Rubriky
Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čvc    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Author Archive

Trasa: 33 km, červená kolem Vltavy, Dívčák, Třísov, Mohyly, Modrý obrázek, Granátník, Krumlov nádraží; Eriho tým dojel až do ČB.

Výškové metry: 821 m

Účast: Ondra, Honza L. Marek L., Vítek, Eri, Hony, Pavel Tíkal, Jirka Z., Venca Drbout, Míra Doležel, Petr Pokorný, Aleš, Koubič, Bivoj, Duby, Přema, Vláďa, Honza M., Honza A., Honza D., Vráťa, Suda

Pád: Míra Doležel, Honza Ludvík, Pavel Tíkal

Defekt: nikdo

Trackmaker: Eri

GPS: https://mapy.cz/s/palufopufu

Komentář: Úterní scénář plánu vyjížďky nabírá nebezpečnou podobu beznaděje. Netrasuje-li Ondra, není tu nikdo, kdo by aktivně převzal jeho roli. Místo návrhů kvalitních bikerských tras jsou předhazována místa, kam rozhodně nejet, skýtajících mnoho kopců, šotolinových rovin, kopřivami zarostlých pěšin! Dokola je připomínán brzký návrat k půllitru piva. Pod tíhou situace, si jako již poněkolikáté, bere na svá bedra trasérství Eri. Raději zaimprovizuje a povede skupinu do oblíbených míst, než aby se nechal vést, pro něho nudnými šotolinami. Místo povděku sklízí varianta červené k Dívčáku obavy z velkého množství bahna a padlých stromů přes cestu. Jak velmi kritičtí jsme k návrhům druhých, však sami bez nápadu!

Červená k Dívčáku sice plná bahna opravdu je, padlých stromů zdoláváme jen pár. Míra dokonce okouší bahenní koupel na vlastní kůži, statečně pokračuje jako pravý Nezmar dál. Z obav se postupně stávají zážitky. A proto tu jsme!

Přejet Granátník od Modrého obrázku přináší všeobecné nadšení. Především si libují zbrusu noví majitelé celoodpružených strojů. Ti, co je ještě nevlastní, možná tento přejezd přesvědčil, nebo je alespoň posunul o krůček dále v rozhodování. Kameny ukryté v trávě dokáží nejednoho bikera seslat k zemi a nechat pocítit jejich tvrdost!

Nabuzeni tímto nádherným technickým úsekem pokračujeme dále prudkým sjezdem kolem rozhledny pod Granátníkem, přicházejí příkré schody, které Vítek pravou stranou bravurně zdolává. Většina úsek vede, na tohle už jeden musí něco umět, a především na to musí mít hlavu! Další, kdo se do sjezdu pouští je Pavel Tíkal……

„Když Pavel vedl kolo po značené cyklostezce, ošklivě podklouzl, při čemž utrpěl zlomeninu proximálního radia pravé ruky a několik tržných ran. “

Zraněného cyklisty se ujímá amatérská zdravotnická část mužstva pod vedením zkušeného stomatologa a řidiče rychlé lékařské pomoci. Justiční část mužstva kontaktuje rychlou záchrannou službu. I těch několik málo minut do jejího příjezdu se zdá být nekonečných.

Pavlovo kolo je třeba dopravit domů, Vítek jej sváží ke Krumlovském u nádraží a odtud Alice autem do Budějovic. Ani v této chvíli, pod tíhou všech uplynulých událostí, není skupina jednotná. Dělí se na dvě skupiny, na ty to chtějí jet po ose domů a ty co chtějí pít na znovunarození Pavla a cestu dokončit vlakem. Především vzájemná dohoda, kdo jak pojede je velmi náročná.

Čekání na vlak zpříjemnilo několik rozličných druhů piv, a nakonec i cestu samotnou. Závěr patřil, jak jinak než Koháči, kde se sedělo ještě po půlnoci.

Ufffff………

Hony

 

Máme tu konečně netrpělivě očekávanou výrobu nových teamových dresů. 

