Rubriky
Listopad 2022
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Author Archive

Trasa:  36 km

Výškové metry: 294 m

Účast:  Míra D., Pavel T., Vítek S., Zdenál, Petr Š.

Vyjížďku nedokončil: Zdenál, ale přišel jen o asfaltový trejl po Rudolfovské

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Vítek S.

GPS: mapa  

Komentář: Déšť a pouhé +2°C se výrazně projevili na účasti. Jeli jen skalní (Míra D., Pavel T., Vítek S.), ti co párkrát nebyli a těšili se (Petr Š.) a ti co byli v práci na kole a jinak se domu dopravit nemohli (Zdenál) 🙂 . Bylo hodně nevlídně, voda a bahno ze všech stran i když jsme se snažili jet po zpevněných cestách. Místy to hrozilo pádem, jehož následky by byly tragické. Naštěstí jsme dojeli bez pádu, ale i tak hodně zablácení – zadní blatník dost pomůže, ale ne všichni ho vozí. Já bych sám sebe do hospody nepustil. První nápad byl, když už jsme z Rudolfova jeli po asfaltu, zajet potěšit Stenlyho do Podkovy. Naštěstí pro něj měli zavřeno. Další pokus byl Šnyt. Snad se tam hoši vnutili, já nevím, šel jsem spořádaně domů (dát si neslazený čaj a suchý rohlík).

Bajku zdar V.

Trasa:  25 km

Výškové metry: 523 m

Účast:  Jirka V., Míra D., Pavel T., Vítek S., Banán, Jirka T., Zdenál, Petr Podh., Milan J., Vláďa Ř., Pavel K., Petr z Boršova, … (mám pocit že ještě někdo jel, ale z fotek a z paměti jsem víc nedal)

Vyjížďku nedokončil: nebo spíš špatně zahájili, dojeli “jen” do hospody – Venca K., Eri, Bivoj

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel K.

GPS: mapa  

Komentář: Cíl jsme měli jasný, hospoda a domů vlakem. Ne všichni ale byli u toho, když se domlouvalo kam se jede, tak se někteří ještě na Kluku divili, kudy že jedeme do Borovan 🙂 . Trasér naštěstí dobře věděl kam se jede a neomylně mířil do Holubova. Mlha a vlhkost byla taková, že už vlastně pršelo, takže jsme se všichni do Restaurace pod Kletí moc těšili. Venca s Erim dokonce tak, že už tam na nás čekali (vyjížděli dřív a dali si západ slunce na Kleti). A v průběhu večera ještě dorazil Bivoj na silničce, a to jsme se divili všichni, kudy se dá jet do Holubova – Rychnov nad Malší, Hojná Voda … bysme mu asi neuvěřili, ale měl i fotku, tak Přemo zkontroluj, jestli v tom Rychnově byl 🙂 🙂  V hospodě nás čekali a bylo z čeho vybírat – krémová zeleninová polévka, kaťák s hranolkama, nugátové knedlíčky v perníku se zakysanou smetanou a karamelem jako dezert! Leta jsme do Holubova nejezdili, protože v úterý bylo zavřeno, tak si myslím, že nyní se změnou provozovatele se sem podíváme častěji. Jen ten vlak zpátky jezdí moc brzo, dokonce tak, že je často potřeba zajít ještě na Koháč 🙂 . 

Bajku zdar V.

Trasa:  37 km

Výškové metry:  444 m

Účast:  Jirka V., Míra D., Pavel T., Přemek, Vítek S., Stenly, Banán, Petr Š., Kory, Jirka T., Zdenál, Petr Podh., Milan J., Vláďa Ř.,  

Vyjížďku nedokončil: všichni dokončili

Pád: nikdo

Defekt: Jirka V. sborka-rozborka-sborka přehazovačky, Kory

Trackmaker: Vítek S.

GPS: mapa

Komentář: Na startu jsem navrhnul trasu ke Kluku, Tři brody, červená podél řeky do Boršova a ostatní souhlasili. Cestou ke mě pár bajkerů přijelo a ptá se: “Ty chceš na Kluka až na vrchol?”. Všem jsem řekl že ne … a nakonec jsme tam skončili. Já ale nelhal, opravdu se mi tam nechtělo 🙂 , jen to cestou tak ňák vyšlo. Po sjezdu z Kluka jsem podlehl tichému soustavnému nátlaku trvajícímu už od startu (jé tam bude bahna) a k řece už nejel. Takže jediný, kdo dodržel plánovanou trasu byl Petr Š.. Ten nad Kvítkovicemi, když jsme řešili Koryho defekt, vyrazil napřed, že prý jede pomalu a že ho dojedeme 🙂 🙂 . Když jsme byli na panelce tak volal kde jsme, že je na červený a čeká na nás. Tak jsme ho nasměrovali k Nezmarovi, kde bylo dost plno, ale Zdenda uplatnil svůj šarm, hosty přesadil a nám vyčlenil 2 stoly!

