Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis   Led »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archive for Prosinec, 2018

§Trasa:  32 km, pravý břeh Vltavy, Voříškárna, Budvar, kolem tratě do Hrdějovic, Borecká rokle, Orty, Baba, Hosín, vrchol Račice 508 m.n.m., nad Barborku, Zámostí, kolem Vltavy k pumptracku, maturita, zámecký park, sjezd na náměstí, stezka na levém břehu Vltavy, lapálie na Plzeňské, na Mariánské do Srdcovky.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Venca Krutina, Pavel Tíkal, Banán, Vítek Sirotek, Míra Doležel, Petr Pokorný, Bivoj

Vyjížďku nedokončil: nikdo

Pád: Bivoj

Defekt: nikdo

Trackmaker: Honza Mareš

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Není úplně tradiční psát report z vánoční vyjížďky na jaře po závěrečné vyjížďce! Na druhou stranu lepší pozdě, než nikdy! Víc bych to nerozmazával!

Je vždy moc fajn sejít se s přáteli! Navíc v čase Prvního vánočního svátku to má svou výjimečnou váhu. Utrhnout se od nejbližších, věnovat pár hodin drahocenného času své srdcovce! Velké srdce však musejí mít především Ti nejbližší kolem nás, aby nám toto setkání umožnili.

Mám-li trasovat, mojí srdcovkou jsou Hrdějovice a okolí, má rodná hrouda, místo kde znám téměř každý kámen. Je radost projíždět místy, kde jsem prožil nádherné chvíle svého života, ten pocit je výjimečný. S každým ujetým metrem mi běží před očima černobílý film zážitků o které bych se chtěl nejraději podělit s ostatními.

Na vršku Hosína se otvírá výhled na třpytící se město, jako by jej zalily hvězdy které máme nad hlavou. Chladnou nocí sjíždíme kolem Barborky do Zámostí, brázdíme pumptrack a míříme složit vánoční maturitní zkoušku. Odměnou nám je zámek ze zlata a stříbrná zimní zahrada. Z pohádky vede klikatá cesta, kolem patníků, šerem města. Bivoj opilý vší tou krásou nástrah nedbá! Patník ho posílá k zemi! Kluci z Brna jsou zřejmě z ocele, a to lepší než tenhle patník, který je až do dneška ohnutý. Dalo by se říct, že od teď může Bivoj s Jeníkem slavit druhé narozeniny a vzpomínat na pořádně naklepanou šunku. Je to prostě srdcař!

Ani Juvel, ani Čéčovka nás tentokráte nevítají s otevřenou náručí, míříme dál do centra velkoměsta. Najednou je tu roh Mariánského a s ním Srdcovka, pro dnešní večer nejlepší možné místo k vánočním oslavám. Jako třešínka na dortu pak následuje Singer, kam míří již jen ti nejvytrvalejší.

Dnes to prostě byla jednoznačně srdcovka!

Hony

 

Trasa: 28 km, po pravém břehu Vltavy k čističce, Hrdějovice, pod Babu, Žákův lom, zákolejka k Baborce, most, na červenou k zámecké zahradě, pod oboru, ke Křivonosce, starou cestou na Hlubokou, hráz Muničáku, Bavorovice, po stezce na Vltavu do Kondiku.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Kosař, Venca, Banán, Lojza Orgoň

Vyjížďku nedokončil: nikdo

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Blíží se Štědrý den a s ním vyjížďka, po které mám každoročně snahu slavit své narozeniny. Chtěl jsem to mít se vším všudy a natrasovat si ji podle svého, aby na to ostatní dlouho vzpomínali. V hlavě se mi motala spousta míst, kam bych kluky vzal, ale zákolejku jsem vypustil hned. Abych Kosu nepřipravil o případné trasování, má totiž poslední dobou samé exklusivity, opatrně jsem vyzvídal kam že to dnes pojedeme. A Kosa na to, že zákolejku z Hrdějovic na Hlubokou. Rozzářili se mi oči, to je neuvěřitelné, to mi snad připravil k narozeninám! S Kosou si letos v destinacích vyjížděk notuji stejnou písničku. Moc mne to baví!

