžko hledali. Velká chvála kterou si dovolím vznést za všechny. Díky.

Byla to zase vydařená sezóna.

Hony

 

Trocha statistiky: NIGHT RIDE

Trasa: 25 km, Švábák, zelená na Třebín, Kaliště, Hradce, Slavče, výjezd na svážnici, k vysílači, sjezd do Bohouškovic, Pasíčka, na vrchol Chlumečského vrchu, objezd po vrstevnici, Křemže, kolem Křemžského potoka do Holubova.

Počasí: 1°C, zataženo – čerstvý sníh

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Samec, Radek Anderle alias Banán

Pád: Banán

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Tak po čtvrté máme možnost zajezdit si na sněhu. Dnes ráno nám příroda nadělila místy až čtyři centimetry čerstvého sněhu, který během dne při teplotě až 7°C téměř roztál. Naše cesta proto směřovala co nejvýš, abychom si zbytky této nadílky užili. Zelená na Kluka byla blátivá, ale jen co jsme projeli Slavče, čekala na nás louka pokrytá mokrým sněhem. S každým výškovým metrem sněhu přibývalo a u vysílače jsme prstem naměřili zhruba čtyři centimetry. Možná to bylo i méně, protože první nástřel hovořil o centimetrech pěti, ale Vítek výrok hbitě dementoval. Prý se nediví, že nám doma manželky nechtějí věřit ty báchorky o pětadvaceti centimetrových hovadech. No? Opustili jsme plodnou debatu a vyrazili neprošlapanou pěšinou dolů. Banán vyzkoušel pád do bílých peřin, tvrdil, že to tak doslova bylo, po dopadu se i s kolem klouzal ještě několik metrů než zastavil. Vypadal skoro jako sněhulák.

Na Chlumečském vrchu působily toho večera zvláštní síly, kola stála bez cizí pomoci a ve svitu lampiónů se na sněhu zjevil nápis Esklalátor. Vše jsme se pokusili zaznamenat pomocí mobilních telefonů a o zázrak na Chlumečském vrchu se podělit i s vámi. Největším zázrakem ovšem bylo, že se ve sjezdu dolů nikomu nic nestalo, Vítek totiž předvedl slušný skok ze strmé pěšiny na vodorovnou lesní cestu, sklidil pochvalný obdiv a jelo se směr Křemže. Pěšinu kolem Křeměžského potoka jsme vynechat nemohli a prodírání maliním v kopci za železničním mostem u Holubova už vůbec ne. Byl to takový závěrečný pokus o průzkum nových možností v potláčání.

Shodli jsme se, že to bylo v této noční sezóně nejlepší poježdění ve sněhu, navíc kombinované se zpáteční jízdou vlakem a závěrečným eskalátorem. U piva na plovárně jsme domluvili oslavu konce noční sezóny.

 

Příští úterý 22.03.2016 zhruba v 19:30 hod jste zváni na posezení s Eskalátor gangem, abychom společně uzavřeli letošní Night Ride.

 

Hony

Trasa: 25 km, kolem Malše ke Špačkům, kolem Starohodějovického potoka, kolem Hodějovického potoka, kolem Naděje, Na Škardě, Švajce, kolem Dobrovodského potoka, sjezdařská dráha, přes Dobrou Vodu na hráz rybníka, okolo Rejžků, motačka lesem, kolem hřbitova, zadem za Zvonárnou na Vrbenskou a plovárnu.

