Rubriky
Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Author Archive

Trasa:  33 km

Výškové metry:  490 m

Účast: Pavel Kosař, Petr Šikl, Eri, Zdeny, Vláďa Řehoř, Pavel Tíkal, Petr Podhola, Míra Doležel, Hony, Radek Plšek, Sohy, Banán, Kory

Vyjížďku nedokončil: Do Šnytu na závěrečnou párty nedorazil Radek a Kory

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: záznam trasy

Komentář:

Poslední vyjížďka Night Ridu má pro letošek pořadové číslo 22. Díky přestupnému roku je to nejdelší noční sezóna, ale i tak se mi zdá, že utekla nějak moc rychle. Na startu je nás neobvykle hodně, někteří poprvé a zároveň naposledy. Ambice na chvilku vyvolají přehršel emocí nad destinací téhle vyjížďky, předzvěst nadcházející sezóny, kde tyto praktiky zdomácněli.

Se šlápnutím do pedálů je zase vše jak má být, vyrážíme směrem na Vrábče, kde začíná ten správný trail. Kosa mi dělá radost, míří do rokle pod Kroclovem, kterou nám při jedné z předchozích vyjížděk popisoval. Všichni víme, že to bude veliká divočina, tahle neprobádaná lokalita je plná trialových pokladů, jejichž obtížnost však převyšuje naše schopnosti.

Závěr patří červené kolem řeky. Cestou domlouváme místo závěrečné párty. Kdyby nebyl návrat z Archy v Boršově tak dlouhý a pro některé adepty velmi, velmi nebezpečný s nějakým tím promile v žíle, snad jsme tam i sezónu zakončili. Střízlivá úvaha nás neomylně dovedla do oblíbeného Šnytu a byla to správná volba.

Po občerstvení zeleným pivem a nějakou tou pochutinou, došlo na vyhlášení výsledků NR sezóny. Trasérem se stal neomylně Kosa a patří mu za to naše veliké poděkování. Znovu nám objevil nové pěšiny a přinesl tak spousu zábavy. Nejvíce pádů zaznamenal Pája Tíkal, pomohli mu v nich jeho sněhový andělíčci, myslím, že se při tom všichni výborně zasmáli. Kategorie defekty skončila plichtou mezi šesti jezdci, všichni s jedním defektem na kontu, což dle mého názoru nestojí ani za zmínku, snad jen oprava Ondrova defektu ve vlaku opravdu kralovala. Konečně, cenu Night Ridera si do hospody přivezl a znovu odvezl Hony. Ano „JÁ“ – „Ave JÁ“! Po získání Pilníka navazuji výhrou v noční sezóně. Na kontě mám za rok 50 úterních vyjížděk. I přes malé rezervy nezbývá, než se pochválit, nikdo jiný to za mne totiž neudělá, ani nenapíše.

Díky za společně strávený čas.

Hony

 

PS: Nakonec jsem všechny ty statistiky doplnil i se záznamy tras. 

 

Trasa:  30 km

Výškové metry: 429 m

Účast:  Pavel K., Pavel T., Míra D., Hony, Zdeny, Eri, Jirka T., Petr P., Lojza O., Stanley

Vyjížďku nedokončil: všichni, do Čéčovky jen Pavel T., Míra, Hony, Zdeny, Eri a Petr P.

Pád: Jirka T., možná i někdo další, ale nenahlášeno.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: záznam trasy

Komentář: Na NR nebývale hojná účast!

Tentokrát vyjížďka vedená křížem krážem kolem potoka Dobrá voda v Libničském lese. Kola tu neposedně tancovala po nepěkně oslizlých kořenech, krotit je pak vyžadovalo přemíru úsilí. Ty co však vydrželi do konce, do Čéčovky, čekla zasloužená, luxusně načepovaná Plzínka.

Biku zdar Hony.

 

Trasa: 26 km, na Čínu, kolem slévárny, Rudolfov, stará cesta na hráz Mrhalu, Kodetka, Hlincovka, Mrhal, Lustenek, kolem Vráteckého potoka, Malé Dubičné, Dobrá Voda, schody u kostela a do Družsťáku

Výškové metry: 374 m

Účast:  Jirka Tuček, Petr Šikl, Míra Doležel, Pavel Tíkal, Jakub Jerhot, Stanley, Hony

Vyjížďku nedokončil:

Pád: Pavel Tíkal

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: sports-tracker.com

Komentář: Na hodinách jsme si o víkendu posunuli čas o hodinu dopředu a zkrátili tím již tak krátký den. Nastal čas, abychom oprášili na delší dobu odložená světla a dobili jejich baterie. Nastal čas Night Ridu!

