Rubriky
Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Author Archive

Trasa:  24 km

Výškové metry:  253 m

Účast: Petr Šikl, Lojza, Kosa, Ondra Ludvík, Eri, Stanley, Zdeny, Vláďa Řehoř, Pavel Tíkal, Petr Podhola, Jirka Vávra, Míra Doležel, Kuba Jerhot, Zub, Hony, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: Kosa a Lojza se v Kameňáku otočili, Zub nešl do hospody, Petr Pokorný přijel po dálnici

Pád: nikdo

Defekt: i když to bylo při návratu, defekt by měl dostat Ondra, protože si ho zaslouží a stejně tak Zub, i když to bylo při jeho osamocené jízdě na Kleť.

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: záznam trasy

Komentář: 

Všemi očekávaná vyjížďka ke Kaprům. Ano teď již víme co za touhle akcí vězí! Oslava 50-tých narozenin Petra Šikla.

Rychlý asfaltový švih, bohužel nejde to jinak, když má zbýt více času oslavit takovéto jubileum. Ti co nečtou mezi řádky předcházejících zpráv, jsou pak zaskočeni, o co tu vlastně běží. Ale každý svou hlavu má a dokáže si vyjížďku doladit dle vlastních potřeb a tak je to myslím správné. Někdo si vyjížďku nastaví a do hospody dojede, někdo to otočí a jede domů a jiný zamíří na Kleť. Meze se tu nekladou. Zaskočen však pro tentokrát byl i hostinský U Kaprů, Nezmarský způsob objednávání ničemu nepřispěl, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Vždyť na to celé dohlížela Carolina Reaper, a jak někdo zazlobil…

Hodovalo a pilo se ještě dlouho, jezdilo se po peróně, pilo se ve vlaku, schody na nádru, Vatík a pak nás bolela hlava.

Peťo hodně štěstí a zdraví do té další padesátky.

Hony

Trasa:  25 km

Výškové metry:  396 m

Účast: Míra D., Lojza, Kosa, Petr Š., Kuba J. Hony

Vyjížďku nedokončil: všichni až do Šnytu

Pád: Lojza

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář:

Úterý ráno, prší, …..  12:00, stále prší, ….   blíží se sedmnáctá, už neprší,  sem tak krápne.

Les pod Mrhalem plný pěšinek je překvapivě bez bahna, trochu vody tu je, kořeny kloužou. Je to hra s předním kolem, vlastně i tím zadním, o zábavu tak není nouze. Po tmě však jízda na biku funguje trochu jinak. Nebezpečí pod koly v podobě kořenů leckdy nevidíš, jen ho najednou cítíš. Co s tím uděláš je o rovnováze a citu, rychlost při tom bývá tvým přítelem. Když to několikrát ustojíš, bojíš se míň a najednou to jde.

Tempo do kopce máme poklidné, není s námi Zdeny s jeho „rovnoměrným dávkování výkonu“. Peťa Šikl předvádí v průběhu vyjížďky techniku, o které se nám může jen zdát, tak si o ní alespoň vyprávíme. Z kopce jsou ty kořeny opravdu zákeřné, ani ta rychlost tu není všespásná.

Na Dubičáku debatujeme nad nerealizovanými plány bikeparku, který by zde mohl doplnit sjezdovku, na které se lyžuje tak jednou za deset let. Třeba někdy bude! Jedeme projet alespoň vyježděné pěšiny v lesíku vedle sjezdovky a dál k lomu nad Dobrou Vodou.

Dnes končíme ve Šnytu, probíhá ochutnávka snad všeho co je na čepu. Loučení je plné radosti.

Blíží se konec NR, zbývají dvě poslední vyjížďky. Příště je poslední šance jet ke Kaprům.

H.

Trasa:  31 km

Výškové metry:  365 m

Účast: Pavel T., Míra D., Zdeny, Kosa, Radek Pl., Hony, Sochy

Vyjížďku nedokončil: Sochy – vzdal to před půlkou

Pád: asi byl, ale nevím kdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář:

Na Viberu přistála fotka. Prkénko s nakrájeným uzeným s komentářem o pětiminutové sekeře od Zdenyho.