Právě probíhá zpracování zcela nového grafického návrhu přením designerem Kalaše panem Rohelem. V zadání bylo dodržet teamovou oranžovou barvu, dominantní logo klubu a následně jednotlivých sponzorů. Vše ostatní je otevřené. Uvidíme, hned jak bude návrh hotov, představím vám jej.

Letos bude možné objednat dresy i pro další rodinné příslušníky členů klubu (manželky, přítelkyně a děti). 

Pokud do konce června provedeme odzkoušení a objednání dresů, budou dodány během prvního týdne v srpnu.

 

VELIKOSTI a OBJEDNÁVKY

Tabulka pro zápis velikostí a množství požadovaných kusů:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1iobZCn24uXB_JUr8YpHGs_ZpXT7RjKGTw9-QmqfBI5s/edit?usp=sharing

Do tabulky zapište své celé jméno, velikost dresu, kalhot a počty kusů požadovaného oblečení. U kalhot je výběr ze dvou typů vložek – vše je v přiložené nabídce.

V přehledové tabulce je jen část sortimentu, který jsem vyhodnotil jako smysluplný. Pokud ale bude zájem i o jiné produkty z kompletní nabídky, zadejte je do tabulky a poptáme je. Zde je domluvená VIP nabídka – vybrané produkty, ceny, popis produktů a materiálů. Data jen pro náš klub!

bk-nezmar-2020

Další slevou budou sponzorské dary.

Tabulku průběžně doplním, ještě není kompletní.

 

ZKOUŠENÍ VELIKOSTÍ

Zkoušení velikosti dresů v kanceláři Petra Pokorného na Nám. Přem. Otakara II. 58/16 :

POKORNÝ NEMOVITOSTI

středa – 17.06.2020 – dopoledne (8-13)

čtvrtek – 18.06.2020 – odpoledne (16-20)

pátek – 19.06.2020 – dopoledne (8-12)

Nevolejte Petrovi, termíny platí! Vezměte si manželky, přítelkyně a děti a bez ohlášení doražte!

Od Kalaše máme zapůjčenou novější sadu zkušebních dresů. Jedná se o dres a kraťasy. Velikosti jsou ale stejné jako u předchozí zkušební sady. Pokud vám tedy velikost z minula sedí, není třeba zkoušet. Kdo si není jist, prováděl výměny, má možnost si velikost ověřit. Na současných dresech je velikost uvedena na štítku. Dle vlikosti dresu a kraťasů budou objednány bundy a dlouhé kalhoty.

 

PRODUKTY KALAS

Nabídka produktů Kalas ve vlastní designu:

KALAS

Kompletní nabídka veškerých produktů, které můžeme objednat ve vlastním designu. Je zde popis materiálů i vhodnost užití. Fyzicky bohužel nejsou produkty k dispozici.

Trasa: 38 km, kolem Vltavy na Meťák, Včelná, Boršov, červená kolem řeky na Dívčák, kolem Křemžského potoka, Vrábče, Závraty, Šindlák, Nezmar

Výškové metry: 748

Účast: Vítek Sirotek, Pavel Tíkal, Honza Mareš, Míra Doležel, Stanley, Pavel Kosař

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Čekání na lepší počasí se vyplatilo, mokro totiž červené kolem Vltavy bezpochyby nesluší. Dnes je sucho, stupeň pod nulou, nic nebrání vyrazit na klikatou pěšinu kolem řeky. Klasiku přeruší až malá odbočka nad Rybáků, jindy parádní trail zaříznutý v šikmé stráni, dnes prolézačka přes padlé kmeny stromů. Na houkání sovy je ještě brzy, kolem Dívčáku nás tak doprovází jen šum řeky. Za Třísovským Hamrem stoupáme kolem chatek k dalšímu trailu, který si pro nás Kosa připravil. Trocha techniky po srnčí stezce a padák dolů ke Křemžskému potoku, abychom si po chvíli mohli prudký sráz znovu vyvést. Trocha lesní práce po přimrzlém bahně nesmí nikdy chybět, a pak už rovnou ke Zdendovi abychom nezapomněli specifickou chuť točeného zlatavého Samsona.

