Rubriky
Červen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Author Archive

Trasa: 38 km, kolem Vltavy na Meťák, Včelná, Boršov, červená kolem řeky na Dívčák, kolem Křemžského potoka, Vrábče, Závraty, Šindlák, Nezmar

Výškové metry: 748

Účast: Vítek Sirotek, Pavel Tíkal, Honza Mareš, Míra Doležel, Stanley, Pavel Kosař

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Čekání na lepší počasí se vyplatilo, mokro totiž červené kolem Vltavy bezpochyby nesluší. Dnes je sucho, stupeň pod nulou, nic nebrání vyrazit na klikatou pěšinu kolem řeky. Klasiku přeruší až malá odbočka nad Rybáků, jindy parádní trail zaříznutý v šikmé stráni, dnes prolézačka přes padlé kmeny stromů. Na houkání sovy je ještě brzy, kolem Dívčáku nás tak doprovází jen šum řeky. Za Třísovským Hamrem stoupáme kolem chatek k dalšímu trailu, který si pro nás Kosa připravil. Trocha techniky po srnčí stezce a padák dolů ke Křemžskému potoku, abychom si po chvíli mohli prudký sráz znovu vyvést. Trocha lesní práce po přimrzlém bahně nesmí nikdy chybět, a pak už rovnou ke Zdendovi abychom nezapomněli specifickou chuť točeného zlatavého Samsona.

Hony

Klekluli – 20. ročník

Konec roku přinesl již tradiční běh z Krumlova přes Kleť, Kluka, až do Litvínovic. Dvacátého ročníku se účastnil i nemalý počet Nezmarů a přátel spolku, patří se jej tedy krátce zmínit.

Na jubilejním dvacátém ročníku padl také nový traťový rekord! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkové výsledky Klekluli 2019

https://www.facebook.com/Klekluli

Trasa: 25 km, nádražní lávka, Stará Pohůrka, Švajce, sjezdařská dráha, Třebtovice, pod Dubičákem, Kodetka, Rudolfov, za slévárnou a do Juvelu

Výškové metry: 552

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Míra Doležel, Stanley, Petr Šikl, Pavel Kosař

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: Kosa – 2x

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

Komentář:      První úterý v roce 2020, prší, začíná mrznout! 

Prvotní plán jet červenou kolem řeky padá, vyrážíme na Švajce. Tvoří se ledová krusta na dlažebních kostkách, kamení a kořenech v lese. A pak přichází bahno!!! Bahno v podobě, jakou ještě neznáme.

 

Bahno dovede být opravdu zákeřné.

Velmi, opravdu velmi nerad jezdím v bahně a domnívám se, že rozhodně nejsem sám. Když biker začne o bahně přemýšlet, uvědomí si, že jej vlastně docela důvěrně zná. Ví, co bahno dokáže pod koly jeho biku, zná jeho chuť, a to, jak skřípe mezi zuby, rozezná jeho rozličné vůně. Ví, jak se umí ukrýt po pozimním listí, číhat pod krustou vyschlé louže, lepit ve zoraném poli, stříkat na polní cestě. Zná bahno, co dostane se všude i bahno jež zastavuje a ničí stroje.

Když už si biker myslí, že bahno opravdu zná, znovu ho zaskočí. To, když zmrzne na kámen a pokryje jej ledová krusta. Tisíce malých zledovatělých hrudek je horší než dokonale hladký led, neudrží se na něm kola biku, stejně jako tvrdé podrážky treter. To pak biker začne vzpomínat na staré známé mazlavé bahno, vzývat ho a chvalořečit.

Tedy jen do chvíle, než se s ním znovu setká.

Bahno díky tomu s jistotou nezačnu mít rád, i když legrace se s ním užít dá.

 

Hony

Trasa: 36 km, pravý břeh Vltavy, Trägrův Dvůr, Hrdějovice, Borek, rokle k Ortům, Baba, výjezd na Hosín, k letišti, lesem na Dobřejovice, Zámostí, maturita, zámek, levý břeh Vltavy, náměstí.