Dlouhou vyjížďku se světlem na helmě jsem naposledy absolvoval s koncem předešlé noční sezóny. Krátké přejezdy s čelovkou na běhání sice ano, ale šlo spíše o přesuny z hospody, které bych stejně zvládnul i bez světla. Za doprovodu pouličních lamp to spíše vyžaduje bezpečnost provozu. Vyjet do temných pěšin zapadaných podzimním listím ukrývající uvolněné kameny, kořeny a větve, je po takové době opravdu veliké dobrodružství. Hlava už tohle všechno zažila, místa zná, viděla je ve dne i v noci, za such i s blátem, dokonce i sněhem. Přesto všechno dělá, jako by to bylo poprvé a znovu se bojí. Díky ostatním spolubikerům však hlavě nedávám šanci a řítím se do temné noci. 

Mrhal je báječná biková lokalita snad za každého počasí. Dnes je plná spadaného bukového listí, které má ve světlech našich lamp nádhernou měděnou barvu a pod koly hlasitě šustí. Zde však hlava znovu zlobí, moc dobře ví, co listí může skrýt, ale co oči nevidí, toho se hlava nebojí. Je to zábavné, jak hodně jiné mohou tyhle známé pěšiny být, když se změní čas.

Mrhalska bylo pro tuto chvíli dost, míříme dál k Dubičáku. Nechybí tak již tradiční zastávka pro pořízení fotografie na vrcholu slavné sjezdovky s výhledem na rodnou hroudu. Užíváme si ty chvíle, ale ne přespříliš, nočního dovádění bude ještě spousta.

Rychle do Družsťáku na zaslouženou odměnu.

Hony

Trasa: 43 km, po modré turistické až do Římova, křížoá cesta, hráz, zbytek křížové cesty od Svtého hrobu, žlutá turistická až k Otmance, úhybný manévr k letišti Doudleby, zelená turistická do Plava, kolem úpravny vody a Malše do Šnytu.

Účast:  Jirka T., Hony, Míra D., Vítek S., Zub

Vyjížďku nedokončil: Vítek  –  bláto za to může a trochu asi i stav převodů

Pád: Míra D. – chtěl se koupat v Malši, ale nevyšlo mu to

Defekt: nikdo

Trackmaker: Vítek, Jirka

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Současné turbulentní dění bylo příčinou nutnosti svolat vyjížďku zakončenou posezením v restauraci. Míra neváhal a zamluvil stůl ve Šnytu, abychom měli jistotu, že se po uvolněném zákazu do restaurace vejdeme. Příslib hojné účasti na vyjížďce se ale nekonal, více než bike, zdá se táhne pivo.

Vrchní trasér se dnes z vyjížďky omluvil, pomyslné žezlo přebral Vítek a vedl malé družstvo po modré turistické značce směrem na Římov. Úzkou betonovou lávku přes stoku za jezem U Špačků zdolal pouze srdcař Míra, ostatní se svezli po lávce nové, široké. Dbaje Lojzových slov o udržování původních cest, ctíme nadále starou úzkou pěšinu. Modrá na Římov je nádherná bajková trasa, dnes je okořeněná blátem, které se postupně stává osudným Vítkovo biku. Opakovaně sukující se řetěz dohání Vítka doslova k šílenství, tichému a nezvratnému, pěkně po Syrotkovsku. Před Noskovým Mlýnem otáčí domů, tedy přesněji do Šnytu na pivo, kde tuší přítomnost ostatního Nezmarstva, zlákaného pivním mokem. Netřeba dalších slov, tyhle věty myslím vystihují to, co probíhalo Vítkovi hlavou.

Traserství přebírá Tuča, tím pádem se výrazně mění tempo vyjížďky, protože Jiří je v tréninku. Střídá kolo s během pod vedením své manželky Jany, a tak jeho nohy i hlava chtějí letět s větrem o závod. Římovská křížová cesta má s blížícím se vánočním časem příjemnou atmosféru, stejně tak tajemně osvícená hráz přehrady. Stoupání od Svatého hrobu pod kostel plné bláta vyžaduje volbu správné stopy a cit v pedálech, jinak hrozí bezmocné šlapání na místě. Míjíme poklidné třpytivě nasvícené náměstí a vydáváme se po žluté z pět k domovu. Úhybným manévrem na Doudlebské letiště chceme objet rozblácené staveniště dálničního traktu, leč jsme nečekaně lapeni do bahna za letištěm.