Počasí: 2°C, zataženo – sem tam kapka, sem tam vločka

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Lojza Orgoň

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Blíží se půl šestá, do okna bubnují dešťové kapky, teploměr ukazuje hodnotu 2°C. Ničeho nedbám a připravuji se na vyjížďku, potkávám sousedku jež ihned poznamenává: “To se ti do toho počasí chce?” Následuje moje obligátní odpověď: “Je přeci úterý, počasí s tím nemá nic společného.” Na kole jsem díky jarním prázdninám a chřipce neseděl čtrnáct dní a i přes nepřízeň počasí se na vyjížďku opravdu těším. Vyrážíme směrem na Hodějovice, což je předzvěst kvalitního bikového vyžití. Z asfaltu na Staré Hodějovice zahýbáme kolem plotu, následují dvě lávky přes potok, prudký výjezd a noříme se do lesa abychom zdolali nástrahy navlhlých pěšin. Je to k nevíře, ale i zde se dají najít místa kde alespoň někteří z nás jedou poprvé. Dostáváme se k úzké dřevěné lávce přes Hodějovický potok těsně u chatové osady. Lojza předvádí skok hodný nominace na nejlepší trik Night Ridu. Zhruba v polovině dvoumetrové lávky ztrácí rovnováhu, sjíždí do boku a doskakuje na protější břeh. Pád do hlubokého, povodněmi vymletého potočního koryta se nekoná, biker sklízí pochvalný obdiv. Pouštíme se do dalších lesních pěšin, kupodivu bez bláta, i když nás téměř během celé cesty provázejí dešťové kapky, s ubíhajícím časem měnících se ve sněhové vločky. Závěr patří nočnímu průjezdu městem a už míříme na plovárnu na zasloužený Bernard.

Hony

Trasa: 30 km, Dobrá Voda kolem hřbitova k Dubičáku, přes sjezdovku, motokroska, Rudolfov, Mrhal, Jivno, pěšinky na Babě, pěšinky v remízkách nad Adamovem, plovárna

Počasí: 0°C, zataženo

Účast: Pavel Kosař, Václav Krutina, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Samec, Jirka Tuček

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:  ENDOMONDO

Komentář:  Po pondělním celodenním dešti se v úterý ochladilo a slabě nasněžilo. Čím výš tím líp, nahoře bylo i přimrznuto. Teplota ale bohužel neklesla dost, louže nazamrzli, ani bahno neztuhlo, mokrého sněhu 3-5 cm . Z pěšinky na Babě jsme byli nadšení, jako vždy paráda. Celkově ale bahnitá vyjížďka, samá louže, obzvlášť návrat přes hlíny. Naštěstí si do toho nikdo neustlal.

Účastníci SBS už tuší. Ano, jeli jsme kolem mola na Mrhalu. Dělal jsem, že ho nevidím, ale poté co se tam Petr a Jirka bravurně vyhoupli, mi nic jiného nezbylo a šel jsem to zkusit. A pánové, dal jsem to. Sice dost humpolácky, kdyby to bylo z betonu tak lítaly jiskry, ale ano, povedlo se. Zakroužení na zasněženém mole a seskok dolů (ten se mi myslím docela povedl). Těžko na cvičišti lehko na bojišti, nácvik uveden do praxe, povedlo se, cvičení mělo smysl, prostě paráda! Vzhůru k dalším výzvám, i na stará kolena to jde :).

 

Trasa: 21 km  Odkalovací nádrž, Srubec, Švajce, Dobrá Voda, Lusný, Malé Dubičné, motačka na Dubičáku, Dobrá Voda, plovárna

Počasí: lehce nad nulou, na startu déšť se sněhem, který přešel v husté sněžení

Účast: Václav Krutina, Petr Šikl, Pavel Samec

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

ENDOMONDO: https://www.endomondo.com/users/11862576/workouts/676686792
GPX: https://drive.google.com/open?id=0B20l7A8XaHF4a2RVT1FHbWFRLTg

Komentář: Počasí před vyjížďkou a doba pololetních prázdnin slibovala nízkou účast. To se potvrdilo na startu.  Na startu byli  tři Night Rideři.  Poměrně rychle jsme se zabrali do hovoru, spíše monologu Pavla,který jsem já s Petrem prodlužovali otázkami….Ve vyšších polohách kolem Srubce začalo hustě sněžit. Petr nám začal vyprávět, jaké to bylo na Sněžce a jak to bylo s Hančem a Vrbatou, že prý chápe, když na horách někdo zůstane. Doputovali jsme do Malého Dubičného a řekli si, že pro dnešek již jen Dubičák a pak někam do tepla. Odbočili  jsme z asfaltu na louku a jali se atakovat konečnou stanici vleku na Dubičáku. Skupinka dupala  za hustého sněžení, kdy i naše výkonná světla nasvítili max. 5-10m, postupně trackemakerovi došli slova, dojeli jsme ke kapličce, která nikomu nic neříkala!  Tupé nevěřícné  pohledy na  sebe znamenaly , že bylo vymalováno. Trasér byl v čudu a mi dvě ovce co jeli za ním taky. Tahám  GPSku která nám prozradila kde jsme. Vyrazili jsme novým směrem a opět míjíme vytoužený bod. Dojeli jsme na pravý roh lesa sjezdovky. Otočili se, a na potřetí to konečně trefili…… Naše bloudění je vidět na záznamu trasy. Hoši samou radostí zapózovali na vleku a vyrazili do azylu českobudějovické plovárny. … Krátká, výživná a vzrušující vyjížďka.  🙂

