Rubriky
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for the ‘Night ride 2019-20’ Category

Trasa:  žádná

Výškové metry: nenastoupány

Účast: nikdo

Vyjížďku nedokončil: všichni v karanténě

Pád:  nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: v karanténě

GPS: žádná

Komentář: Boj s koronavirem pokračuje, nouzové opatření je prodlouženo do 1.4.2020. Dnešní vyjížďka tedy mohla být poslední, ale nakonec není, protože poslední, jak se dnes ukázalo, byla už předminule. Taky mohla být dnešní vyjížďka nejvíce zimní letošní noční sezóny. Od října čekáme na to, až louže a bahno zamrznou. Teď jsou největší mrazy této zimy, sníh leží dokonce už na úbočí kluka! Ale ze společné vyjížďky nebude nic. Taky jsme mohli posedět a oslavit nového zimního pilníka. I na to si musíme počkat. Pánové, bylo mi ctí s vámi jezdit po tmě divočinou.

Bajku zdar V.

Trasa:  žádná

Výškové metry: nenastoupány

Účast: nikdo

Vyjížďku nedokončil: všichni v karanténě

Pád:  nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: v karanténě

GPS: korona kolem Budějc?

Komentář: Minulý týden to vypadalo, že dnešní vyjížďka bude smutná bez piva – ve čtvrtek byla omezena otvírací doba restaurací do 20 hodin. Vývoj opatření proti koronaviru byl ale překotný. V sobotu byly restaurace uzavřeny úplně. Od pondělního rána se nesmí z domu kromě cest do práce a na nákup! Takže dnešní vyjížďka byla zrušena v rámci boje s koronavirem. Okýnko pro sport v přírodě by bylo – nařízené omezení volného pobytu je “s výjimkou pobytu v přírodě nebo parcích”, ale to je spíš pro jednotlivce, v rámci bydliště. Shlukovat se rozhodně nebudeme!

Jako protestní akci, jak ukázat koronaviru, že se s ním popereme, bysme mohli vyjet jednotlivě. Každý ze svého bydliště ven z města, na nějaké nejbližší vyvýšené místo.  Ve 20:00 hodin vyšleme světelný signál, který obkrouží Budějovickou pánev z Dubičáku na Hůry, Hosín, Hlubokou, Švábák, Včelnou, Hůrecký kopec, Srubec, Dubičák:

-|.-|….|-.|..|| .- -.|.-.|-.- -|-.-.|| -.-|- – -|.-.|- – -|-.|.-|.- -.|.-.|-..|.||- -…-

Vytvoříme tak kolem Budějc krásnou antivirovou koronu!

Abychom se fakt nepotkali, zde si rezervujte svůj kopec:

Tabulka

Bajku zdar snad příště. Nouzový stav končí příští úterý v 6:00, tak uvidíme, jestli vyrazíme na poslední night ride, nebo ta už byla 🙂

V.

 

 

Mise se povedla.

Nejprve bylo v 19:30 navázáno spojení mezi Hosínem a Dubičákem – vzdušnou čarou 8,8 km

Později bylo ve 20:00 vysílání z Kletě zachyceno na Pekárenské (19,4 km) a dokonce v Adamově (24,9 km)!

Trasa: 33 km, Opatovice, Hosín, Hluboká, zámecká zahrada, k Oboře, U Křivonosky, Munice, bažantnice, Bezdrev, Dasný, Vrbenské rybníky, Juvel

Výškové metry: 364

Účast: Hony, Stenly, Vítek Sirotek, Kuba J.

Vyjížďku nedokončil: všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Vítek Sirotek

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Na startu jsme se sešli čtyři odhodlaní – co neměli karanténu (zatím snad nikdo), měli na čem jet (Mírovi už syn asi kolo na další deštivo-bahnitou vyjížďku nepůjčil) a nebáli se deště (všichni ostatní). Později jsme se dozvěděli, že na startu byl i Eri, který nám napsal: “Kucka já na vás koukal v 17:40 z hospody-Špalíček .. a bylo mi fakt líto .. teda spíš vás …”. Ano, je to asi jen pro někoho 🙂 . Vyjížďka byla komplet v dešti s krátkým uschnutím v Juvelu a znovu promočením cestou domů. Chápu, že kdo nebyl, tak neuvěří, jak krásně jsme se projeli. Cestičky ne že by byly bez bláta, i polomy byly, ale já měl po vyjížďce kolo nejčistší za posledních pár vyjížděk.

