Prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

BGF 2016

Postřehy od Eriho:
Tak jsem se tak letos cítil na nejdelší trať-5K MONUMENT – 221 km a 5282 výškových metrů, nikomu z Nezmarů se do toho kupodivu moc nechtělo, nakonec mi trošku s rozhodnutím pomohl Džony z Prahy, že jede ještě s pár kámošema – cituji „beru to jako dlouho vyjížďku s třema svižnějma úsekama, tak žádnej stres, nemyslím, že pojedeme ňákou extra kudlu“, no nakonec se z kámošů vyklubal celkový vítěz v kategoriii  5K Monument, loňský vítěz Loudání, letos tuším  7. místo, jeho žena – za kterou se mimochodem moc pěkně jelo – modří už vědí – vyhrála 5KMONUMENT samozřejmě taky…no a do tohohle vláčku, kterýmu jsem někde kolem Ktiše začal říkat paintrain, jsem si nastoupil 🙂 Start v 7.00, samozřejmě z první lajny, samý tepáky, waťáky – opět ne na sobě, ale na kolech, co si u hospody jen tak neopřeš, vycházelo slunce, teplota se pohybovala mezi 9-ti stupni v CK a 4-mi stupni v Zátoni, pěkný, romantický, jezdivý…no moc jsem to netahal, ale jelo se mi na pohodu…bohužel na cca 35 km si jeden z Džonyho kámošů při sjezdu poté, co zapínal vestičku!!! pustil řidítka a v rychlosti tak 40km/hod to poslal na asfalt…zázrakem nic zlomenýho, ale ani on ani kolo na další jízdu rozhodně nebylo…po 15-ti minutách dorazila sanitka a my pokračovali již v 6 lidech – celý nám to samozřejmě ujelo – dál. Po 100 km přijíždíme opět do CK a vyjíždíme na první měřený úsek…to jsem ještě cítil celkem sílu, tak jsem se i chvilku držel dvou rychlíků, Džony jel prozíravě na waťák, no čas myslím dobrej, ale už jsem začínal dost cítit nohy…a někde kolem Ktiše jsem zjistil, že mi to dost přestává chutnat 🙂 a silničáři ví, že tam když ti dochází, tak to tam opravdu pěkný neni 🙂 ,nějak jsem se udržel ve vláčku až do Arnoštova – trošku jsem začal chlapce podezírat, že chtějí sjet naše sanitkové manko, ale prostě to bylo jejich watove tempo 🙂 v Arnoštově před druhým měřeným úsekem  jsem si z vláčku vystoupil a se skupinou se potkal po sjezdu ve Slunečný…tam už jsem nějakou minutku ztratil…ale jak jsem ten meřenej usek nejel úplně na fullgas, tak jsem se trochu srovnal a občerstvovačka v Horní Planý byla naše…dokonce i s kávou 🙂 ta mě zachránila. Pak přes Boletice, Chvalšiny, Rohy,  Rojšín, Holubov wattová raketa a tam jsem tak nějak začal  tušit, že to na závěrečným výjezdu na Kleť úplně časovkářský tempo nebude…teda z mojí strany 🙂 Poté co jsem si vzal enervit a gel a cca v úrovni hospody u Kuchařů v Krásetíně začal pociťovat asi po pěti letech křeče v obou lýtkách, jsem pochopil, že na bednu to nebude:_))nějak jsem se ještě zvednul – 3 enervity, gel,voda a nakonec se na tu Kleť vyškrábal.. tam jsem se potkal s mým podpůrným nezmarským týmem u pifka…jak já chtěl vidět ty oranžové dresy na občerstvovačce v Planý 🙂 ).
Jo, bylo to s chlapcema super pojezd, bezpečnej dojezd, už dlouho jsem si  takhle hezky vzadu nepojezdil 🙂
Večerni Kozlovna, CityLife, pifka, jídlo, únava, ztráta telefonu a jeho znovuzískání od poctivého nálezce završilo tento super den!!! Díky kamarádi a příští rok to doufám zopakujeme!!!

 

Ještě mám nějaké zajímavé údaje z cyklocomputeru, ale je to i se sjezdem do CK:
ujeto 237,09 km, doba jízdy 9.23.58, průměr 25,23, max.rychlost 78,83.