Vyjížďky po dešti = bahno. A bylo, a bylo ho dnes hodně. Cílem bahenní tratě byl Maškovec. Zřícenina hradu na 35 m vysoké skále nad řekou. Pohled dolů z té skalní hrany stojí za to a ze spodu od Vltavy je to ještě lepší.

Maškovec, také zvaný jako Kotek, nebo Kotkův Hrádek vystavěli v polovině 14. století příslušníci rodu pánů z Újezda. Pak to šlo různě z ruky do ruky a od roku 1493 je hrad již popisován jako zbořený. To jen tak pro zajímavost. Kdyby se chtěl někdo zajímat víc, může si to vygooglit.

Ten Koháč prostě z tohohle směru táhne, tak jsme tam zase zahnuli. A až tady jsem pochopil to prkénko. Zdeny se nezdá, je to takový domácí řezník.  Samouši, měl bys z něho radost.

Z leva: Iberijský špek, bůček a krkovice. Z fotky je jasné jak to asi chutnalo.

H.

Trasa: 22 km

Výškové metry: 368 m

Účast: Vítek S., Petr Pod., Hony, Pavel T., Lojza, Pavel K., Míra D., Jirka V.

Vyjížďku nedokončil: Vítek S., Petr Pod., Hony, Pavel T., Míra D., Jirka V.. Jen Lojza a Pavel K. dojeli do ČB po ose, ostatní po koleji

Pád: nikdo se nepřiznal

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: záznam trasy

Komentář: O hostinci U Vlčáka v Třísově víme, ale ještě jsme tam vyjížďku nikdy nezakončili, protože má otevřeno jen o víkendu. Nicméně v Nezmarské povaze je nevzdávat se. S Peťou Š. jsme se tam několikrát zastavili o víkendu a zavedli řeč na to, že bychom se někdy v úterý rádi stavili. Jirka navíc ujišťoval o našem zájmu telefonem. A stal se zázrak! Hostinský v pondělí sám volal, že tohle úterý by to šlo, že uvaří zelnici a výpečky. Takovému lákání se prostě nedalo odolat. Trasér tedy zvolil klasiku po červené kolem řeky se závěrečným výšvihem od řeky do Třísova. V hospůdce bylo dobře a hostinský přislíbil, že zas někdy zavolá 🙂 . Na vlakové zastávce jsme byli nečekaně brzy a navíc měl vlak 12 minut zpoždění. Míra se rozhodl čekání využít pilováním techniky. Poučení pro příště? Když už piješ, tak nejezdi na kole. A když už jedeš na kole, tak nepřemejšlej o žádných větších akcí. A když už přemejšlíš, tak se nenech přemlouvat. A když už se necháš přemluvit, tak si sežeň někdo aby tě jistil. A když už si někoho seženeš, tak by měl být spolehlivý (nejlépe střízlivý). Jinak se ti může stát to, co se stalo Mírovi. Jak to sám  překvapeně zhodnotil “vy jste mi nechytili” 🙂 🙂 . Díky bohu se vše obešlo bez zranění. A Míra ukázal, že je opravdový Nezmar. Ve vlaku se občerstvil a na Jižní zastávce se hned po výjezdu z vlaku pustil do přejezdu betonové šachty, což bravurně zvádnul!

Bajku zdar V.

Trasa:  23 km

Výškové metry:  357 m

Účast: Míra D., Jirka V., Pavel T., Hony, Pavel K., Zdeny, Lojza, Radek Pl.

Vyjížďku nedokončil: všichni a všichni i v hospodě

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář: asi se měli dobře

Měli jsme se přímo královsky.

Na startu byla potvrzena účast NR U Podkovy, což neznamená nic jiného, než steaky a Plznička. Ale jak víme, cesta k cíli je spletitá, kamením a kořeny dlážděná. Naprostým skvostem vyjížďky se ukázal úsek mezi Švajcema a Dobrou Vodou. Sjezd k potoku srázem, na který bychom se ve dne báli i podívat. Cesty kudy jezdí Dominik Puffer (on tedy přidává ještě závěrečnou kolmou skálu), jsme zdolali i my. To co bylo do teď prudkým sjezdem, je po tomto okamžiku pohodová rovinka. Vědět do čeho vjíždíme, asi by většina vyměkla, ale jak se přehoupneš přes hranu, není cesty zpět.