Do konce Night Ride zbývají dvě vyjížďky, tak jsem si říkali, že bysme někam dál, na Polušce a Kleti jsme letos ještě nebyli. No ale ve čtvrtek nám korona virus zavřel hospody, takže jestli bysme se chtěli vrátit vlakem, a já bych chtěl, tak jedině čekat na sucho na peróně. Tak to vypadá na vyjížďku kolem Budějc a pak na pivo k někomu domu (do garáže). Kdo se hlásí?

Bajku zdar V.

Trasa: 32 km, Švábák, Třebín, Kaliště, Lipí, Hradce, Slavče, úbočím kluka, Vrábče, Hradce, Kaliště, Třebín, Švábák, Nezmar, Koháč

Výškové metry: 620

Účast: Pavel Kosař, Míra Doležel, Hony, Stenly, Vítek Sirotek

Vyjížďku nedokončil: Hony vypustil závěr u Zdendy

Pád: asi nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Úterní dopoledne propršelo, takže nás zase čekalo bahno. Nejvíc to mrzelo bláhovce, co od minula umyli kola. Škodlivost tohoto počínání pocítil hlavně Míra, o víkendu při mytí kola našel drobný defekt. Minimálně jednu vyjížďku už s tím měl za sebou a kdyby nemyl, tak by mu to vydrželo třeba i několik let!

 

Takhle musel vzít zavděk synovo kolem – nové celopéro SPECIALIZED STUMPJUMPER. Moc si ho pochvaloval, dolu přímo letí, přejet se dá cokoliv jen nahoru pravda trochu dřiny. Tak snad ho při zpětném předání synek neutloukl. To kolo prý jelo poprvé v mokru a bahenní lázeň byla velkolepá! Na úbočí Kluka jsme sjeli jen kousíček od cesty, kterou běžně jezdíme a ejhle, nádherná snad desetimetrová skála. Já o ní neměl ani ponětí. Pořád je co objevovat! Ve zdraví jsme doklouzali ke Zdendovi a nakonec nás cestou domů zas pohltil Koháč. 

bajku zdar V.

Trasa: 31 km, Roudné, Vidov, Heřmaň, Plav, Doudleby, Pašínovice, Jedovary, Ostrolovský Újezd, Borovanský mlýn, Borovany Sýmalka

Výškové metry: 627

Účast: Pavel Kosař, Míra Doležel, Hony, Pavel Tíkal, Stenly, Vítek Sirotek

Vyjížďku nedokončil: Pavel Kosař nedojel do Borovan do hospody, ale zato dojel do ČB po ose, zatímco ostatní se z Borovan svezli vlakem. Takže je otázka kdo vyjížďku nedokončil 🙂

Pád: asi nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Konečně došlo na slibované Borovany. Na startu vyjížďky bylo světlo a 10°C. Trochu netypická nightride, ale alespoň bylo po delší době sucho. Trasér nám opět nabídnul řadu chuťovek, protáhnul nás trejly ježděnými i neježděnými, které zjevně opisuje od srnek :). Cestou se i setmělo, takže jsme si mohli vychutnat noční samotu, kdy spící les protnou jen záblesky našich luceren … a drásavý výkřik raněné (vousaté) bestie. Ještě že není úplněk, jinak bych věřil, že se právě mění na bajkodlaka! Takhle jde pouze o první seznámení nových brzdových destiček s kotouči. V restauraci Sýmalka už nás znají. Pan vrchní vtipkuje, že většinou jezdíme v zimě, tak co tam teď děláme …. a že to pivo do petky nám natočil a dal do ledničky a abychom si ho vzali dřív než minule (kdy jsme ho tam zapomněli). Jo jo, jsou jistoty v životě bajkera, které se nemění a jsou pevně zakotveny! Jako zbytek vyjížďky: eskalátor gang, Šnyt, Koháč

bajku zdar V.

 

Trasa: 28 km, kolem Vltavy Mezi Tratě, kolem Malše do Roudného, Vidov, rokle, úbočím nad kolejemi kolem Zlatého jelena, znovu Vidov, modrá na Heřmaň, nad lom Špandava,  kolem pily v Heřmani, rechle, lesem na Borovnici, Nedabyle, Doubavice, Hodějovice, Mladé, Novohradskou a Jeronýmkou až  do Podkovy.