Hony

Klekluli – 20. ročník

Konec roku přinesl již tradiční běh z Krumlova přes Kleť, Kluka, až do Litvínovic. Dvacátého ročníku se účastnil i nemalý počet Nezmarů a přátel spolku, patří se jej tedy krátce zmínit.

Na jubilejním dvacátém ročníku padl také nový traťový rekord! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkové výsledky Klekluli 2019

https://www.facebook.com/Klekluli

Trasa: 25 km, nádražní lávka, Stará Pohůrka, Švajce, sjezdařská dráha, Třebtovice, pod Dubičákem, Kodetka, Rudolfov, za slévárnou a do Juvelu

Výškové metry: 552

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Míra Doležel, Stanley, Petr Šikl, Pavel Kosař

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: Kosa – 2x

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

Komentář:      První úterý v roce 2020, prší, začíná mrznout! 

Prvotní plán jet červenou kolem řeky padá, vyrážíme na Švajce. Tvoří se ledová krusta na dlažebních kostkách, kamení a kořenech v lese. A pak přichází bahno!!! Bahno v podobě, jakou ještě neznáme.

 

Bahno dovede být opravdu zákeřné.

Velmi, opravdu velmi nerad jezdím v bahně a domnívám se, že rozhodně nejsem sám. Když biker začne o bahně přemýšlet, uvědomí si, že jej vlastně docela důvěrně zná. Ví, co bahno dokáže pod koly jeho biku, zná jeho chuť, a to, jak skřípe mezi zuby, rozezná jeho rozličné vůně. Ví, jak se umí ukrýt po pozimním listí, číhat pod krustou vyschlé louže, lepit ve zoraném poli, stříkat na polní cestě. Zná bahno, co dostane se všude i bahno jež zastavuje a ničí stroje.

Když už si biker myslí, že bahno opravdu zná, znovu ho zaskočí. To, když zmrzne na kámen a pokryje jej ledová krusta. Tisíce malých zledovatělých hrudek je horší než dokonale hladký led, neudrží se na něm kola biku, stejně jako tvrdé podrážky treter. To pak biker začne vzpomínat na staré známé mazlavé bahno, vzývat ho a chvalořečit.

Tedy jen do chvíle, než se s ním znovu setká.

Bahno díky tomu s jistotou nezačnu mít rád, i když legrace se s ním užít dá.

 

Hony

Trasa: 36 km, pravý břeh Vltavy, Trägrův Dvůr, Hrdějovice, Borek, rokle k Ortům, Baba, výjezd na Hosín, k letišti, lesem na Dobřejovice, Zámostí, maturita, zámek, levý břeh Vltavy, náměstí.

Výškové metry: 420

Účast: Pavel Tíkal, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Míra Doležel, Aleš Peterka, Stanley, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: Aleš se odpojil v Zámostí

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Honza Mareš

GPS: Sports-trecker

Komentář: Před sedmi lety, psal se rok 2013, kdy byl ještě Night Ride v plenkách, připadla úterní vyjížďky stejně jako letos na Štědrý den. Tehdy se ještě našli tací, kteří měli vůli pustit se s nacpanými břichy na půlnoční vyjížďku. Všechno má ale svůj vývoj, a tak nyní došlo na společnou dohodu o posunu vyjížďky na pondělí. Trochu zmatku přinesl jen čas startu! Klasická situace, na dotaz kdy, nepřijde ve valné většině odpověď žádná, v lepším případě neurčitá. Když už se vše vyjasnilo, a byla naplánována již vcelku tradiční trasa, přišel Peťa Pokorný s návrhem, navštívit jeho jmenovce v Dobřejovicích, což se posléze ukázalo jako vynikající nápad. Naskytla se nám totiž možnost návštěvy velkolepého rodinného sídla a okusit pohostinnost jeho majitele, která byla více než štědrá. Podávala se Plzínka, uzené s okurkou a mandlovice z Hustopečských sadů, chutnající jako marcipán. Výzdoba zahradního loveckého domku připomínala základnu u Zdendy, ale tam veškerá další podobnost končila. Jen s těžkým srdcem jsme odolali nekončícím pobídkám k další konzumaci a pustili se dál do chladné noci.

