Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

V zimě se začalo pátrat po destinaci výjezdního zasedání a vzhledem k tomu, že se nikdo k ničemu moc neměl, rozpracoval jsem variantu Orlická přehrada. Po mé několika hodinové práci provázené předchozím odsouhlasením se aktivoval Eri a řka, že chce jezdit pořádně v kopcích a ne v polích (sic!) bylo rozhodnuto o variantě Beskyd. A co si budeme zastírat, jestli mělo jít o kopce, plán vyšel dokonale!

 

Eri si vzal vše na starosti od ubytka, přes plánování tras, zajištění místního guida až po střežení morálky družstva, časového harmonogramu, za což bychom mu tímto chtěli vyjádřit velké díky, péče jak od tatínka. Za zmínku stojí, že Eri vždy stojí první v řadě za lobování pro ubytování, kde by se dala sehnat kultura, písnička či obdobné rozveselení, ale tentokrát mu zřejmě natolik záleželo na splnění fyzicky náročného plánu tras, že zabránil rozpadu družstva alkoholem a morálními poklesky izolací ubytování od zábavního průmyslu, děvčat a vůbec :-) Dík, také to vyšlo! A k tomu Tvé příkladné vstávání, zapřičiněné budíkem, nikoli zvykem vstávat v pět ráno, všechna čest.

 

Pátek: O páteční etapě Eri prohlásil, že jí naťukal do cykloserveru, ale zřejmě se jim tam pomotaly údaje o výškových metrech, a číslo blížící se 5 tisícům je asi nesprávné. Nebylo… I za hezkého počasí příliš velký koláč, který jaksi nabobtnal v nestravitelné sousto půl denním deštěm. Krpál na krpál, lesní práce s minimem výhledů po lesáckých cestách po traktoru v bahně neuchvátil ničím, mimo náročnosti. Dokonce byli někteří, kteří při čekání až přejde bouřka, hledali na meteoradaru zda by i na Orlíku pršelo :-) Nejvíce se na zadní postavilo zřejmě Alešovo podvědomí. Ještě si užil chůzi potokem s nesením kola na zádech (Vítkovo trik na rozveselení mysli) a pak ono martýrium bez oběda lehce před třetí ukončil pádem na kameny vystlanou cestu a ostrouhal si levou polovinu těla. Poté, co přestal po deseti minutách úpět, jsem konstatoval nutnost šití lokte a nutnost dozorového dohledu ke sjezdu na ubytko a společně s Peťou P. (a Alešem) jsme nuceně ;-) museli opustit mužstvo. Samík a Kory později přiznali, že si zbytek cesty vyčítali, že také nejeli dolů pohlídat Alešovo bezpečí… My doprovodili Aleše dolů, dali „oběd“ a ještě zablbli v bajkparku, zatímco ostatní po „obědě“ v pět měli před sebou ještě „mimořádnou mrdanici“ (citace) zakončenou super trailem a návratem 20 kilometrů po asfaltu po rovině (rozuměj: mírně do kopce), aby v půl desáté dosáhli Velkých Karlovic.

https://www.endomondo.com/users/11862576/workouts/748617173

Sobota: Na sobotu objednaný guide s ním spojené projetí Marikovského traildoráda změnili téměř u všech stav mysli. Já, téměř otráven pátkem, musím přiznat, že jsem už dlouho nezažil hezčí den na kole, ale jedinci uzpůsobení spíše ke kousnutí se do řidítek na full gas než ke hrátkám s kořeny a kameny, vypouštěli věty typu: tohle se mi už moc nelíbí/já mám raději sklon svahu na opačnou stranu/co je hezkého na klepání řízků, když tím řízkem jsem já atp. A co teprv celotělově naražený Aleš s větou: „Drncání mě bolí a bojím se abych nespadl na ten zašitej loket…“ Report píšu já, takže palce nahoru, hýkat nadšením jsem nemohl jen pro to, že jsem funěl, jak to bylo fyzicky i na hlavu náročné. Celý den jsem musel jen myslet na to, jak to projedu a s co nejmenší ztrátou na guida, který byl opravdu jinde než my na hadrtailech. Celodenní nekončící lesní pěšinečka – superparáda. Tu a tam pád, či šimpy vložka Aleše (pád z příkrého srázu se nekonal jen díky zachycení se větve jednou rukou – druhá prý pojídala banán), no prostě vše co k technickému trailu patří. Taky mě průvodce naučil termínu, kterým by Eri mohl nahradit svá kritická označení směřující občas k mým „drncavým rovinám“ a sice „no flow trail“, muhehe.

https://www.endomondo.com/users/11862576/workouts/749090826

Neděle: Neděle měla rozhodnout o akci jako celku a tak bylo nutné udržet částečně klasicky nedělně demoralizované družstvo, které většinově netoužilo po další náloži, na uzdě. Věty: „třetí den už jsi zvyklej, tak ti ani nepřijde, že jedeš do kopce“ úplně nezabíraly, ale podařilo se dosáhnout „vynucené shody“ nad trasou, což byla ta nejlepší volba. Krásné věci po krásných výhledech, tak akorát dlouhé, s obědem v jednu. Po cestě jsme jeli kolem pomníku Charlotte Gariggue Masarykové, u které byla shromážděna asi 15 členná skupina zpívajících  místních. Skupinka vypadala opravdu zvláštně a ti z nás, co nevěděli kolem čeho jedeme a zřejmě (doufám!) ani neslyšeli co místní zpívají, začali vést řeči o podivném zdejším sektářství. Tyto bludné spekulace jsem s pobavením utnul s vysvětlením, že písně “Ach synku, synku“ a „Hej Slované!“ (já slyšel co zpívají) na sektářství opravdu nevypadají. Snad mi bylo uvěřeno.

https://www.endomondo.com/users/11862576/workouts/749679585

 

Takže hoši, krása nesmírná i když ne vždy se vše může líbit všem. A tak tomu bude asi i na tom Orlíku (Es kommt der Tag!).

