Rubriky
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archive for Červen, 2024

Trasa: 45 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 957 m

Účast: Ondra, Hony, Vítek S., Přema, Bivoj, Míra D., Venca D., Zása, David Č., Kory, Sochy, Kocour, Honza D., Honza M. + special guest Petr P. první člověk co na nezmarskou vyjížďku dotáhl gravela, i když jen půjčeného.

Pád: Venca D.,

Defekt: nikdo

Trackmaker: Ondra

GPS: https://mapy.cz/s/huvelokafo

Komentář: Dnes pouze krátce, jsem v kalupu. 1) Když člověk nezařadí do půlky asfalt, jako řadíval Peťa, je to na Polušku dost fuška a člověk přijede tak akorát na jedno pivo, než jede vlak. Tzn. každý přístup má své 😉 2) Samoobslužná samoška mě nadchla. Připadal jsem si jak loupící desperát, co chodí po prázdném krámě a “nakupuje” vše, co mu přijde pod ruku 🙂 3) Takhle variabilní, mnohosložkovou veselici po vyjížďce žádná hospoda neposkytne. Od Activia jahodového zákysu, přes finskou pomazánku, uherský řez (prodávaný pod obchodním názvem “uherská bábovka”), až po Plesnivec a půl kila anglické vcelku. Čupr.

O.

NO: A haiku na konec

    Vlčí máky

po roce navštívili

  kapličku v poli

Trasa: 49 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 527 m

Účast: Ondra, Hony, Přema, Bivoj, Pavel, Aleš, Majkl, Zdenál, Tauby, Venca D., Zása, David Č., Radek P., Kory, Kocour, Vráťa, 

Pád: Zása frontflip no hand s dvěma vruty (prý to bylo kotrolované…)

Defekt: Ondra uvolněné lanko na přehazce – zasáhl Aleš – děda Drchlík (veliký učitel)

Trackmaker: Ondra

GPS: https://mapy.cz/s/cadevomoma

Komentář: 28.1. 2024 jsem si autem dojel pod Komařice a to s jediným cílem – navždy se zbavit asfaltového stoupání do Sedla (jde o přibližně 400 metrů, muhehe). Výsledkem jsem byl nadšen a už jsem jen čekal, kdy bude dost dlouhý den a hezké počasí, abych mohl s krásou seznámit i ostatní. Časté letošní deště nejvhodnější čas předváděčky pročekali 🙁 V lednu a červnu je úroveň vegetace prostě jiná 🙂 Ale i tak myslím, že první část kolem rybníků od Pešlova mlýna až po bezejmenou vodárnu pod Todeňskou horou byla velká romantika a traviny metrového vzrůstu u Pašínovického potoku jsem se pokusil namotat na kazetu především sobě, takže i přes prováhání nejvhodnějšího okamžiku pro představení novinek, hodnotím snad nejen já sám novinky kladně! Samozřejmě že bylo potřeba i trochu toho fotbalového štěstíčka, které se zhmotnilo v černý výčep v Pašínovicích (prodáme vám pivo za 30 Kč jedno!) kde už moje 3 byly vzhledem k cestě kolem Stropnice zu viel – a co teprv 5 kousků odvážnějších Nezmarů. Naštěstí vše dopadlo bez pádu (Zása spadl už před pivem).

O.

NO: Pešlův nářaďový hamr nechal skupinu naprosto v klidu – jukněte tedy prosím na další info, třeba to se zájmem bude příště lepší 🙂

https://www.hrady.cz/technicka-pamatka-pesluv-naradovy-hamr-a-mlyn/historie

NO2: Při zastávce v Pašínovicích znělo unisono: jedno rychlý a jedem. Ale když se začal alkohol rozlévat v žilách, došlo záhy ke změně názoru 🙂 Na stejné téma byly i verše počas konzumace, tak jen pro připomenutí s tím, že pokud recituje autor, je to vždy autentičtější!

Trasa: 59 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 957 m

Účast: Ondra, Hony, Přema, Bivoj, Pavel, Aleš, Eri, Majkl, Míra, Petr Podhola, Sochy, Kocour, Vráťa, 

Pád: Ondra

Defekt: Sochy

Trackmaker: Majk

GPS: https://mapy.cz/s/fezupapazu

Komentář: V úterý dopo mi říkal Majk, že by si vzal trasování a já si říkal: Super! Konečně někdo také chce přispět a nést břímě. A ano, huhlání se Majk dočkal 🙂 Ale aby bylo za mě jasno! Mě se vyjížďka moc líbila a to rozhodně ne kvůli tomu, že se musí ocenit snaha. Jiný trasér vždy přinese nový vítr a úhel pohledu, pospojuje věci které mě třeba spojit nenapadne, či přidá novinku. Za mě byl osvěžující již jen jiný výjezd z CB a navíc jsme si mnohdy připadal, jako když bych to vymyslel já 🙂 (což byl jeden ze zdrojů huhlání, muhehe “ty vole, to je jako když trasuje Ondra”). A Plešovický lom opravdu není tradicí a já byl moc rád, že jsme do něj ze shora koukli. A nakonec mi Aleš, trpící od Zlatky hlaďákem, psal Viber (cituji bez svolení): Řeknu Ti, že dojezd v 21.50 domů bez hospody byl výživnej. Příště se víc vybavím 🙂 (smajlík v té zprávě skutečně byl!)

O.

NO: A když mohla být minule vztahová lyrika, tak proč ne ještě jednou? 🙂

 

Jakousi takousi

tak nějak miluji

Jakousi takousi

takovou makovou

 

Jaká je taká je

jiná už nebude

Taková maková

mé srdce pochová

 

Jaká jsi taká jsi

já už tě nezměním

Jakou jsi takou jsi

zůstaneš, já to vím

 

Taková holčička

maková panenka

Jaká je, taká je

hlavně že moje, ne?

 

Trasa: 51 km, 21. století – viz GPS 

Výškové metry: 1.140 m

Účast: Ondra, Hony, Zdenál, Přema, Bivoj, Pavel, Aleš, Radek P., Tauby, Eri, Majkl, Míra, Víčko, Koubič, Kocour, Honza D., 

Pád: Tauby, Radek P.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Hony

GPS: https://strava.app.link/UNfN6y2LcKb

Komentář: Na Kleť se aspoň jednou za sezónu musí (ostatně jako se musí aspoň jednou za sezónu i na ostatní tradiční destinace) a nejlepší je, když se na Kleť jede mentálně připraven. Debata na minulé vyjížďce, světlo dlouho do večera a poznámka v reportu naladila nejen mě a tak už se nejen mě nechtělo na startu přemýšlet nad ničím jiným, i když uznávám, že to logicky vystavěný a obhajitelný argument příliš není. Ale Nezmaří vyjížďky jsou přeci o srdci 🙂 A nakonec to bylo i celkem hezký a ne zas tak mokrý a opentlený efektními pády. Bez následků! Tak a máme od Kleti pokoj, muhehe.

O.

NO: Po delší době zařazuji edukační okénko bez přímé souvislosti, plné vztahové lyriky 🙂

 

Vášeň je v mém srdci

Vášeň, stesk i žal

vyla bych co vlci

mou radost jsi mi vzal

 

Nechals jenom díru

temnou v duši mé

už ztratila jsem víru

a říkám navždy NE!