Předvánočním dárkem mi bylo složení maturity v zámecké stráni na Hluboké. Zdolání tohoto výjezdu mi trvalo celých dlouhých osm let. Tradice v podobě pořízení společné fotografie před zámkem a hurá na jedno hlubocké orosené. Volba tentokráte padla na 12° polotmavý ležák s názvem Kašpar. V nabídce byla i další piva Melichar a Baltazar, ty jsme však již raději nechutnali, přeci jen nás ještě čekal Juvel a punč na Budějovickém náměstí.

Punč na náměstí tekl proudem a my jím důstojně oslavili letošní bikerský vánoční čas.

Hony

 

Trasa: 39 km, Švábák, Mokré, Třebín, Kvítkovice, Svatá trojice, Švehlán, Bohouškovická myslivna, Haberský vrch, Hradce, Kaliště, Třebín, Švábák a Juvel

Výškové metry: 885

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Venca Krutina, Míra Doležel, Lojza Orgoň, Kuba Jerhot, Jirka Tuček

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni a do hospody dorazil Peťa Podhola

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář:

Nikdy bych nevěřil tomu, že se v prosinci při noční vyjížďce pojedeme ohřát na Kluka!

Tohle úterý jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co se skrývá pod pojmem inverzní počasí. V Budějovickém kotlíku totiž panovalo vlezlé, sychravě studené počasí, s teplotou kolem třech stupňů Celsia. Do takového počasí se nikdy nikomu moc vyjet nechce! Příslib zahřátí organismu v úbočí Kluka nikoho dvakrát nenadchl, ale trasér, pokud si něco vezme do hlavy, nesmlouvá. Až pod Kluka se žádná výrazná změna počasí neodehrála, zato při stoupání k vysílači se děli věci! Zprvu jsem si myslel, že pot stékající po zádech a mokro v zimních rukavicích způsobil sprint za Tůčou, ale po dosažení cílové mety u vysílače mi vše došlo a teploměr na tachometru domněnku potvrdil. Vlahý, téměř jarní vánek o deseti stupních Celsia a mi stojíme o tři sta metrů výš než na startu! Sundávám bundu, rukavice a dále pokračuji jen v podzimním dresu, však jen do té doby, než se znovu ponoříme do ponuré zimy při sjezdu na Hradce. Před Juvelem se už zase všichni těší na teplý čaj s rumem.

Hony

 

Trasa: 31 km, kolem Vltavy na Meťák, Včelná, Boršov, Březí, Maškovec, k řece, Opalice a zpět na Koháč!!!

Výškové metry: 388

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Stanley, Lojza Orgoň

Vyjížďku nedokončil: všichni

Pád: Tiki

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář:

Odpoledne zalité slunečními paprsky navodilo příjemnou hřejivou atmosféru. Snad právě proto jsem sáhl po větrovce coby svrchní vrstvě oblečení, namísto podzimního modelu. Již cestou na start bylo jasné, že tenhle večer bude pěkně mrazivý. Nohy se jednoduše nesmějí přestat točit. Vyjíždíme z města, teplota nekompromisně padá pod nulu, bahno je ztuhlé, objevují se ledová zrcátka a trávu zdobí stříbrná jinovatka. V místech, kde stezka lemuje vodu je zima ještě větší! Strmé srázy kolem řeky naštěstí spolehlivě rozehřejí zmrzlé prsty na rukou a nohou. K úplnému rozmrznutí dopomůže až čaj s rumem na Koháči, klobása, párek. Konec konců i chladné pivo dnes zahřeje!

Půllitr čaje dokáže zabavit, obzvláště, když se debata stočí ke kvalitě čaje v sáčku. Je to vůbec čaj? Je v něm tein?

Hony