Rubriky
Březen 2024
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archive for Březen, 2024

Trasa:  24 km

Výškové metry:  253 m

Účast: Petr Šikl, Lojza, Kosa, Ondra Ludvík, Eri, Stanley, Zdeny, Vláďa Řehoř, Pavel Tíkal, Petr Podhola, Jirka Vávra, Míra Doležel, Kuba Jerhot, Zub, Hony, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: Kosa a Lojza se v Kameňáku otočili, Zub nešl do hospody, Petr Pokorný přijel po dálnici

Pád: nikdo

Defekt: i když to bylo při návratu, defekt by měl dostat Ondra, protože si ho zaslouží a stejně tak Zub, i když to bylo při jeho osamocené jízdě na Kleť.

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: záznam trasy

Komentář: 

Všemi očekávaná vyjížďka ke Kaprům. Ano teď již víme co za touhle akcí vězí! Oslava 50-tých narozenin Petra Šikla.

Rychlý asfaltový švih, bohužel nejde to jinak, když má zbýt více času oslavit takovéto jubileum. Ti co nečtou mezi řádky předcházejících zpráv, jsou pak zaskočeni, o co tu vlastně běží. Ale každý svou hlavu má a dokáže si vyjížďku doladit dle vlastních potřeb a tak je to myslím správné. Někdo si vyjížďku nastaví a do hospody dojede, někdo to otočí a jede domů a jiný zamíří na Kleť. Meze se tu nekladou. Zaskočen však pro tentokrát byl i hostinský U Kaprů, Nezmarský způsob objednávání ničemu nepřispěl, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Vždyť na to celé dohlížela Carolina Reaper, a jak někdo zazlobil…

Hodovalo a pilo se ještě dlouho, jezdilo se po peróně, pilo se ve vlaku, schody na nádru, Vatík a pak nás bolela hlava.

Peťo hodně štěstí a zdraví do té další padesátky.

Hony

Trasa:  25 km

Výškové metry:  396 m

Účast: Míra D., Lojza, Kosa, Petr Š., Kuba J. Hony

Vyjížďku nedokončil: všichni až do Šnytu

Pád: Lojza

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář:

Úterý ráno, prší, …..  12:00, stále prší, ….   blíží se sedmnáctá, už neprší,  sem tak krápne.

Les pod Mrhalem plný pěšinek je překvapivě bez bahna, trochu vody tu je, kořeny kloužou. Je to hra s předním kolem, vlastně i tím zadním, o zábavu tak není nouze. Po tmě však jízda na biku funguje trochu jinak. Nebezpečí pod koly v podobě kořenů leckdy nevidíš, jen ho najednou cítíš. Co s tím uděláš je o rovnováze a citu, rychlost při tom bývá tvým přítelem. Když to několikrát ustojíš, bojíš se míň a najednou to jde.

Tempo do kopce máme poklidné, není s námi Zdeny s jeho „rovnoměrným dávkování výkonu“. Peťa Šikl předvádí v průběhu vyjížďky techniku, o které se nám může jen zdát, tak si o ní alespoň vyprávíme. Z kopce jsou ty kořeny opravdu zákeřné, ani ta rychlost tu není všespásná.

Na Dubičáku debatujeme nad nerealizovanými plány bikeparku, který by zde mohl doplnit sjezdovku, na které se lyžuje tak jednou za deset let. Třeba někdy bude! Jedeme projet alespoň vyježděné pěšiny v lesíku vedle sjezdovky a dál k lomu nad Dobrou Vodou.

Dnes končíme ve Šnytu, probíhá ochutnávka snad všeho co je na čepu. Loučení je plné radosti.

Blíží se konec NR, zbývají dvě poslední vyjížďky. Příště je poslední šance jet ke Kaprům.

H.

Letošní zima byla velmi podivná. Nechci jí nazvat nezimou, ale jen a právě proto, že zajistila mimořádné podmínky pro Nordic skating! Ještě nikdy se mi v životě nestalo, abych nabruslil za zimu více než najel na běžkách. Zároveň se svými 150 nabruslenými kilometry nejsem Nezmarským šampionem, kterým je (světe div se) Eri, který nabruslil úctyhodných 230 km (nejvíce mě pobavilo 40 km najetých opakovaným kroužením na Dvořišti v šeru a mrznoucím dešti. Pravá Eriovina 🙂 ). Sezóna ledu (pro Nezmary) trvala neuvěřitelných 19 dní 🙂 ! Od výletu na Dehtář 11.1. až do overturu na Lipně 30.1.