Bajku zdar V.

Trasa: 38 km

Výškové metry: 440 m

Účast:  Jirka V., Míra D., Pavel T., Přemek, Vítek S., Bivoj, Stenly, Venca K., Banán

Vyjížďku nedokončil: všichni dokončili

Pád: nikdo

Defekt: Bivoj

Trackmaker: Pavel T. – po získání Pilníka je stále ve formě a při ohlášené delší absenci tradičního trackmakera Pavla K. zaútočil na další cenu – nočního trackmakera 

GPS: mapa

Komentář: První noční vyjížďka bývá tradičně testem zimního a nočního vybavení. Tentokrát jsme zimní vybavení neměli šanci otestovat, protože teplý podzim zatím stále trvá. Noční vybavení jsme otestovali a všichni dopadli na jedničku. Všem vydrželo svítit co bylo potřeba celou vyjížďku. Bivoj se dále pustil do testování přípravy na defekt … a bohužel tady se ukázaly rezervy 🙂 . Po píchnutí na Včelné mu kamarádi půjčili duši, jelikož si jako náhradní vezl silniční. Zkoušeli jsme ho přemluvit aby ji zkusil, že to musí dát, ale nechtěl. Naneštěstí píchnul ještě jednou, cestou domů, kam dorazil po 9 km a 2 hodinách tlačení  v 01:08. To je skoro čtvrtina vyjížďky !! Naštěstí si před cestou odpočinul a posilnil se na Koháči, tak to prej docela šlo 🙂 🙂

Bajku zdar V.

Trasa: 35 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 686 m

Účast: Zdeny, Ondra M., Petr Š., Petr Pok., Vítek S., Majk, Aleš, Pavel T., Míra D., Přemek, Venca Kr. , Eri + Kocour´s grupe (Kocour, Honza D., Vláďa)

Pád: nikoho jsem neviděl, nikdo se nepřiznal

Defekt: nikdo

Trackmaker: Majkl

GPS: záznam trasy

Komentář: Majk si za pomoci pana Damaška připravil tradiční vyjížďku Kluk-Běta-Buglata zakončenou v pivovaru Chrášťany. I cesta může být cíl, ale když je cíl, tak trasa je přizpůsobena – hřeben Kluka jsme jen přejeli, Bětu vynechali, ale na Buglatu došlo. A pak už nás čekal jen sjezd do Chrášťan a  poetický večer v pivovaru.

Bajku zdar V.

Trasa: 51 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 650 m

Účast: Kory, Bivoj, Vítek S., Majk, Aleš, Pavel T., Míra D., Koubič, Jirka V. , Přemek + Kocour´s grupe

Pád: nikoho jsem neviděl, nikdo se nepřiznal

Defekt: nikdo, dofukování a ladění přehazovačky jsem opominul

Trackmaker: Majkl

GPS: záznam trasy

Komentář: Peloton nám prořídnul, pár lidí se připojilo jen virtuálně přes viber z pláže. Aby nás bylo alespoň 10, tak jsme si museli Bivoje vyzvednout v Dubným. Majkl měl jasný plán. Nejdříve nám ukázal neznámou krásnou pěšinku pod Vráží. Pak nás vzal ke Kluku, kde ale trasa kopírovala minulou vyjížďku, kde Majkl nebyl. Když se pár remcalů ozvalo, že je to jak přes kopírák a že tři brody už nechtějí, tak Majkl zaimprovizovat a to byla teprve ta pravá nezmarská bajkeřina, “to by Ondra koukal” a “zlatý tři brody” bylo poslední publikovatelné hodnocení, co jsme slyšel 🙂

Bajku zdar V.

Trasa: 31 km, motanice po Branišovském lese, Třebín, motanice v Obecním lese,  motanice na Vráži, motanice v Obecním lese, Kaliště, Třebín, Mokré, Nezmar

Výškové metry: 320 m

Účast:  Jirka V., Petr Š., Míra D., Zdeny, Pavel T., Kuba J., Vítek S., Kory, Venca K.

Vyjížďku nedokončil: všichni dokončili

Pád: Jirka V., Pavel T., Venca K., Míra D., Zdeny

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Š.

