Rubriky
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archive for the ‘Vyjížďky 2023’ Category

Trasa:  30 km

Výškové metry: 429 m

Účast:  Pavel K., Pavel T., Míra D., Hony, Zdeny, Eri, Jirka T., Petr P., Lojza O., Stanley

Vyjížďku nedokončil: všichni, do Čéčovky jen Pavel T., Míra, Hony, Zdeny, Eri a Petr P.

Pád: Jirka T., možná i někdo další, ale nenahlášeno.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: bude

Komentář: Na NR nebývale hojná účast!

Tentokrát vyjížďka vedená křížem krážem kolem potoka Dobrá voda v Libničském lese. Kola tu neposedně tancovala po nepěkně oslizlých kořenech, krotit je pak vyžadovalo přemíru úsilí. Ty co však vydrželi do konce, do Čéčovky, čekla zasloužená, luxusně načepovaná Plzínka.

Biku zdar Hony.

 

Trasa:  34 km

Výškové metry: 456 m

Účast:  Pavel K., Pavel T., Míra D., Hony, Vítek S., Zdeny, Eri, Jirka V.

Vyjížďku nedokončil: všichni až k Mírovi

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa

Komentář: Trasér nás tentokrát vzal na Kluka cestou necestou nahoru i dolu. Sjezd volným terénem z Kluka v nejprudším místě byl výzvou, ale všichni jsme sjeli bez pádu a tlačení. Eri dokonce s trikem – roznožka přes řídítka s dopadem na obě nohy bez pádu, bez doteku země rukama. Možná, že i s vrutem, sám si nebyl jistý, jestli skončil čelem ke svahu nebo ve směru letu 🙂 . Míra se rozhodl, že místo hospody skončíme u něj v garáži. Pozvání nám poslal v sobotu pod vlivem, tak toho prý později trochu litoval. Nakonec jsme neskončili u něj v garáži, ale v obýváku! Servírovalo se Plzeňské pivo, čaj s rumem medem a citrónem, tyče, klobásky, škvarková pomazánka, šmitec, utopenci, naložené papriky nadívané sýrem, … kdo zná Míru tak ví, že to ani jinak dopadnout nemohlo, byli jsme v nejlepších rukou! Díky! Jsem zvědav jak se tahle tradice ujme 🙂 .

Bajku zdar V.S.

Trasa:  29 km

Výškové metry: 415 m

Účast:  Pavel K., Pavel T., Míra D., Jirka T., Hony

Vyjížďku nedokončil: Do Šnytu nejel Kosa a Jirka T., zato dorazil Zdeny.

Pád: Pavel K.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: sports-tracker

Komentář: Do téhle mokré noci se nikomu zrovna nechtělo, ale jak čas plynul, deště ubývalo, až ustal nadobro. Spoustu jsme toho cestou napovídali, přesněji řečeno já s Tučou. Otevřeli jsme témata o práci a zdraví, ostatní povětšinou mlčky naslouchali, sem tam vtipně rozhovor glosovali. Jen mokré oslizlé kořeny ve sjezdech debatu zcela přerušili, aby mohla ve stoupáních znovu plně pokračovat. Najednou je tu Dobrá Voda, Kosa a Tuča se loučí, zbytek míří do Šnytu. Píšeme si s Erim, jenž líčí příhodu s divočákem a Zdenym mířícím za námi. Místní prořídlá nabídka jídel a značná nepřiměřenost cen, nás navedla na myšlenku, rozjet garážové večery. Svou garáž tomuto záměru propůjčí jako první Míra D. už při příští vyjížďce. Uvidíme, zda je to myšlenka správná, nebo cesta lichým směrem. Jisté je, že Nezmarských garáží je méně, než nočních vyjížděk. Vyzkoušet se to ale musí!

Bajku zdar Hony

Trasa:  37 km

Výškové metry: 393 m

Účast:  Míra D., Vítek S., Zdeny, Jirka V., Pavel K., Lojza, Hony, Pavel T.

Vyjížďku nedokončil: všichni až na Koháč

Pád: nebyl nahlášen

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: sports-tracker

Komentář: Teplo, sucho … že jde o Night ride se pozná jen podle tmy. A taky podle toho, že i kousek za barákem projíždíme nádherné pěšinky o kterých jsme nevěděli. Laťka je nastavena vysoko 🙂

Bajku zdar V.

