Rubriky
Říjen 2023
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archive for Říjen, 2023

Trasa: 24 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 305 m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Míra D., Venca D., David Čapek, Kocour, Jirka V., Sochy, 

Pád: nikdo

Defekt: Pavel T. přetrhl řetěz

Trackmaker: Ondra

GPS: https://mapy.cz/s/jajutaranu

Komentář: Kdyby se měl report psát jen pro ty, kteří na vyjížďce a na oslavě byli a ne pro ty, kteří nic z toho neabsolvovali, byl by velice stručný. Párkrát bych do textu okopíroval výkřik Áááááááá a každý už by pochopil, co bylo určující pro ten večer 🙂 Ale nebojte, jsem diskrétní a co Nezmaři uvaří, sami sní. Áááááááááááá. Takže přidám jen tradiční noticku, že na tradičním místě nastupující Pilníci (Hony a Venóš) vytáhli šampíčka, my jim zakřičeli hip hip hurá a sezóny byl konec. Áááááááááááááá. U Nezmara nám hoši zařídili občerstvení, s tradičním menu se však nespokojili a k tataráku a studeným mísám upekli ještě Krtkův dort a mnoho z nás prvně u Nezmara testovalo i kvalitu jeho kávovaru. “Nápoj zapomnění” (terminus technikus pro přípitek poslední každoroční vyjížďky – bez jednoznačného složení) až po okraj vyplňující podstavec Nezmarského grálu se tentokrát pro změnu nefortifikoval ani slivovicí, ani vodkou, ale byl posilněn jégrem, což jsme s Mírou vyhodnotili jako chuťový krok správným směrem! Pak snad myslím přišel i chuťový experiment s dolihováním zelenou a i ten byl se šampíčkem a jégrem v harmonii 🙂 Bostonský škrtič (útočí pozdě v noci a zanechává po sobě mnoho obětí) tentokrát neútočil zas až tak pozdě, a malá četnost obětí byla však vykoupena brutalitou útoku. Naštěstí se Sedm statečných (The magnificent seven) Bostonskému škrtiči postavilo a dítkám živitele rodiny zachránilo!

Ať žijí Pilnící roku 2023 Venca a Hony a mimo hoši děkujem píši Áááááááááááá!

O.

NO: Áááááááááááááááááááááá

NO2: Málokdy se v edukačním okénku opakuji, ale perla české literatury k nezmarské závěrečné prostě patří. Roli Švejka se tentokrát zmocnil Aleš:

…Švejk ho vzbudil a za pomoci drožkáře dopravil do drožky. V drožce polní kurát upadl v úplnou otupělost a považoval Švejka za plukovníka Justa od 75. pěšího pluku a několikrát za sebou opakoval: „Nehněvej se, kamaráde, že ti tykám. Jsem prase.“

Jednu chvíli se zdálo, že drkotáním drožky o dlažbu přichází k rozumu. To se posadil rovně a začal zpívat nějaký úryvek z neznámé písně. Může být též, že to byla jeho fantazie:

Vzpomínám na zlaté časy,
když mne houpal na klíně,
bydleli jsme toho času
u Domažlic v Merklíně.

Po chvíli však upadl opět do úplné otupělosti, a obraceje se k Švejkovi, otázal se, přihmuřuje jedno oko: „Jak se vám dnes daří, milostivá? — Pojedete někam na letní byt?“ řekl po krátké přestávce, a vida všechno dvojatě, otázal se: „Vy račte mít už dospělého syna?“ Přitom ukazoval prstem na Švejka.

„Sedneš!“ zakřičel na něho Švejk, když polní kurát chtěl vylézt na sedadlo, „nemysli si, že tě nenaučím pořádku.“

Polní kurát ztichl a díval se malýma prasečíma očima ven z drožky, naprosto nechápaje, co se to vlastně s ním děje.

Ztratil úplně všechny pojmy, a obraceje se na Švejka, řekl tesklivě: „Paní, dejte mně první třídu.“ Učinil pokus spustiti si kalhoty.

„Hned se zapneš, svině!“ rozkřikl se Švejk, „už tě znají všichni drožkáři, poblil jsi se už jednou, a ještě teď tohle. Nemysli si, že zůstaneš zas něco dlužen jako posledně.“

Trasa: 35 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 312m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Míra D., Petr Podhola, David Čapek, Zása, Radek Plšek, Kocour, Honza M., Honza D., Dan O. (novic), 

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Ondra, Přemek

GPS: https://strava.app.link/oMiJPhGCYDb

Komentář: Předposlední etapa a předposlední vyplňování prázdných míst. Výtopa Bezdreva, trailík po Hlubockou oborou, trailík mimo cyklostezku z Hluboké. A také jedno překvapení: při vypouštění Bezdreva se probudí celé vodní hospodářství v širokém okolí, vody je všude mraky a turistický chodník kolem Muňáku od Zoo k Hluboké je jaksi zatopen. Nezmaři si však poradí se vším. 🙂 A před námi již jen závěrečná taškařice!

O.

NO: Bezdrev je podle katastrální rozlohy druhým největším rybníkem nejen v Jihočeském kraji, ale i druhým největším v České republice. Produkcí ryb však zaujímá místo první. Rybník dostal svůj název dle toho, že původní bažina byla beze stromů, tzv. bez drev. Byl vybudován v letech 1490–92 na příkaz majitele panství Hluboká Viléma z Pernštejna. 