Kruťák MLH

Trasa: 40 km, po stezce na Meťák, točna Rožnov, koleje, Včelná, kolem stadionu, lesem na Kameňák, kolem Bukovce, přes hlavku na Milíkovice, Dolní Svince, Prostřední Svince, Mojné, napojení na červenou do Mirkovic, Malčice, stoupání na Spálený vrch, Věžovatá Pláně, Poluška, po modré na Rejty a Kaplici – nádraží.

Počasí: 2°C, zataženo

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Václav Krutina, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Samec, Martin Ehrenberger

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Je to tady, Poluška. Oblíbená bikerská destinace nabízející vše: asfalt, šotolinu, louku, singlík, bahno, sníh, led, kořeny, rovinu, stoupání a sjezd. Takto jsem komentoval loňskou vyjížďku do této lokality a platí to i pro tu letošní. Pravda, led nebyl, ale bahno na kole po sjezdu z Polušky bylo ztuhlé díky klesající teplotě pod nulu, jinak vše sedí do slova a písmene. První část trasy je v podstatě zahřívací přípravná část, to podstatné začíná po nájezdu na červenou v Milíkovicích. Odehrává se zde to, co lze považovat za podstatu Mountain bikingu. Eufórie končí pod vrcholem Polušky, střídá ji závěrečný oddychový sjezd po asfaltu do Kaplice – nádraží. V Pizzerii v zatáčce nás vítají s otevřenou náručí, soupravou čaje s rumem a Kozlem 11°. Pro vrchního není jak se zdá nic překážkou, zcela v duchu náš zákazník náš pán. Točené pivo do vlaku řeší bleskurychlým dopitím 1,5l koly a využitím 2l tetrapacku od pomerančového džusu Pfanner. Na tři čtvrtě hodiny jsme se sice staly pasivními kuřáky, ale ta pohoda stála za to, tedy až na jedno člena který chtěl stále odcházet na vlak aby nám neujel. V Os 3806 Ferdinad Kindermann jsem zdolali zmíněnou zásobu zlatavého moku, díky níž posílila naše odvaha a příslušnost k Eskalátor gangu. Vystupujeme z vlaku a už to běží: perón, schody, hala, schody, podchod, eskalátor. Po výjezdu eskalátorem se otáčím, abych se ujistil, že nemáme v zádech ochranku a v ten okamžik vidím, jak letí Vítkovo přední kolo do výšky, padá na střední část jezdícího zábradlí, padá Erimu, který stojí těsně za ním do předního kola, zasekávají se jim kola mezi schody a stojící část zábradlí, Vítek rychle vytrhává kolo, Eri třeští oči. Esklaátor je vyplivne a výsledkem je “Užovka” jak to Pťan nazval. Protože se přední kolo do vidlice opravdu nevešlo, srovnali jsme ho do přijatelnější osmičky. Jednu chvíli jsme na tom předním kole stáli tři, Eri se toho neúčastnil, protože na to nemá hmotnostní dispozice. Vítek z toho vyšel bez ztráty kytičky. No co dodat, zásada je dodržování bezpečných rozestupů. Jistě to tam bude někde napsané, vedle toho zákazu vjezdu na kolech. Tenhle nával vzrušení nás nasměroval rovnou na plovárnu, kde jsme vše zakončili rundou Bernarda a Jégra.

Hony

Trasa: 37 km, podél Malše modrá do Roudného, na Vidov a Heřmaň, sjezd na Plav, zelená na Doudleby, zpátky na modrou v Dolní Stropnici, Hamr, nahoru křížovou cestou, Římov, po žluté na Otmanku s odbočkou podél Bartochovského potoka, podél obory Bukovec na Kameňák, podél kolejí, k vodárně, sjezd na Včelnou, asfalt do Rožnova a po stezce kolem Meťáku na plovárnu.

