Rubriky
Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archive for the ‘SNAKE BIKE SCHOOL’ Category

Na lajně jsme předváděli každý to svoje (vysoký standard), pro nácvik přejezdu klády jsme použili špalek s kovadlinou. Na průměr 52 cm jsme si netroufli a level si snížili paletami. Takže jsme překonávali výšku 38 cm. Občas to bylo o převodník, ale než tu pořádnou kládu přeřízneme tak to snad budeme umět!

Jednou jsme pro všeobecnou zchátralost mužstva (po přechodu Šumavy) vynechali, a už se nám to vrací. Začali se dít nevysvětlitelné věci. Pavel sjel z palet do boku tak nešťastně, že urazil přehazovačku. Patka se ani nehla, prasklo tělo přehazovačky. V té době už Hony pracoval na defektu. Vypadalo to na cvaknuté zadní kolo a se slovy „je čas, tak to rovnou zalepím“ se do toho pustil. Při hustění se ukázalo, že to nebylo všechno. Po dalším sundání nového pláště z bezdušového ráfku, což jde opravdu špatně, se ukázala ještě jedna dírka. I ta byla zalepena, ale při nandavání si nešťastník zřejmě udělal další montpákou. Na třetí lepení už nebyla chuť, síla a už ani čas, tak nakonec šla do pláště nová duše.

Ponaučení? S bikerskou štěstěnou nelze hazardovat, naopak je nutné ji hýčkat každý týden!

zaznamenán tentokrát jen Vítek: přejezd a hop (ne bunny) přes kládu

Po delší době se k nám přidal i Ondra a bylo to znát – tedy myslím, že bylo veseleji, ne že by bylo nějak poznat na jeho technice, že dost vynechává 🙂

Docela se nám ujaly podobné lajny, ale pokaždé je to trošku jinak a pořád nás má co překvapit. Úkol na příště zní – sehnat kládu. Jo a měřil jsem rouru, co jsme zkoušeli na závěr, má průměr 50 cm.

zdar V.

Ondrovo lajna

dění na dílně v podání Pavla a Vítka

Další pondělí, další trénik, další zlepšení … pár nás má stále odhodlání flákat sebou o palety a betonovou podlahu. Tentokrát jsme byli 4 – já, Hony, Pavel a Stenly. Nějak se nám tentokrát moc nedařilo. Příčiny jsme hledali všude možně – v únavě, psychické nepohodě, přílišné údržbě kola … jasné je jedno, chyba bude ve slabém článku mezi řídítky a pedály.

Sezóna pokračuje a nás by zajímalo kam se poděli ti, co loni patřili k pravidelným účastníkům, a kde trénují ti co nechodí, vždyť není možný asi se váleli doma.

Zdar V.

Hony krouží

Pavel krouží

Hony a Vítek přejezd

Sestava nám sice řídne, ale i tak jsme se odmítli smířit s brzským koncem sezóny a na paletách řádíme dál. Sice si jako rozcvičku musíme dát stavbu dráhy a jako uvolnění po výkonu ji zase uklidit, ale tento stav udržíme zřejmě až do jara – takže platí dál, pondělí 19:30.

jak se s tím pere Hony a Pavel

jak se s tím pere Vítek

Další lekce byla vyjímečná v několika ohledech:

– letos jsme se sešli už po čtvrté, stejně jako za celou loňskou zimu, a to je teprve leden!

– konečně nás navštívil velký učitel! A bylo to znát, poradil, ukázal, vymyslel nové překážky …

– Hony dorazil ale byl zase odvolán. Možná zasáhla prozřetelnost, která ho nepustila na překážky bez helmy, kterou si zapoměl doma (i když na dílně bysme mu nějakou pěknou oranžovou našli 🙂 )

– nepořídili jsme bohužel záznam, takže alespoň textem: soustředění před jízdou, nájezd k překážce, pěkně v klidu, srovnané tělo i hlava, těžiště uprostřed kola, pohled mírně za překážku, chceš ji přece přejet a ne jen na ni vyjet! nohy i lokty mírně pokrčené a vytočené ven, rovnováha je tvé druhé jméno, jeden prst na brzdách, nášlapná noha v pozici 2 hodin, a už je to tu! šlápnutím a přenesením váhy na zadní kolo zvednout přední kolo na 2 palety, v tom okamžiku vrátit nášlapnou nohu zpět na 2 hodiny, přenést váhu na přední kolo, šlápnutín a odrazem dostat přední kolo na 3. paletu a zároveň zadní na 2. paletu, zadní kolo převalit na 3 paletu, přední už sjíždí na 2. paletu a už si přibržďovat, těžiště při sjezdu na podlahu ze 2 palet mírně vzadu, stále na brzdách, ale nášlapná noha v tahu samozřejmě na 2 hodinách, přední kolo už je na zemi, ale tam ho čeká trámeček cca 5 cm vysoký, nášlapem přes něj, ale stále na brzdě, zadní kolo padá na zem těsně za palety, nášlapná noha rychle zpět na 2 hodiny, 5 cm před předním kolem číhají 2 palety, klasika nášlapem na ně hodit přední kolo, přenesení váhy, nášlapná noha zpět, zadní kolo přenesením váhy nahoru a rychle na brzdy, čeká zatáčka vlevo, přední kolo těsně u hrany, a hned mezera, nášlapná noha v tahu a samo sebou ve správné pozici! a už zvedá přední kolo, zadní nadlehčit přesunutím váhy, a zase rychle za sedlo a natažené ruce, následuje sjezd na zem, vše se vešlo do pár vteřin a už následuje odjezd za potlesku přihlížejících! Peťo, nezapomněl jsem na něco? Jestli ležím na zemi někde v půlce tak asi ano 🙂 Peťa předváděl a radil, Pavel a já jsme se snažili se střídavými úspěchy zhmotnit.

Další lekce je za námi, nedostatek odborného vedení si vynahrazujeme nadšením a odhodláním! Přidal se k nám Michal H. – příklad toho, jak rozvod a založení rodiny s novou partnerkou, která má rodiče ve správném regionu může nastartovat bikovou kariéru – loni úspěšně objel Vrchařskou korunu Valašska :).

Příště opět v pondělí 23.1.2017 od 19:30.

Zdar V.

Vítek a Pavel přejezd

Ondra přejezd

Jak nám jde balanc

Na další lekci jsme se sešli jen dva, ostatní už asi všechno umí, že? 🙂

Příští lekce v pondělí 16.1.2017 od 19:30

zdar V.

co se naučil Vítek

co se naučil Pavel

Při prvním setkání v nové sezóně jsme se ze zkušenějších sešli já, Hony a Ondra. Bohužel jsme postrádali našeho gurua, Peťo koukej se doléčit a chodit pilovat techniku, ať ti náhodou neujede vlak 🙂 Zase jsme ale uvítali 2 nové tváře, a tak to má byť. Pavel si vedl opravdu dobře – i výjezd na 3 palety dával bez zaváhání. Stenly do toho šel srdcem – bez nášlapů je to sice ten pravý trial, ale v našem podání je to jak s koulí na noze. Bivoj dorazil přes les, pro něj první vyjížďka po tmě. Dvě premiéry najednou bylo moc, tak si palety nechal na příště. Příležitost, stejně jako další, má v pondělí 9.1.2017 v 19:30.

Zdar V.

video ZDE