Takže co vše Nezmaři stihli? Mráz byl sice celkem dlouho, ale ne příliš třeskutý, takže nebylo možno jezdit nikde na tekoucí vodě, velké objemné přehrady  (Orlík) na tom též byly špatně a pozornost jsme tedy zaměřili na rybníky, menší přehrady, či vybranou část Lipna. Dvojice, trojice, či (velice nesprávně!!!) sólo výlety odškrtli – všechny Vrbenské rybníky (Eri samozřejmě, já jen některé), Dehtář, Velký Tisý, Koclířov, Dvořiště a část Lipna, hromadné výpravy pak obbruslili Cep I, Staňkov se Špačkovem a Římovskou přehradu. 

V průběhu let je vidět, že počáteční škarohlídství alá: “Na co si budu kupovat Nordicy, když je nepoužiju ani každou zimu” opadává a Nordicy jsou již dnes ve vlastnictví 7 Nezmarů a každý kdo koupi učinil, nikdy nelitoval. Samozřejmě že jsou a budou zimy, kdy je člověk nevytáhne, ale pohodlí bruslení v běžkařské botičce s praktičností rychlého zutí pouhým odepnutím běžkařského vázání a hlavně (!) s bonusem o dost rychlejší jízdy, skutečně klopýtání v nepohodlných kanadách odsouvá do kategorie přežitku. Po výletu na Římov však také všichni kanaďani slibovali, že už nebudou příští rok zdržovat a řeknou si Ježíškovi. Tak uvidíme 🙂

A co bylo letos highlightem? Bruslení na Cepu na skle s viditelností několik metrů do hloubky? Bruslení krajinou “norského typu” přímo po hranici na Staňkově? Romantika na Římově opepřená probořeným divočákem (neměl vyprošťovací bodce!), který následně v ledu zamrzl a přičinlivá zvířátka vše nad ledem zkonzumovala až na kosti? Nebo snad každej západ slunce a zlatá hodinka, kdy fotí každý jak na běžícím pásu? Těžko vybrat. Pokaždé je to nádhera a vždy o samotě, neb na ledu člověk davy vážně nepotká. A snad už i po opakovaných názorných ukázkách praktikování bezpečnostních zásad chování při bruslení a při popisování bezpečnostních pravidel kluci uvěřili, že se tento sport dá provozovat bezpečně! Zvlášť když jedu s odlepem před skupinou první, muhehe.

Tak snad zase příští rok, boys! Těším se na Ježíškovo nadílku.

O.

NO: K tématu bezpečnosti bruslení se vrátím příslovím z míst, kde led neznají 🙂

 

Nedívej se, kam jsi spadl, podívej se, kde jsi uklouzl. Africké přísloví

Trasa:  31 km

Výškové metry:  365 m

Účast: Pavel T., Míra D., Zdeny, Kosa, Radek Pl., Hony, Sochy

Vyjížďku nedokončil: Sochy – vzdal to před půlkou

Pád: asi byl, ale nevím kdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: záznam trasy

Komentář:

Na Viberu přistála fotka. Prkénko s nakrájeným uzeným s komentářem o pětiminutové sekeře od Zdenyho.

Vyjížďky po dešti = bahno. A bylo, a bylo ho dnes hodně. Cílem bahenní tratě byl Maškovec. Zřícenina hradu na 35 m vysoké skále nad řekou. Pohled dolů z té skalní hrany stojí za to a ze spodu od Vltavy je to ještě lepší.

Maškovec, také zvaný jako Kotek, nebo Kotkův Hrádek vystavěli v polovině 14. století příslušníci rodu pánů z Újezda. Pak to šlo různě z ruky do ruky a od roku 1493 je hrad již popisován jako zbořený. To jen tak pro zajímavost. Kdyby se chtěl někdo zajímat víc, může si to vygooglit.

Ten Koháč prostě z tohohle směru táhne, tak jsme tam zase zahnuli. A až tady jsem pochopil to prkénko. Zdeny se nezdá, je to takový domácí řezník.  Samouši, měl bys z něho radost.

Z leva: Iberijský špek, bůček a krkovice. Z fotky je jasné jak to asi chutnalo.

H.