Začíná se ozývat Míra, čas plyne a Šnyt ne, a ne v dohledu. Hubuje nám při každé odchylce od přímé trasy k pivu. V Plavu ztrácíme Zuba, nepřizpůsobil se Tučovo svižnému tempu, dokončuje po asfaltu. Pouštíme se do trailu po levém břehu Malše, výkřik za zády a mizící světlo ve srázu k řece mě otáčí. Míra nažhaven na orosené pivo, málem ukojil svou touhu v chladivém proudu řeky. Jako zázrakem se po pádu zastavil těsně u vody, nad kterou přesahoval jen jeho baťoh. Kolo takové štěstí nemělo, to jsme vytáhli z vody, srovnali mu potočená řídítka a jelo se, již na pohodu rovnou do Šnytu.

Rychle dohnat s plným půllitrem co se v lese zameškalo, sníst co v kuchyni ještě zbylo a rychle platit, zavíračka se blíží, Dnes již víme, že to letos byla prví a zároveň poslední hospoda po vyjížďce.

Hony

 

Trasa: 33 km, červená kolem Vltavy, Dívčák, Třísov, Mohyly, Modrý obrázek, Granátník, Krumlov nádraží; Eriho tým dojel až do ČB.

Výškové metry: 821 m

Účast: Ondra, Honza L. Marek L., Vítek, Eri, Hony, Pavel Tíkal, Jirka Z., Venca Drbout, Míra Doležel, Petr Pokorný, Aleš, Koubič, Bivoj, Duby, Přema, Vláďa, Honza M., Honza A., Honza D., Vráťa, Suda

Pád: Míra Doležel, Honza Ludvík, Pavel Tíkal

Defekt: nikdo

Trackmaker: Eri

GPS: https://mapy.cz/s/palufopufu

Komentář: Úterní scénář plánu vyjížďky nabírá nebezpečnou podobu beznaděje. Netrasuje-li Ondra, není tu nikdo, kdo by aktivně převzal jeho roli. Místo návrhů kvalitních bikerských tras jsou předhazována místa, kam rozhodně nejet, skýtajících mnoho kopců, šotolinových rovin, kopřivami zarostlých pěšin! Dokola je připomínán brzký návrat k půllitru piva. Pod tíhou situace, si jako již poněkolikáté, bere na svá bedra trasérství Eri. Raději zaimprovizuje a povede skupinu do oblíbených míst, než aby se nechal vést, pro něho nudnými šotolinami. Místo povděku sklízí varianta červené k Dívčáku obavy z velkého množství bahna a padlých stromů přes cestu. Jak velmi kritičtí jsme k návrhům druhých, však sami bez nápadu!

Červená k Dívčáku sice plná bahna opravdu je, padlých stromů zdoláváme jen pár. Míra dokonce okouší bahenní koupel na vlastní kůži, statečně pokračuje jako pravý Nezmar dál. Z obav se postupně stávají zážitky. A proto tu jsme!

Přejet Granátník od Modrého obrázku přináší všeobecné nadšení. Především si libují zbrusu noví majitelé celoodpružených strojů. Ti, co je ještě nevlastní, možná tento přejezd přesvědčil, nebo je alespoň posunul o krůček dále v rozhodování. Kameny ukryté v trávě dokáží nejednoho bikera seslat k zemi a nechat pocítit jejich tvrdost!

Nabuzeni tímto nádherným technickým úsekem pokračujeme dále prudkým sjezdem kolem rozhledny pod Granátníkem, přicházejí příkré schody, které Vítek pravou stranou bravurně zdolává. Většina úsek vede, na tohle už jeden musí něco umět, a především na to musí mít hlavu! Další, kdo se do sjezdu pouští je Pavel Tíkal……

„Když Pavel vedl kolo po značené cyklostezce, ošklivě podklouzl, při čemž utrpěl zlomeninu proximálního radia pravé ruky a několik tržných ran. “

Zraněného cyklisty se ujímá amatérská zdravotnická část mužstva pod vedením zkušeného stomatologa a řidiče rychlé lékařské pomoci. Justiční část mužstva kontaktuje rychlou záchrannou službu. I těch několik málo minut do jejího příjezdu se zdá být nekonečných.

Pavlovo kolo je třeba dopravit domů, Vítek jej sváží ke Krumlovském u nádraží a odtud Alice autem do Budějovic. Ani v této chvíli, pod tíhou všech uplynulých událostí, není skupina jednotná. Dělí se na dvě skupiny, na ty to chtějí jet po ose domů a ty co chtějí pít na znovunarození Pavla a cestu dokončit vlakem. Především vzájemná dohoda, kdo jak pojede je velmi náročná.

Čekání na vlak zpříjemnilo několik rozličných druhů piv, a nakonec i cestu samotnou. Závěr patřil, jak jinak než Koháči, kde se sedělo ještě po půlnoci.