Trasa: 24 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 305 m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Míra D., Venca D., David Čapek, Kocour, Jirka V., Sochy, 

Pád: nikdo

Defekt: Pavel T. přetrhl řetěz

Trackmaker: Ondra

GPS: https://mapy.cz/s/jajutaranu

Komentář: Kdyby se měl report psát jen pro ty, kteří na vyjížďce a na oslavě byli a ne pro ty, kteří nic z toho neabsolvovali, byl by velice stručný. Párkrát bych do textu okopíroval výkřik Áááááááá a každý už by pochopil, co bylo určující pro ten večer 🙂 Ale nebojte, jsem diskrétní a co Nezmaři uvaří, sami sní. Áááááááááááá. Takže přidám jen tradiční noticku, že na tradičním místě nastupující Pilníci (Hony a Venóš) vytáhli šampíčka, my jim zakřičeli hip hip hurá a sezóny byl konec. Áááááááááááááá. U Nezmara nám hoši zařídili občerstvení, s tradičním menu se však nespokojili a k tataráku a studeným mísám upekli ještě Krtkův dort a mnoho z nás prvně u Nezmara testovalo i kvalitu jeho kávovaru. “Nápoj zapomnění” (terminus technikus pro přípitek poslední každoroční vyjížďky – bez jednoznačného složení) až po okraj vyplňující podstavec Nezmarského grálu se tentokrát pro změnu nefortifikoval ani slivovicí, ani vodkou, ale byl posilněn jégrem, což jsme s Mírou vyhodnotili jako chuťový krok správným směrem! Pak snad myslím přišel i chuťový experiment s dolihováním zelenou a i ten byl se šampíčkem a jégrem v harmonii 🙂 Bostonský škrtič (útočí pozdě v noci a zanechává po sobě mnoho obětí) tentokrát neútočil zas až tak pozdě, a malá četnost obětí byla však vykoupena brutalitou útoku. Naštěstí se Sedm statečných (The magnificent seven) Bostonskému škrtiči postavilo a dítkám živitele rodiny zachránilo!

Ať žijí Pilnící roku 2023 Venca a Hony a mimo hoši děkujem píši Áááááááááááá!

O.

NO: Áááááááááááááááááááááá

NO2: Málokdy se v edukačním okénku opakuji, ale perla české literatury k nezmarské závěrečné prostě patří. Roli Švejka se tentokrát zmocnil Aleš:

…Švejk ho vzbudil a za pomoci drožkáře dopravil do drožky. V drožce polní kurát upadl v úplnou otupělost a považoval Švejka za plukovníka Justa od 75. pěšího pluku a několikrát za sebou opakoval: „Nehněvej se, kamaráde, že ti tykám. Jsem prase.“

Jednu chvíli se zdálo, že drkotáním drožky o dlažbu přichází k rozumu. To se posadil rovně a začal zpívat nějaký úryvek z neznámé písně. Může být též, že to byla jeho fantazie:

Vzpomínám na zlaté časy,
když mne houpal na klíně,
bydleli jsme toho času
u Domažlic v Merklíně.

Po chvíli však upadl opět do úplné otupělosti, a obraceje se k Švejkovi, otázal se, přihmuřuje jedno oko: „Jak se vám dnes daří, milostivá? — Pojedete někam na letní byt?“ řekl po krátké přestávce, a vida všechno dvojatě, otázal se: „Vy račte mít už dospělého syna?“ Přitom ukazoval prstem na Švejka.

„Sedneš!“ zakřičel na něho Švejk, když polní kurát chtěl vylézt na sedadlo, „nemysli si, že tě nenaučím pořádku.“

Polní kurát ztichl a díval se malýma prasečíma očima ven z drožky, naprosto nechápaje, co se to vlastně s ním děje.

Ztratil úplně všechny pojmy, a obraceje se na Švejka, řekl tesklivě: „Paní, dejte mně první třídu.“ Učinil pokus spustiti si kalhoty.

„Hned se zapneš, svině!“ rozkřikl se Švejk, „už tě znají všichni drožkáři, poblil jsi se už jednou, a ještě teď tohle. Nemysli si, že zůstaneš zas něco dlužen jako posledně.“

Trasa: 35 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 312m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Míra D., Petr Podhola, David Čapek, Zása, Radek Plšek, Kocour, Honza M., Honza D., Dan O. (novic), 

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Ondra, Přemek

GPS: https://strava.app.link/oMiJPhGCYDb

Komentář: Předposlední etapa a předposlední vyplňování prázdných míst. Výtopa Bezdreva, trailík po Hlubockou oborou, trailík mimo cyklostezku z Hluboké. A také jedno překvapení: při vypouštění Bezdreva se probudí celé vodní hospodářství v širokém okolí, vody je všude mraky a turistický chodník kolem Muňáku od Zoo k Hluboké je jaksi zatopen. Nezmaři si však poradí se vším. 🙂 A před námi již jen závěrečná taškařice!

O.

NO: Bezdrev je podle katastrální rozlohy druhým největším rybníkem nejen v Jihočeském kraji, ale i druhým největším v České republice. Produkcí ryb však zaujímá místo první. Rybník dostal svůj název dle toho, že původní bažina byla beze stromů, tzv. bez drev. Byl vybudován v letech 1490–92 na příkaz majitele panství Hluboká Viléma z Pernštejna. 