Rozbahněná zákolejka nic neodpustila a Kosa už vůbec ne. Překonávání nejhlubší rokle u železniční zastávky Hosín bylo výživné a s Loudáním si nic nezadalo. Při výstupu motorkami rozježděným svahem, jemuž jen pár stupňů chybí k devadesátce, došlo i na podávání kol a pomocné ruky. Lehká ztráta směru pak znamenala výživné prodírání se hustým porostem přes kluzké kořeny. Prudký sjezd ze svahu na asfalt k jezu za mezinárodní školou nemohl chybět. Oddechovka směr Křivonoska některé účastníky zmátla a uvedla do stresu v domnění, že následuje další mnohakilometrová noční etapa. Nic z toho se ale již neodehrálo! Cestou přes Hlubokou a dále po cyklostezce se zrodil nápad zakončit dnešek v restauraci Kondik za bývalým obchodem Legendbike.

Hodnotím to jako zdařilý počin, krásné prostředí, milá obsluha, výborné pivo a teplo osobitého krbu. Důstojné místo narozeninové oslavy.

Vše se tedy podařilo na výbornou, až na úplně poslední pád dne, když jsme odjížděli z hospody. Na nádvoří před hospodou se nachází kašna s vodotryskem, který byl stále v provozu. Spolu s teplotou pod bodem mrazu mi tahle parádička připravila ledovku, na které jsem se ukázkově rozmáznul. Jak se zdá, Nezmar musí být ve střehu neustále!

 

Hony

 

Trasa: 36 km, Švábák, Mokré, lesem na Závraty, Vrábče Zastávka, vyhlídka nad Dívčákem a to samé zpět až do Kampusu JU.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca

Vyjížďku nedokončil: Petr Šikl – lehká rýmička nebo smrtelná nemoc?

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Znovu nás to táhne za sněhem! Kosa nás vede přes Vrábče k vyhlídce nad Dívčákem. Celé je to ale tak trochu jinak, není to ta stará známá klasika. Shrnout by se to dalo asi takhle:

Pěšina doprava, pěšina doleva, kořeny, půl metrové borůvčí???, bahno, singlík, šotolina, sníh, hele – Vrábče???, cesta, sníh, stoka, větve, lesní cesta, další cesta, křižovatka, další – stejná jako ta předtím, pěšina, no ty vado Dívčák???, točíme to domů! Končíme v Kampusu JU!!!

V Kampusu panuje kupodivu příjemná atmosféra, právě skončila cestovatelské přednáška, potkávám spolužáka ze základky, prohodíme pár slov, a pak už probíhá nezmarská debata o kvalitě 14° vánočního speciálu z produkce minipivovaru Čtyrák. Opakující se vada na kráse téhle hospody, dochází speciál, volně pokračujeme jedenáctkou a na závěr padá stopéčka višňového likéru.

Vím, že když napíšu, že se mi to líbilo, a to hodě, budete si myslet, stejně jako ostatní z této vyjížďky, že jsem už úplnej magor, ale já to teď tak mám.

Hony

Trasa: 33 km, podél Vltavy na Meťák, Včelná, kolem vodárny, kolem bývalých mohyl na Plav, loukou kolem Ameriky, Plavnice, Kameňák, zpět na Včelnou a kolem Vltavy zpět až do Juvelu.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Stanley, Petr Šikl, Lojza Orgoň,  Míra Doležel

Vyjížďku nedokončil: 

Pád: Pavel Tíkal, Stanley, Petr Šikl

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Oproti minulému týdnu se výrazně oteplilo, rtuť teploměru se ještě v podvečer držela na plus čtyřech stupních Celsia. Tato skutečnost věštila jediné, bahno, bahno a znovu bahno! Zprvu tomu sice nic nenasvědčovalo, ale jen proto, že naše cesta vedla převážně po asfaltových chodníčcích. Bahenní nálož přišla v lokalitě výstavby nové dálnice. Pro překonání bývalých mohyl bylo chvilkami zapotřebí obrovské úsilí. Lepivé bahno obalilo pneumatiky tak, že se sotva vešli do rámů, kola ztěžkla, a i v mírném stoupání značně prokluzovala. Pak přišla motanice po lese s příznačným názvem Záduch, jde to lesík mezi Plavem a Plavnicí. Krásná lesní práce! Pokud tedy na to chceme nahlížet z optimistického úhlu pohledu. Les nad Včelnou přinesl uklidněnou jízdu a samotný závěr pak patřil silničnímu švihu až do Juvelu.

Hony