GPS: mapa

Komentář: Poslední vyjížďka dává možnost naposledy zaútočit na sledované sezónní statistiky. První se osmělil Jirka V. a přidal 4. pád. Pavel T. ale drama nepřipustil a útok na svoje první místo mezi padáky roku odrazil tím, že přidal další, už 6. pád (ze 16 vyjížděk to je slušný výkon 🙂 ). I zbytek pelotonu byl nervózní a padáka roku držel v napjetí až do cíle. Přibyly další 3 pády. Celkem 5 pádů na vyjížďce je asi nový rekord! Naopak nikdo nepředvedl defekt, ten se asi přeci jen, při závěrečném statistickém finiši, hůře předstírá než pád 🙂 . O defekťáka roku se podělili Jirka V.  a Pavel T. – ten dokonce mohl získat sezónní Triple Gold. Před poslední vyjížďkou byl na druhém místě jen o nižší nájezd kilometrů. Kandidát na pilníka si ale účast pohlídal a tak při stejném počtu vyjížděk (16 z 21) nakonec rozhodli ujeté kilometry –  o 21 kilometrů Nočního pilníka získal Vítek S.. Trakmakera roku získal Petr Š., který nahradil tradičního trakmakera Pavla K.. Ten odjezdil první půlku sezóny, ale ve druhé jsme ho, kvůli kolizi v rodinné logistice neviděli. Závěr sezóny jsem tradičně zajeli oslavit k Nezmarovi, ale tentokrát jsme se moc nepředvedli. Na plné čáře nás přeřvala parta studentů se 3 kytarami, kteří byli i ve výrazné početní převaze. Jelikož jsme se skoro ani neslyšeli (a ani neseděli u jednoho stolu s ostatními, co dorazili bez vyjížďky), tak ještě trochu statistik: celkem bylo 21 vyjížděk, ujeli jsme 690 km, a nastoupali 8.942 výškových metrů. Nejdelší vyjížďka měřila 43 km, nejkratší 25 km. Celkem se zúčastnilo 21 bikerů, nejvíc na vyjížďce bylo 14, nejméně 2. podrobněji zde. Dalším důvodem, proč jsme konec noční sezóny pojali decentněji, než oslavu poslední letní sezóny, bylo to, že jsme zjistili jednu smutnou věc. Pohár Nočního pilníka vlastně žádný pohár není, jelikož nemá prostor pro nalévání nápojů. Naštěstí jsme letošní sezónou zaplnili jedno patro podstavce, který se tím pádem bude muset zvýšit a je tedy příležitost tuto nedokonalost napravit. Už máme přislíbeno, že tohle vylepšení by mohlo přilákat další noční jezdce! Díky všem za společné kilometry a na podzim nashle!

Bajku zdar V.

Trasa: 31 km, letiště, Koroseky, pískovna Vrábče, Kroclov, U Cáby, podél řeky, rožnovská hospůdka

Výškové metry: 393 m

Účast:  Jirka V., Petr Š., Míra D., Zdeny, Pavel T., Kuba J., Vítek S.

Vyjížďku nedokončil: Vítek S. dokončil, ale nezahájil

Pád: Jirka V. – prý si brnknul řídítky o zábradlí na lávce

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Š.

GPS: mapa

Komentář: Necítím se hoden psán report, jelikož jsem nestihnul start a peloton jsem trekoval pomocí MapCatch (chvíli trvalo, než se mi pozice Pavla, který ji měl zapnutou, objevila, ale pak fungovala úžasně). Ujel jsem tedy poslední třetinu vyjížďky, kde se už nic podstatného nestalo. Skočili jsme v Rožnově v hospůdce na Lidické. Ideální místo, pokud nám povolí dát kola dovnitř na terasu. Tentokrát to vyšlo, ale do budoucna to asi nebude možné. Chovali jsme se celkem slušně, v tom problém nebude, ale špinavá kola od bahna nám asi nepovolí.

POZOR POZOR, blíží se konec noční sezóny, příští vyjížďka bude poslední. Tady si můžete anonymně prostudovat průběžné výsledky soutěže o nočního pilníka. Pády a defekty jsou otevřené do poslední chvíle, ale kdo bude noční pilník? To je extrémně napínavé – dva kandidáti mají stejný počet vyjížděk a rozhodují najeté km. Jak to dopadne? Přijeďte se přesvědčit v 17 hod k HOCHovi nebo po 20 hod k Nezmarovi.

Bajku zdar V.S.