 

Postřehy od Petra P. :

Váhal jsem do poslední chvíle, já se rozhodně na nějaké silniční pretěky necítím, ale když by se to pojalo jako společná vyjížďka s přestávkami, kocháním, refreshem (když jsou přeci měřené jen „malinkaté“ úseky a nikoliv celá trať), a čekalo by se na mě, tak jsem byl pro. Druhá motivace byla udělat něco pro PR týmu. Takže bych klidně jel i tu krátkou (podmínka, aby byl složen team), ale nabídl se Ondra Míka, asi že když je start až ve 13hod, tak by nemusel z Maximu nějak extra spěchat 😉

Se svou účastí váhal ještě více Peťa Šiklů, který nakonec přijel, ale bylo vidět, že s ním virozka dost cloumá. Měl s sebou i parťáky, se kterými chtěl jet pomaleji. V první časovce na Kleť, která se jediná našemu želízku Honymu počítala do teamové soutěže, jsem se chtěl hecnout a jel jsem mu špic, jenže jsem to nevydržel ani na kraj lesa 🙂 Konečně, došlo mi, že mu mohou jet i jiní, stačí se jich držet, ne? 🙂 Dohoda byla, že se nahoře potkáme, případně se slíknem nebo oblíknem, napapáme, napijeme a tak. Nahoře nikdo nečekal (třeba jeli kluci(=Hony+Aleš) vytočit nohy někam do lesa?), tak jsem zvolnil a koukal mezi stromy. Dojel mě Peťa  Š. s jeho partou, zašpásovali jsme, já slezl z kola a psal sms klukům (páč mi bylo blbý je tam na mě někde nechat čekat), že sraz Chvalšiny. Ve Chvalšinech jsem si projel náměstí, oni nikde. Tak jedu dál. Slejzám znovu z kola, tentokrát na Rohách a píšu další sms. To už mě drobet začíná nasírat, že jedu celou dobu sám, tak jsem docvaknul partu týpků před Brlohem, a říkám si, že když já jim můžu jet špic, tak to asi buhvíjaký tempo není a tím pádem mě kluci, jsou-li za mnou, dojedou. Jo, prdlajs. Vysmátý, najezený, napitý na mě čekali až v Horní Planý a s typicky nezmarským přístupem-„tak jsme všichni, můžeme jet“, sedali na své stroje. Naštěstí počkali, tak bych jim tímto chtěl poděkovat za společnou vyjížďku 🙂 To, že mi nakonec ujeli i autem a nechali mě večer v Krumlově, to ani nezmiňuju 🙂 Ještě se musím holt učit (a nejen jízdu na kole) 😉 Ale k věci – trasa pro mě akorát, celkem fakt na pohodu (křeče mě chytly až v Kozlovně), počasí ideální, stihli jsme si i objednat na Kleti a o to vlastně hlavně šlo. Erimu velká gratulace, top klasa. Když si dáš před každou vyjížďkou kilo, můžeš s náma ještě pár let jezdit 😉 A že jsme dosáhli skvělého teamového úspěchu, je krásná třešnička na dortu ve tvaru BGF růže. A všem také patří díky za účast v charitě (startovné proto nebylo úplně levné), ale když to jde na ty kozy, tak to/ty my rádi 🙂

 

Postřehy od Džonyho:

Tak letos to vyšlo parádně, aby se sjíždělo z Kletě 1.října krátký krátký, to myslím není úplnej standard! Klika velká, přijít ta fronta o den dřív tak strávím sobotu v hospodě místo na kole…

Eri reprezentoval Nezmary víc než důstojně – no od začátku fear tahal, v první Kleti mě trochu znervóznil páč vypálil jak raketa a už se mi nepodařilo ho stáhnout a v naší celkem úderné Ski-Bike Radotín skupince kde jel vítěz a vítězka dlouhé a 6. úplné, na pohodičku dojel do cíle :-). Za Horní Planou trochu sejčkoval, že kratší trasa by mu slušela víc a že si píše svůj vlastni příběh, aby následně před posledním úsekem rozjel lehkou psychologickou válku a přesvědčoval mě, že už se mu zase jede dobře :-). Zkrátka Erimu slušela trať pro dospělé náramně a příští rok bude určitě stát zase s náma na startu, kdepak nějaká dětská trasa!

Já jel první úsek konzervativně, tak abych se nepopravil jako minulé ročníky, kdy jsem se z toho už pak pořádně nedostal, Arnoštov se obětoval ve prospěch týmu a dotáhnul kluky a Šárku na 1 to go a pak vykysnul a závěrečnou Kleť si prásknul tak, že jsem si nahoře upliv a byl pak tak mimo, že jsem v cíli už jen seděl na zemi a vůbec mě třeba  nenapadlo si s Erim pogratulovat, vyfotit se a rozloučit :-).

A večerní kalbička taky výborná, někdy v jednu jsme potkali ještě Peťu Šikla a dali drink, no proste GranFondo řadím overall k top akcím sezony!

Akorát ten sjezd z Malšína do Frymburka nechte opravit!

Dz.

 

Postřehy od Honyho:

Kluci, všechno je to pravda, byl jsem u toho, tak za mne jen: „Super kolo jako nikdy!“

 

Výsledky závodu BGF 2016

VIDEO

Pořad na ČTsport

Leave a Reply