Rubriky
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Po jarní nepovedené anabázi jsme se nakonec v počtu dvanácti hrdiných bajkerů dopravili ve čtvrtek večer do Ehrwaldu. Pominu historku o mnou zaviněném nedorozumění nad cenou průvodcovství (60 éček na osobu není na osobu průvodce, ale na osobu prováděnou…), neb jsme rozdíl mezi 60:12, po slevě změněný na 400:12, po shodě plné porozumění pro mou demenci, překonali a začnu hned jednotlivými výlety:

1) První den nám byl přidělen 63 letý šlachovitý Berndhardt, který má tento rok nalítáno na bajku 90 tisíc vejškových metrů (oni vůbec místňáci VŠE udávali jen ve výškových metrech) a drží místní rekord v počtu vyběhnutí Zugspitze za den – 5x… Takže zda nám bude fyzicky stačit, jsme se bát záhy přestali 🙂 Jeho výlet bohužel dost znehodnotila nepřízeň počasí (chcalo s přestávkami skoro celej den) a jeho nepříliš vytříbená technika a zřejmě i podcenění nás a našich tužeb. Výlet pár námi požadovaných siglíků poskytl, ale představovali jsme si asi trochu víc. A výhledy a alpskou kýčovitou krásu sebralo počasí. Alespoň jsme ale Tirolákům ukázali, že nepřijeli Němci či Holanďani a víme o čem mluvíme a vůči počasí jsme odolní.

2) Druhý den nám tedy byl přidělen jiný guide – Waltr a hned na jeho kole bylo vidět, že nás čeká něco krapánek jiného. Přes naši počáteční nedůvěru v jeho silový, kachní styl šlapání, nám postupem času ukázal, kdo je králem Alp a techniky a pápnul nás dokonale. Jedinej Peťa stíhal jakž takž. Já byl vybídnut, ať jdu za něj sledovat jeho techniku jízdy, ale těch deset sekund než mi ujel, mi moc nedalo 🙂 Pak přihodil ještě pár parádiček alá jízda po sjezdovce na předním kole a bylo… Z čehož plyne, že nás čekal opravdu jiný požitek z “jízdy” dá-li se toto slovo použít 🙂 Venca do toho šel z počátku srdcem (a žebrama, zádama, rukou, nohou…) a tak už se zbytek dne držel zpátky s ostatními co nechtěli riskovat (kulantně řečeno). No a my ostatní jsme drobet riskovali (3 korbičky, že Hony). Stále jsme ale ukazovali, že ne vše je o materiálu, neb jsme na jednom trailíku potkali vystajlovaný Němce s kamerkou na přilbě a celopérama za stopade – pustili jsme je před nás a oni chudáci byly tak špatný, že ani nepoznali, že na to nemaj a tak jsme je, více či méně v krvi a kamení se válející, postupně zas předjeli. Celkově shrnuto – opravdu jiný bajking než v Čechách s velkou fyzickou rubačkou nahoru a hranou dolu. A k tomu super počasí a krásný obídek na prosluněné terásce odklopeni horami – sobota zaslouží hvězdičku.

3) V neděli jsme jen sbalili, vydrápali se přísným stoupáním na kopec, kde byly famozní výhledy a někteří po šotolině/asfaltu a někteří singlem na/za hranicema schopností spadli dolů a jeli domů.

Celkem tedy myslím velmi povedený výlet včetně kulturního programu plného Weizenbieru.

O.

GPS:

Den 1. http://www.sports-tracker.com/#/workout/Premek/2bmbk05hfkfeq179

Den 2. http://www.sports-tracker.com/#/workout/Premek/dgjrkoarqtdddulu

Den 3. http://www.sports-tracker.com/#/workout/Premek/cuie75lea9ivgtr9

 

P.s. V příloze jsou fotky které jsem se snažil vybrat reprezentativně, neb např. já, Venca, Kocour a Kory se fotíme tak nějak raději než ostatní.

Leave a Reply