Načasování dojezdu na minutu, ale o hodinu dříve vyústilo k noční procházce od Podkovy do Besedy na pár piv a zpět. Kola zůstala napospas v průjezdu za Podkovou,  zatímco se jejich jezdci bavili myšlenkou nad jejich odcizení u půllitru nefiltrovaného ležáku z dílny Staropramenu. To už je myslím psychická diagnóza.

U Podkovy byl frmol, steakům to z kuchyně na stůl trochu trvalo, tak se nám ta sláva a debužírování celkem protáhly. Nikomu to v zásadě nevadilo, měli jsme se totiž opravdu královsky.

H.

Trasa:  38 km

Výškové metry:  367 m

Účast: Zdeny, Petr Š., Jirka V., Míra D., Hony, Lojza, Pavel Kosař, Radek Plšek

Vyjížďku nedokončil: všichni až na Koháč

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář:

Když má vyjížďka flow, tak se ani nenaděješ a je konec. Kosa umí proložit notoricky známé úseky neznámou cestičkou tak, že se nestačíme divit, kde jsme se to vynořili.  Třeba takový statek Wurm, vždy jezdíme kolem a teď jsem přímo pod balonem domu, na něm paní s dítětem v náruči, uklidňuje jej se slovy: „Neboj se, to nejsou strašidla, to jsou cyklisti!“ Hned v zápětí, po tom co nás ujistí, že jsme na soukromém pozemku, kde běhá volně pes a nemůže nám zaručit, že nás nepokouše, má flow najednou zase jiný význam. Sjezd do Doudleb ze spojky k chatové oblasti má v noci své kouzlo, zvláště když je podpořeno vyšší rychlostí. A když se nám v závěru postavil Koháč do cesty, tak ani uvnitř flow nekončilo.

H.

 

Trasa:  34 km

Výškové metry: 380 m

Účast: Pavel K., Lojza, Vítek S., Zdeny, Jirka V., Petr Pod., Hony, Banán, Míra D.

Vyjížďku nedokončil: všichni dokončili až k Nezmarovi, dokonce i ten z černého seznamu, který zneužil Zdendovo nepřítomnost vyvolané zdravotní indispozicí a snažil se vetřít se do přízně paní Nezmarové 🙂 🙂 🙂

Pád: jsem myslím někoho viděl, ale na videu jsem to nenašel 🙂

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: záznam trasy

Komentář: Zákolejka je sice od motorkářů rozjebaná, ale zkušený trasér umí vyzobat jetelné úseky. Tedy alespoň částečně, na cyklokros taky došlo 🙂 . Není co dodat, kochejte se …

Trasa:  39 km

Výškové metry: 462 m

Účast: Vítek S., Zdeny, Pavel K., Pavel T., Lojza, Hony, Petr Pod., Banán, Radek Pl., Jirka V.

Vyjížďku nedokončil: všichni

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: záznam trasy

Komentář: I když se to nezdálo, tak i v teplotách kolem nuly se dá dost promrznout. Obzvlášť na delší vyjížďce, než na jaké jsme byli z minula zvyklí. Moc jsme si to užili, ale někteří se dokonce snížili k tomu, že traséra prosili, ať už nás nechá a jedeme do hospody 🙂 . Nakonec jsme to objeli všichni a dočkali se i návštěvy hospody na Zahrádce. Tam nás dlouhodobě láká krb, nabídka pochutin a příznivé ceny. Ale zatím se nám tam nepodařilo skamarádit. Nevhodné chování jako opření kol o fasádu, přemísťování stolů, sušení věcí na krbu, každej si dá něco jinýho, objednává se zásadně po jednom a podobné Nezmarské kousky nenavodí přátelskou atmosféru. Tentokrát se to snad povedlo, i když jsem měl pocit, že jsme chvílemi nebyli daleko od vyhazovu.  A to jsme tentokrát přijeli poměrně čistí 🙂 Uvidíme co dál …

Bajku zdar V.