Výškové metry: 601

Účast: Pavel Kosař, Míra Doležel, Hony, Kuba Jerhot, Pavel Tíkal, Jakub Folber

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: Jakub Folber

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Po dvou letech, jednom měsíci a dvou dnech dorazil na start nočního bikování Jakub Folber, stomatologický chirurg, kamarád Eriho. Start zel v půl šesté prázdnotou, což jej naštěstí neodradilo, vytrval a za necelých deset minut se dočkal příjezdu ostatních. Ano, strat bývá poslední dobou posunut na sedmnáctou hodinu a čtyřicátou minutu. Tvrzení, že na kole pořádně rok neseděl, bylo poznat jen ve výjezdech, sotva se kopec obrátil dolů, byl tu ten starý známý Jakub, sjezdař tělem i duší.

Pomyslným vrcholem trasy se stal lom Špandava pod Heřmaní, na jehož horní hraně jsme stanuli a rozhlíželi se do širé dáli. Romantika jako řemen.

Klikatá cesta horem, dolem, kolem skal, vedla až ke Stanleymu. Každý rok nás pozve na kus pořádné bílkoviny, a ani letos tomu nebylo jinak. Užívali jsme si už při výběru flákoty, navzájem jsme ochutnávali, popíjeli a pochvalně pokyvovali hlavami, jaká že to je paráda. Veliká spokojenost panovala, která doslova čiší z pořízených fotografií. Stanley byl tento večer zároveň hostitelem i narozeninovým oslavencem. Jedlo a pilo se na jeho zdraví. Patří mu náš veliký dík a gratulace.

 

Hony

 

 

Trasa: žádná

Výškové metry: nenastoupány

Účast: nebyla

Vyjížďku nedokončil: nebyl kdo by nedokončil

Pád: nebyl kdo by spadl

Defekt: nebyl kdo by defektil

Trackmaker: zůstal doma

GPS: žádná

Komentář: Stala se zřejmě na nevídaná věc. Jestli se ještě nepřihlásí nějaký osamělý jezdec, tak na této vyjížďce NEBYL NIKDO. Kolaps klubu zapříčinily jarní prázdniny a vichřice Sabine.

Trasa: 21 km, nádražní lávka, k odkalovací nádrži, Na Škardě, Švajce, sjezdařská dráha, Třebotovice, Lusný, Dubičák, Dobrá Voda, nádražní lávka, Šnyt.

Výškové metry: 441

Účast: Hony, Pavel T., Kuba J.

Vyjížďku nedokončil: dokončili všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Hony

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář:

Blíží se úterní poledne, na mobilu přistává zpráva našeho nočního traséra: „Dneska nejedu. Všude je to jako lužní les.“ Postupně odříkávají účast i další skalní Night Rideři, na start tak dorazí pouze tři nejvěrnější.

Vyrážíme do míst s nejmenším výskytem bahna! Z pondělního běhu vím, že Srubec, Švajce a Dubičák po dešti jetelné jsou, čím nás překvapí přibližovací cesty do těchto míst, zůstává otázkou. Asfalt kolem odkalovací nádrže přetnula stavba dálnice, zde poprvé zajela naše kola do bahnitého marastu. Bravurní kličkou loukou, přejezd přes dvorek nějaké soukromé firmy a dálniční veledílo je překonáno. Přichází trocha terénu Na Škardě kolem vysílače, zahřátí při výjezdu na vrchol Srubce a spousta adrenalinu při sjezdu na Švajce. Odbočka na sjezdařsou dráhu vzbudila trochu nevole, tu však rychle zažehnal opětovný výjezd těžbou zdevastovanou lesní pěšinou nad Třebotovice. Druhé bahenní orgie nás čekali na louce u rybníka Lusný. Déšť společně s těžkou lesní technikou stvořili velmi kvalitní bahenní jezero, které tu ještě včera nebylo. Nezbývalo než dát Full gas do pedálů a modlit se, aby se kolo nezastavilo! Dubičák, tak ten jsme si nemohli přeci nechat ujít. Nahoru ke kapličce, lesním trejlíkem dolů, na sjezdovku a pak dál nahoru dolů kolem Dobrovodského lomu a hřbitova. Zde mi mužstvo vypovědělo poslušnost, a tak nezbývalo než zamířit do tepla pohostinné restaurace Šnyt.

Jak by poznamenal Samouš: „Kurtz aber intensiv!“

Hony