 

Trasa: 25 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 410 m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Eri, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Sláva, Sochy, Míra D., Tauby, Stanley, Petr Podhola, David Čapek, Radek Plšek, Ondra M., Kocour, Honza M., Honza D., 

Pád: Radek P., Petr Podhola

Defekt: nikdo

Trackmaker: Zdenál

GPS: https://mapy.cz/s/degecejoke

Komentář: Druhá plánovaná Podkova za sebou přivála tentokrát kachnu, která byla jako obvykle skvělá (opětovně vyzdvihuji perníkové zelí!) a už to tak asi bude, že Dobrovodsko bude pod palcem Zdenála, což samozřejmě kvituji s palcem nahoru (je nám treba takýchto angažovaných súdruhov!). Takže Zdeněčku, když už to není víckrát než 1-2x ročně, nespoléhej na poznatky několik měsíců staré, zvlášť když je ostružiní přímo za Tvým barákem a také věz, že trasér v nepřehledném terénu při větší skupině je bohužel odsouzen k tomu, aby si to nijak zvlášť neužil, protože pokud si to užívá – skupina se trhá, trhá a trhá. Ale i tak se více cení snaha než haní zběsilost v srdci, Ty “rytíři plynulé jízdy”.

O.

NO: 

 Ponoříš ret

Pivo maluje

 Pěnou knír

Trasa: 38 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 551 m

Účast: Václav Drbout (statný a mladě vypadající padesátník, známý též pod kódovým označením VD 50), Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Eri, Ondra M., Aleš, Zdenál, Míra D., Sochy, Vláďa Ř., Petr Podhola, Zása, David Čapek, Víťa K., Banán, Honza Mikoláš mladší (pokud je tedy Honza)

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Asi se sluší napsat VD 50 🙂 možná mu občas poradil Hony 😉

GPS: https://mapy.cz/s/fuhazecare

Komentář: Tak jsem tak po úterku přemítal, že Nezmaři jsou vlastně celkem obstarožní spolek. Nejen že máme stále velice aktivní členy, kteří do kopce v sedle již notnou dobu táhnou i 70 křížků, a nebude trvat dlouho a člena spolku pod padesát bude těžké najít. Stále si však myslím, že to jsou jen a jen zavádějící čísla, neb (nejen) Nezmarští padesátníci jsou junáci, do kterých by to nikdo neřekl. A VD 50 je zářným příkladem. Mladistvý vzhled, klukovský úsměv, touha na terénu a obtížnosti přidávat a NEBRZDIT (!!!) A hlavně – nebýt sám doma a čumět smutně z okna, ale naopak to pořádně roztočit s kamarády! Svou padesátku Venda oslavil opravdu ve velkém stylu! Zamluvil celou hospodu jen pro nás, jídla bylo, až se stoly prohýbaly, pivo plzeňský teklo proudem a i do dalšího dne se oslava protáhla. Opravdu všechna čest. Tak tedy přijmi od nás Václavíčku ještě jednu gratulaci a poděkování za oslavu.

O.

NO: Dnes bych udělal okénka dvě – jedno od Visacího Zámku:

Kašleme na všechno, skoro i na ženskýA pivo pijeme jenom plzeňskýDáme si jedno, už se nám chce chcát
 
Takhle si to užíváme, když je nám padesátTakhle si to užíváme, když je nám padesát
 
Kurvadrát, padesátKurvadrát, padesátKurvadrát, padesátKurvadrát, na kvadrát

A jedno okénko věnuji univerzálnímu mazivu WD 40, který má sice každý doma, ale nad bližšími podrobnostmi ani nad důvodem názvu myslím nikdy nikdo z nás nepřemýšlel. Tak tedy:

V roce 1952 byla založena společnost Rocket Chemical Company, jejímž cílem bylo vyvinout řadu antikorozních přípravků určených výhradně pro kosmické rakety. V roce 1953 se (na 40. pokus) podařilo vyvinout unikátní přípravek nazvaný WD-40® (Water Displacement – vodoodpudivost). Byl určen pro použití na raketách ATLAS, konkrétně k zabránění negativního působení zkondenzované vlhkosti uvnitř pláště rakety a proti korozi kovových částí. Brzy vstoupil ve známost jako plechovka s více jak tisícovkou způsobů použití. Lidé si všimli jeho benefitů pro mnoho úkonů v domácnosti, v dílně, v průmyslových závodech i v garáži.  Po všech těch letech zůstává složení nezměněno a nezměněna zůstává také užitečnost víceúčelového přípravku WD‑40. Je neocenitelný pro širokou škálu prací a úkolů včetně penetrace do zadřených dílů a jejich uvolnění, vytěsňování vlhkosti a mazání. Chrání kov před korozí a tvorbou rzi a z povrchů odstraňuje mastnotu a špínu.

Univerzálnější než WD 40 je už jen VD 50 – škoda že ho doma nemám 🙂