Počasí: 12°C, zataženo

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Martin Ehrenberger, Petr Šikl, Jirka Tuček, Pavel Samec

Pád: Jirka Tuček

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Během posledních pár týdnů směřovala většina, nejen úterních vyjížděk k jihozápadu. Ježdění přes Šindlák na tašky, nebo po zelené na Třebín, se mi po pravdě začalo zajídat, a tak změna směru trasy k jihu podél Malše přišla vhod. Nevím jak to vnímají ostatní, ale já to tak prostě mám, není nad různorodost. Byť bylo po raním deštíku, pěšiny byly suché, jen s občasnou kaluží na polní cestě. Po krátké odmlce se opětovně zapojil Samouš, což byla předzvěst toho, že se nebudeme během vyjížďky nudit. A bylo tomu opravdu tak, kilometry ubíhaly a motem noční vyjížďky se stalo heslo: “Samíku, tys chtěl ženu přihlásit do soutěže Výměna manželek, ale ona si přála hru Chcete být milionářem.” Nebudu už Samouše více trápit, jsem rád, že s námi jezdí. Při návratu Kosa zapojil jednu z novot, kudy jsem ještě nejel. Byla to část kolem Bartochovského potoka, kam jsme sjeli ze žluté turistické stezky před Otmankou. Závěr patřil rychlému návratu po asfaltu na plovárnu.

Hony

Trasa: 34 km, Švábák, hranou lesa na Mokré, přes vojenský prostor na tašky, Závraty, Vrábče zastávka, Vrábče, na Kroclov, lesem na Hlínu, sjezd ke třem brodům, nahoru na Třebiště, Vrábče zastávka, Hradce, na Kaliště, Třebín, po zelené na Švábák a na plovárnu.

Počasí: 8°C, polojasno

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Václav Krutina, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Lojza Orgoň, Jirka Tuček

Pád: Vítek Sirotek, Václav Krutina

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Počasí už nemá smysl dlouze komentovat, je to jak na houpačce, tentokráte krásných jarních 8°C. Dnešní klasika v podobě cesty přes Švábák do Vrábče, zdolání třech brodů a zpět byla okořeněna několika zásadními momenty. Jedním z nich byla nesmírná touha všech účastníků pondělních SBS zúročit veškeré nové dovednosti. Zasvěcenému pozorovateli by jistě neunikly neustálé pokusy jednotlivých bikerů o nadhození předního kola přes terénní nerovnosti, ladnější přenášení váhy, pokusy o stání na místě. Na lámání chleba došlo u nájezdu na panely u bývalého vojenského prostoru letiště. Přeskočit betonové sloupy na místo dřevěných kmenů není jen tak. Zde se chyba trestá cennou nejvyšší, a to zuby na převodníku. Naštěstí betonové sloupy mají tvar komolého kužele, a tak lze zvolit jednodušší a bezpečnější část kde převodník nezadrhne. Všichni překážku zdolávají a jede se dál, když nás zastavuje rachot k zemi kácejícího se kola. Ohlížíme se a na zemi s kopýtky nahoře leží Vítek. V první chvíli jsme mysleli, že šlo o Vítkův nevydařený přeskok pneumatiky s vyčuhujícími dráty, které jej v letu strhli k zemi, ale jednalo se o čistý čelní náraz způsobený nepozorností když kontroloval pohledem přehazovačku. Zřejmě díky judistické průpravě z mládí nedošlo k žádnému zranění a mohli jsme s úsměvem na rtech pokračovat dále, odnášejíc si zábavnou historku. Za Vrábčí před kopcem Hlína nás dotahuje opozdilec Tuča, při krátkém čekání u hranice klád nám Vítek vybírá jednu s větším průměrem do naší Snake arény. Přichází prověrka psychiky při sjezdu ke třem brodům a následuje jejich výjezd poznamenaný těžební činností snad s tunou bahna. Návrat patří už jen klasice v podobě zelené a Švábáku. V zázemí restaurace Na Plovárně byly tentokráte podávány vídeňské párky s hořčicí a rozpečenou houskou.

Hony

 

PS: V pátek 5.2.2016 je v plánu vyjížďka se startem u Hocha v 17:00 hod. Po vyjížďce návštěva Výstaviště – Pavilonu T, kde se koná pivní festival. Více na: Zlatá pivní pečeť 2016