Výškové metry: 420

Účast: Pavel Tíkal, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Míra Doležel, Aleš Peterka, Stanley, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: Aleš se odpojil v Zámostí

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Honza Mareš

GPS: Sports-trecker

Komentář: Před sedmi lety, psal se rok 2013, kdy byl ještě Night Ride v plenkách, připadla úterní vyjížďky stejně jako letos na Štědrý den. Tehdy se ještě našli tací, kteří měli vůli pustit se s nacpanými břichy na půlnoční vyjížďku. Všechno má ale svůj vývoj, a tak nyní došlo na společnou dohodu o posunu vyjížďky na pondělí. Trochu zmatku přinesl jen čas startu! Klasická situace, na dotaz kdy, nepřijde ve valné většině odpověď žádná, v lepším případě neurčitá. Když už se vše vyjasnilo, a byla naplánována již vcelku tradiční trasa, přišel Peťa Pokorný s návrhem, navštívit jeho jmenovce v Dobřejovicích, což se posléze ukázalo jako vynikající nápad. Naskytla se nám totiž možnost návštěvy velkolepého rodinného sídla a okusit pohostinnost jeho majitele, která byla více než štědrá. Podávala se Plzínka, uzené s okurkou a mandlovice z Hustopečských sadů, chutnající jako marcipán. Výzdoba zahradního loveckého domku připomínala základnu u Zdendy, ale tam veškerá další podobnost končila. Jen s těžkým srdcem jsme odolali nekončícím pobídkám k další konzumaci a pustili se dál do chladné noci.

Předvánočním dárkem mi bylo složení maturity v zámecké stráni na Hluboké. Zdolání tohoto výjezdu mi trvalo celých dlouhých osm let. Tradice v podobě pořízení společné fotografie před zámkem a hurá na jedno hlubocké orosené. Volba tentokráte padla na 12° polotmavý ležák s názvem Kašpar. V nabídce byla i další piva Melichar a Baltazar, ty jsme však již raději nechutnali, přeci jen nás ještě čekal Juvel a punč na Budějovickém náměstí.

Punč na náměstí tekl proudem a my jím důstojně oslavili letošní bikerský vánoční čas.

Hony

 

Trasa: 39 km, Švábák, Mokré, Třebín, Kvítkovice, Svatá trojice, Švehlán, Bohouškovická myslivna, Haberský vrch, Hradce, Kaliště, Třebín, Švábák a Juvel

Výškové metry: 885

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Venca Krutina, Míra Doležel, Lojza Orgoň, Kuba Jerhot, Jirka Tuček

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni a do hospody dorazil Peťa Podhola

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář:

Nikdy bych nevěřil tomu, že se v prosinci při noční vyjížďce pojedeme ohřát na Kluka!

Tohle úterý jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co se skrývá pod pojmem inverzní počasí. V Budějovickém kotlíku totiž panovalo vlezlé, sychravě studené počasí, s teplotou kolem třech stupňů Celsia. Do takového počasí se nikdy nikomu moc vyjet nechce! Příslib zahřátí organismu v úbočí Kluka nikoho dvakrát nenadchl, ale trasér, pokud si něco vezme do hlavy, nesmlouvá. Až pod Kluka se žádná výrazná změna počasí neodehrála, zato při stoupání k vysílači se děli věci! Zprvu jsem si myslel, že pot stékající po zádech a mokro v zimních rukavicích způsobil sprint za Tůčou, ale po dosažení cílové mety u vysílače mi vše došlo a teploměr na tachometru domněnku potvrdil. Vlahý, téměř jarní vánek o deseti stupních Celsia a mi stojíme o tři sta metrů výš než na startu! Sundávám bundu, rukavice a dále pokračuji jen v podzimním dresu, však jen do té doby, než se znovu ponoříme do ponuré zimy při sjezdu na Hradce. Před Juvelem se už zase všichni těší na teplý čaj s rumem.

Hony

 

Trasa: 31 km, kolem Vltavy na Meťák, Včelná, Boršov, Březí, Maškovec, k řece, Opalice a zpět na Koháč!!!

Výškové metry: 388

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Stanley, Lojza Orgoň

Vyjížďku nedokončil: všichni

Pád: Tiki

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář:

Odpoledne zalité slunečními paprsky navodilo příjemnou hřejivou atmosféru. Snad právě proto jsem sáhl po větrovce coby svrchní vrstvě oblečení, namísto podzimního modelu. Již cestou na start bylo jasné, že tenhle večer bude pěkně mrazivý. Nohy se jednoduše nesmějí přestat točit. Vyjíždíme z města, teplota nekompromisně padá pod nulu, bahno je ztuhlé, objevují se ledová zrcátka a trávu zdobí stříbrná jinovatka. V místech, kde stezka lemuje vodu je zima ještě větší! Strmé srázy kolem řeky naštěstí spolehlivě rozehřejí zmrzlé prsty na rukou a nohou. K úplnému rozmrznutí dopomůže až čaj s rumem na Koháči, klobása, párek. Konec konců i chladné pivo dnes zahřeje!