Ufffff………

Hony

 

Máme tu konečně netrpělivě očekávanou výrobu nových teamových dresů. 

Právě probíhá zpracování zcela nového grafického návrhu přením designerem Kalaše panem Rohelem. V zadání bylo dodržet teamovou oranžovou barvu, dominantní logo klubu a následně jednotlivých sponzorů. Vše ostatní je otevřené. Uvidíme, hned jak bude návrh hotov, představím vám jej.

Letos bude možné objednat dresy i pro další rodinné příslušníky členů klubu (manželky, přítelkyně a děti). 

Pokud do konce června provedeme odzkoušení a objednání dresů, budou dodány během prvního týdne v srpnu.

 

VELIKOSTI a OBJEDNÁVKY

Tabulka pro zápis velikostí a množství požadovaných kusů:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1iobZCn24uXB_JUr8YpHGs_ZpXT7RjKGTw9-QmqfBI5s/edit?usp=sharing

Do tabulky zapište své celé jméno, velikost dresu, kalhot a počty kusů požadovaného oblečení. U kalhot je výběr ze dvou typů vložek – vše je v přiložené nabídce.

V přehledové tabulce je jen část sortimentu, který jsem vyhodnotil jako smysluplný. Pokud ale bude zájem i o jiné produkty z kompletní nabídky, zadejte je do tabulky a poptáme je. Zde je domluvená VIP nabídka – vybrané produkty, ceny, popis produktů a materiálů. Data jen pro náš klub!

bk-nezmar-2020

Další slevou budou sponzorské dary.

Tabulku průběžně doplním, ještě není kompletní.

 

ZKOUŠENÍ VELIKOSTÍ

Zkoušení velikosti dresů v kanceláři Petra Pokorného na Nám. Přem. Otakara II. 58/16 :

POKORNÝ NEMOVITOSTI

středa – 17.06.2020 – dopoledne (8-13)

čtvrtek – 18.06.2020 – odpoledne (16-20)

pátek – 19.06.2020 – dopoledne (8-12)

Nevolejte Petrovi, termíny platí! Vezměte si manželky, přítelkyně a děti a bez ohlášení doražte!

Od Kalaše máme zapůjčenou novější sadu zkušebních dresů. Jedná se o dres a kraťasy. Velikosti jsou ale stejné jako u předchozí zkušební sady. Pokud vám tedy velikost z minula sedí, není třeba zkoušet. Kdo si není jist, prováděl výměny, má možnost si velikost ověřit. Na současných dresech je velikost uvedena na štítku. Dle vlikosti dresu a kraťasů budou objednány bundy a dlouhé kalhoty.

 

PRODUKTY KALAS

Nabídka produktů Kalas ve vlastní designu:

KALAS

Kompletní nabídka veškerých produktů, které můžeme objednat ve vlastním designu. Je zde popis materiálů i vhodnost užití. Fyzicky bohužel nejsou produkty k dispozici.

Trasa: 38 km, kolem Vltavy na Meťák, Včelná, Boršov, červená kolem řeky na Dívčák, kolem Křemžského potoka, Vrábče, Závraty, Šindlák, Nezmar

Výškové metry: 748

Účast: Vítek Sirotek, Pavel Tíkal, Honza Mareš, Míra Doležel, Stanley, Pavel Kosař

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Čekání na lepší počasí se vyplatilo, mokro totiž červené kolem Vltavy bezpochyby nesluší. Dnes je sucho, stupeň pod nulou, nic nebrání vyrazit na klikatou pěšinu kolem řeky. Klasiku přeruší až malá odbočka nad Rybáků, jindy parádní trail zaříznutý v šikmé stráni, dnes prolézačka přes padlé kmeny stromů. Na houkání sovy je ještě brzy, kolem Dívčáku nás tak doprovází jen šum řeky. Za Třísovským Hamrem stoupáme kolem chatek k dalšímu trailu, který si pro nás Kosa připravil. Trocha techniky po srnčí stezce a padák dolů ke Křemžskému potoku, abychom si po chvíli mohli prudký sráz znovu vyvést. Trocha lesní práce po přimrzlém bahně nesmí nikdy chybět, a pak už rovnou ke Zdendovi abychom nezapomněli specifickou chuť točeného zlatavého Samsona.

Hony

Klekluli – 20. ročník

Konec roku přinesl již tradiční běh z Krumlova přes Kleť, Kluka, až do Litvínovic. Dvacátého ročníku se účastnil i nemalý počet Nezmarů a přátel spolku, patří se jej tedy krátce zmínit.

Na jubilejním dvacátém ročníku padl také nový traťový rekord! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkové výsledky Klekluli 2019

https://www.facebook.com/Klekluli