Rubriky
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for the ‘SNAKE BIKE SCHOOL’ Category

Na lajně jsme předváděli každý to svoje (vysoký standard), pro nácvik přejezdu klády jsme použili špalek s kovadlinou. Na průměr 52 cm jsme si netroufli a level si snížili paletami. Takže jsme překonávali výšku 38 cm. Občas to bylo o převodník, ale než tu pořádnou kládu přeřízneme tak to snad budeme umět!

Jednou jsme pro všeobecnou zchátralost mužstva (po přechodu Šumavy) vynechali, a už se nám to vrací. Začali se dít nevysvětlitelné věci. Pavel sjel z palet do boku tak nešťastně, že urazil přehazovačku. Patka se ani nehla, prasklo tělo přehazovačky. V té době už Hony pracoval na defektu. Vypadalo to na cvaknuté zadní kolo a se slovy “je čas, tak to rovnou zalepím” se do toho pustil. Při hustění se ukázalo, že to nebylo všechno. Po dalším sundání nového pláště z bezdušového ráfku, což jde opravdu špatně, se ukázala ještě jedna dírka. I ta byla zalepena, ale při nandavání si nešťastník zřejmě udělal další montpákou. Na třetí lepení už nebyla chuť, síla a už ani čas, tak nakonec šla do pláště nová duše.

Ponaučení? S bikerskou štěstěnou nelze hazardovat, naopak je nutné ji hýčkat každý týden!

zaznamenán tentokrát jen Vítek: přejezd a hop (ne bunny) přes kládu

Po delší době se k nám přidal i Ondra a bylo to znát – tedy myslím, že bylo veseleji, ne že by bylo nějak poznat na jeho technice, že dost vynechává 🙂

Docela se nám ujaly podobné lajny, ale pokaždé je to trošku jinak a pořád nás má co překvapit. Úkol na příště zní – sehnat kládu. Jo a měřil jsem rouru, co jsme zkoušeli na závěr, má průměr 50 cm.

zdar V.

Ondrovo lajna

dění na dílně v podání Pavla a Vítka

Další pondělí, další trénik, další zlepšení … pár nás má stále odhodlání flákat sebou o palety a betonovou podlahu. Tentokrát jsme byli 4 – já, Hony, Pavel a Stenly. Nějak se nám tentokrát moc nedařilo. Příčiny jsme hledali všude možně – v únavě, psychické nepohodě, přílišné údržbě kola … jasné je jedno, chyba bude ve slabém článku mezi řídítky a pedály.

Sezóna pokračuje a nás by zajímalo kam se poděli ti, co loni patřili k pravidelným účastníkům, a kde trénují ti co nechodí, vždyť není možný asi se váleli doma.

Zdar V.

Hony krouží

Pavel krouží

Hony a Vítek přejezd

Sestava nám sice řídne, ale i tak jsme se odmítli smířit s brzským koncem sezóny a na paletách řádíme dál. Sice si jako rozcvičku musíme dát stavbu dráhy a jako uvolnění po výkonu ji zase uklidit, ale tento stav udržíme zřejmě až do jara – takže platí dál, pondělí 19:30.

jak se s tím pere Hony a Pavel

jak se s tím pere Vítek

Další lekce byla vyjímečná v několika ohledech:

– letos jsme se sešli už po čtvrté, stejně jako za celou loňskou zimu, a to je teprve leden!

– konečně nás navštívil velký učitel! A bylo to znát, poradil, ukázal, vymyslel nové překážky …

– Hony dorazil ale byl zase odvolán. Možná zasáhla prozřetelnost, která ho nepustila na překážky bez helmy, kterou si zapoměl doma (i když na dílně bysme mu nějakou pěknou oranžovou našli 🙂 )

– nepořídili jsme bohužel záznam, takže alespoň textem: soustředění před jízdou, nájezd k překážce, pěkně v klidu, srovnané tělo i hlava, těžiště uprostřed kola, pohled mírně za překážku, chceš ji přece přejet a ne jen na ni vyjet! nohy i lokty mírně pokrčené a vytočené ven, rovnováha je tvé druhé jméno, jeden prst na brzdách, nášlapná noha v pozici 2 hodin, a už je to tu! šlápnutím a přenesením váhy na zadní kolo zvednout přední kolo na 2 palety, v tom okamžiku vrátit nášlapnou nohu zpět na 2 hodiny, přenést váhu na přední kolo, šlápnutín a odrazem dostat přední kolo na 3. paletu a zároveň zadní na 2. paletu, zadní kolo převalit na 3 paletu, přední už sjíždí na 2. paletu a už si přibržďovat, těžiště při sjezdu na podlahu ze 2 palet mírně vzadu, stále na brzdách, ale nášlapná noha v tahu samozřejmě na 2 hodinách, přední kolo už je na zemi, ale tam ho čeká trámeček cca 5 cm vysoký, nášlapem přes něj, ale stále na brzdě, zadní kolo padá na zem těsně za palety, nášlapná noha rychle zpět na 2 hodiny, 5 cm před předním kolem číhají 2 palety, klasika nášlapem na ně hodit přední kolo, přenesení váhy, nášlapná noha zpět, zadní kolo přenesením váhy nahoru a rychle na brzdy, čeká zatáčka vlevo, přední kolo těsně u hrany, a hned mezera, nášlapná noha v tahu a samo sebou ve správné pozici! a už zvedá přední kolo, zadní nadlehčit přesunutím váhy, a zase rychle za sedlo a natažené ruce, následuje sjezd na zem, vše se vešlo do pár vteřin a už následuje odjezd za potlesku přihlížejících! Peťo, nezapomněl jsem na něco? Jestli ležím na zemi někde v půlce tak asi ano 🙂 Peťa předváděl a radil, Pavel a já jsme se snažili se střídavými úspěchy zhmotnit.

Další lekce je za námi, nedostatek odborného vedení si vynahrazujeme nadšením a odhodláním! Přidal se k nám Michal H. – příklad toho, jak rozvod a založení rodiny s novou partnerkou, která má rodiče ve správném regionu může nastartovat bikovou kariéru – loni úspěšně objel Vrchařskou korunu Valašska :).

Příště opět v pondělí 23.1.2017 od 19:30.

Zdar V.

Vítek a Pavel přejezd

Ondra přejezd

Jak nám jde balanc

Na další lekci jsme se sešli jen dva, ostatní už asi všechno umí, že? 🙂

Příští lekce v pondělí 16.1.2017 od 19:30

zdar V.

co se naučil Vítek

co se naučil Pavel

Při prvním setkání v nové sezóně jsme se ze zkušenějších sešli já, Hony a Ondra. Bohužel jsme postrádali našeho gurua, Peťo koukej se doléčit a chodit pilovat techniku, ať ti náhodou neujede vlak 🙂 Zase jsme ale uvítali 2 nové tváře, a tak to má byť. Pavel si vedl opravdu dobře – i výjezd na 3 palety dával bez zaváhání. Stenly do toho šel srdcem – bez nášlapů je to sice ten pravý trial, ale v našem podání je to jak s koulí na noze. Bivoj dorazil přes les, pro něj první vyjížďka po tmě. Dvě premiéry najednou bylo moc, tak si palety nechal na příště. Příležitost, stejně jako další, má v pondělí 9.1.2017 v 19:30.

Zdar V.

video ZDE