 

Trasa: 25 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 410 m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Zdenál, Aleš, Eri, Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Sláva, Sochy, Míra D., Tauby, Stanley, Petr Podhola, David Čapek, Radek Plšek, Ondra M., Kocour, Honza M., Honza D., 

Pád: Radek P., Petr Podhola

Defekt: nikdo

Trackmaker: Zdenál

GPS: https://mapy.cz/s/degecejoke

Komentář: Druhá plánovaná Podkova za sebou přivála tentokrát kachnu, která byla jako obvykle skvělá (opětovně vyzdvihuji perníkové zelí!) a už to tak asi bude, že Dobrovodsko bude pod palcem Zdenála, což samozřejmě kvituji s palcem nahoru (je nám treba takýchto angažovaných súdruhov!). Takže Zdeněčku, když už to není víckrát než 1-2x ročně, nespoléhej na poznatky několik měsíců staré, zvlášť když je ostružiní přímo za Tvým barákem a také věz, že trasér v nepřehledném terénu při větší skupině je bohužel odsouzen k tomu, aby si to nijak zvlášť neužil, protože pokud si to užívá – skupina se trhá, trhá a trhá. Ale i tak se více cení snaha než haní zběsilost v srdci, Ty “rytíři plynulé jízdy”.

O.

NO: 

 Ponoříš ret

Pivo maluje

 Pěnou knír

Trasa: 38 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 551 m

Účast: Václav Drbout (statný a mladě vypadající padesátník, známý též pod kódovým označením VD 50), Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Koubič, Eri, Ondra M., Aleš, Zdenál, Míra D., Sochy, Vláďa Ř., Petr Podhola, Zása, David Čapek, Víťa K., Banán, Honza Mikoláš mladší (pokud je tedy Honza)

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Asi se sluší napsat VD 50 🙂 možná mu občas poradil Hony 😉

GPS: https://mapy.cz/s/fuhazecare

Komentář: Tak jsem tak po úterku přemítal, že Nezmaři jsou vlastně celkem obstarožní spolek. Nejen že máme stále velice aktivní členy, kteří do kopce v sedle již notnou dobu táhnou i 70 křížků, a nebude trvat dlouho a člena spolku pod padesát bude těžké najít. Stále si však myslím, že to jsou jen a jen zavádějící čísla, neb (nejen) Nezmarští padesátníci jsou junáci, do kterých by to nikdo neřekl. A VD 50 je zářným příkladem. Mladistvý vzhled, klukovský úsměv, touha na terénu a obtížnosti přidávat a NEBRZDIT (!!!) A hlavně – nebýt sám doma a čumět smutně z okna, ale naopak to pořádně roztočit s kamarády! Svou padesátku Venda oslavil opravdu ve velkém stylu! Zamluvil celou hospodu jen pro nás, jídla bylo, až se stoly prohýbaly, pivo plzeňský teklo proudem a i do dalšího dne se oslava protáhla. Opravdu všechna čest. Tak tedy přijmi od nás Václavíčku ještě jednu gratulaci a poděkování za oslavu.

O.

NO: Dnes bych udělal okénka dvě – jedno od Visacího Zámku:

Kašleme na všechno, skoro i na ženskýA pivo pijeme jenom plzeňskýDáme si jedno, už se nám chce chcát
 
Takhle si to užíváme, když je nám padesátTakhle si to užíváme, když je nám padesát
 
Kurvadrát, padesátKurvadrát, padesátKurvadrát, padesátKurvadrát, na kvadrát

A jedno okénko věnuji univerzálnímu mazivu WD 40, který má sice každý doma, ale nad bližšími podrobnostmi ani nad důvodem názvu myslím nikdy nikdo z nás nepřemýšlel. Tak tedy:

V roce 1952 byla založena společnost Rocket Chemical Company, jejímž cílem bylo vyvinout řadu antikorozních přípravků určených výhradně pro kosmické rakety. V roce 1953 se (na 40. pokus) podařilo vyvinout unikátní přípravek nazvaný WD-40® (Water Displacement – vodoodpudivost). Byl určen pro použití na raketách ATLAS, konkrétně k zabránění negativního působení zkondenzované vlhkosti uvnitř pláště rakety a proti korozi kovových částí. Brzy vstoupil ve známost jako plechovka s více jak tisícovkou způsobů použití. Lidé si všimli jeho benefitů pro mnoho úkonů v domácnosti, v dílně, v průmyslových závodech i v garáži.  Po všech těch letech zůstává složení nezměněno a nezměněna zůstává také užitečnost víceúčelového přípravku WD‑40. Je neocenitelný pro širokou škálu prací a úkolů včetně penetrace do zadřených dílů a jejich uvolnění, vytěsňování vlhkosti a mazání. Chrání kov před korozí a tvorbou rzi a z povrchů odstraňuje mastnotu a špínu.

Univerzálnější než WD 40 je už jen VD 50 – škoda že ho doma nemám 🙂

Trasa: 36 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 580 m

Účast: Ondra, Hony, Venóš, Pavel T., Majkl, Přema, Bivoj, Víťa S., Venca D., Koubič, Sláva, Sochy, Vláďa Ř., Petr Podhola, David Čapek, Radek Plšek, Víčko 

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Ondra

GPS: https://mapy.cz/s/hogezetopo

Komentář: Další zaplňování bílých míst sezony 2023 podlehlo 1) Korýtko na Včelné s poznatkem, že na podzim je listí zetlelejší a víc odplavené dešti, tzn. k jízdě vhodnější, 2) Střížov s přilehlým Novoveským polesím tentokrát bez bloudění a s poznatkem, že nebude od věci zkusit místní značení více prozkoumat, abychom nejezdili jen část již známé trasy.

O.

NO: A podzimní haiku navrch 🙂

Tři vrabci na plotě

   chytají do peří

 podzimní slunce