Půllitr čaje dokáže zabavit, obzvláště, když se debata stočí ke kvalitě čaje v sáčku. Je to vůbec čaj? Je v něm tein?

Hony

 

 

Trasa: 32 km, kolem Vltavy, na Čínu, slévárna, Adamov, Baba, Jivno, Lišov, kolem Dobré vody, Libníč, Hůry, slévárna, Čína a Juvel

Výškové metry: 324

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Stanley, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni a do hospody dorazil Větrák

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář:

Odstartovat vyjížďku přesně v půl šesté se nám snad ještě nepodařilo. Nešvar pozdních příjezdů na start z letní sezóny přetrvává, Nightrideři jsou však k sobě shovívavější, někteří své zpoždění dokonce avizují pomocí sociálních sítí předem. Úvahy o využití desetiminutového zpoždění traséra k ochutnávce Samsonu ve Špalíčku však zůstaly nenaplněny.

Konverzace během vyjížďky zahrnuje výhradně dvě témata. Jedno z nich je „stavba“ a to druhé, jak jinak než „bicykl“!  A znovu čekání na magické slovo, jenž musí být vyřčeno: „Koháččččč“! Směr vyjížďky však nenapovídá tomu, že bychom dnes okusili jeho pohostinnost. Čeká nás Kosovo pěšina na Babu, bohužel poničená těžbou. Postupujeme roklí, cestou necestou, mezi stromy. Malá pauza dovolí Stanleymu zachytit tajemnou atmosféru v lese za Lišovem. Mrazivý závěrečný sjezd z Hůr kolem slévárny a rychle na čaj s rumem do Juvelu.

Jak je v Juvelu krásně u zmíněného čaje s rumem, frankfurtské polévky, Budvarem 33 a s Větrákem!

Hony

 

Trasa: 28 km, po modré přes Vidov, Heřmaň, Doudleby, Hamr, až k Římovské křížové cestě, motačka lesem, žlutá na Plavnici, Kameňák, kolem kolejí na Včelnou a do Šnytu

Výškové metry: 465

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca Krutina, Petr Šikl, Vítek Sirotek, Honza Mareš, Stanley, Jakub Jerhot

Vyjížďku nedokončil: Pavel Tíkal – zase ta klika!!!

Pád: Venca Krutina

Defekt: Pavel Tíkal

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: Sports-trecker

Komentář: V Campusu Hoch Špalíček je živo! V útulném prostředí zbrusu nové restaurace sedí první hosté, popíjejí drinky a své chuťové pohárky zahrnují místními specialitami. Venku postává skupinka nočních jezdců, smutně hledíc na orosené půllitry Samsonu. Avšak odměnu je třeba si zasloužit, kola se roztáčí a jezdci mizí prozatím v ponuré tmě. 

Svit pouličních lamp je ten tam, asfalt se mění v pěšinku pokrytou listím, řeka jemně hučí, Tikiho klika vypovídá službu! Pokus o opravu vydrží jen chvíli a vyjížďka tak pro jednoho z nás předčasně končí. Mohl by jet rovnou do hospody, ale čekat dlouhé hodiny u piva sám se mu nechce. Jsou tu ovšem tací, kteří by si podobný defekt velice přáli!

Stará známá modrá do Římova s mýtinami po těžbě prověří i leckterou navigaci. Kde selže technika, nastoupí verbální komunikace. Kamráda ve tmě sic nevidíš, ale za to dobře slyšíš! 

Lesy poblíž Římovské Křížové cesty skýtají mnoho bikersky zajímavých míst, nesmějí být proto vynechány. Věcí nevídanou je pak lovecká střelnice ukrytá u Římovského potoka. Nedáváš-li pozor, překvapí tě kolouch, medvěd či liška, všichni ve skvostném dřevěném provedení.

Není dobré předčasně jásat, pokud ještě nejsi v cíli! Jak bláhové je si myslet, že tentokráte kolo zůstane čisté! Už nikdy nebudu říkat, že svojí voňavku vozím jen tehdy, pokud nejsou venku „sračky“! Počasí je jedna věc a hnojení luk vyzrálou chlévskou mrvou věc druhá! Hovna všude kam se podíváš, a když nezavřeš pusu, tak …

 

Kdo po téhle vyjížďce nemyl kolo je opravdový borec!!! Tohle když zaschne!

 

Jet z takového švihu rovnou na rande, není opravdu žádná sranda.

 

Hony