 

O.

 

P.s. Nejvíc výškových metrů měl stejně nakonec Větrák, nedrcalo mu to a ještě nás provokoval při mytí totálně zabahněných kol hláškama: Nemohli byste mi to taky umejt, mám trochu potu na rámu… Jó silnice :-)

 

P.s A kolik my toho ze životních mouder probrali krčící se v dešti, upíjející pivo, šlapající do krpálů, NZO prostě musí přijít i do reportu z výjezdního zasedání!

 

Nacpávám dýmku volný a hrdý mezi kamarády

To oni se mnou vytáhnou do bitevního pole

To oni budou spát v dešti pod hvězdami

To oni se mnou vyjedou na koních za vítězstvím

To oni jako já rozkazy budou poslouchat

To oni fanfáry nádherné budou sledovat

To oni zemřou vedle mne jako já možná vedle nich

To oni jako já se budou v slunci péct a v zimě chvět

To oni jsou, co se mnou budou víno popíjet

To oni jako já zákony mužů poslouchají

To oni po cestách se za ženami točí

To oni po nich touží, leč já chci lásku větší

Co srdce ovládá i mysl i mou hlavu.

 

 

trail makov

 

4 Responses to “Velké Karlovice 17.6.-19.6. 2016”

 • Ondra:

  Report je tu! O.

 • Petr P.:

  Zušlechtěni jsme tedy dost, to jo. Co se týče kultury, byla pouze kultura těla, a to jen našeho vlastního, do toho ty básničky a ještě je slovník většiny z nás bohatší o nový výraz „redundandní“ :) Mění se svět nebo my? ;-) Ale vážněji-bylo to celkově moc pěkné. A kluci, kdo má fotky, pošlete mi to, udělám galerii.

 • eri:

  zdar chlapci,jojo bylo to super,hru na velitele si minimálně na rok zase odpustím:-)report jako vždy vyčerpávající,akorát by v Tvé páteční potemnělé mysli neměly zaniknout některé světlé momenty-koliba Kotlová-záchrana před totálním prochcáním,hezká hřebenovka přes Javorníky,výborná hospoda na Portáši,kde nás pani měla ráda do té chvíle než viděla tu spoušt na pánském WC-použito jako koupelna,ostrých bikerů hodný výjezd-výšlap-ferrata na Makytu,parádní trail na Zděchově,trenink jízdy bikerů ve vláčku po silnici,očumování dívek v krojích u Valašského Balatonu,pifko v delux restauranti U muzea-“vod čeho máte chlapi ty kola takové zamrdané“pizza,pivo,slivka v pizzerii u Pepiša..a tak..sobota náročná,ale vyvážená tím,že už cca ve čtyři odpoledne jsme seděli na hospodě Kyčerka a mohli pít a pít a jíst a pít-takže kultůra byla a ne že ne..ale nic hezkýho jsme neviděli,to je pravda:_)

  chlapci díky a ty Hostýnky ty dáme,slibuji…

 • Vitek S.:

  Ahoj,
  díky organizátorovi, bylo to super. Trochu pršelo, kopce bolely, pozdní oběd, na kole do tmy, ale na to jsme snad zvyklí !!!
  V pátek se nám vydařil, první déšť jsme přečkali v kolibě na Kotlové, chvíli jsme smutnili, že není otevřeno, když tu náhle se přihnalo auto s přívěsem plným sudů piva a dvěma místními borci. Na osvěžení nám dali bylinkový rádler, lepší jsem asi nepil. Druhý déšť u chaty Třeštík, také jsme se schovali. Dál bylo sice dost bahna, ale šlo to. Nedalo mi to a trochu jsem analyzoval náš výlet za trailem, kdo chce zkazit historku pravdou, ať si to projde :), to peklo bylo dlouhé 500 metrů a trvalo nám 26 minut. Přiložil jsem na konec příspěvku. Myslím, že za hodinovou odbočku to stálo. Další cesta po hřebeni na Portáš byla nádherná, jezdivá, výhledy, začínalo sluníčko. Cesta za dalším trailem byla dlouhá, naštěstí byl opravdu parádní. Nevím, co bych si vyslechnul, kdyby nestál za nic. I tak pár bikerů vyvrcholilo předčasně, vlastně vzdali výjezd na vrchol a trailu si dali jen půl :). Časovka z Huslenek do Karlovic mi moc nešla, ale večírek v picérce se povedl, až jsem se divil, že mi ráno nic nebylo.
  Sobota – zahájena netradičně výjezdem na vleku, pěkný výjezd na hřeben a pak už nekonečné blaho. Splnění mého snu o parádní vyjížďce, nakonec posezení na Portáši a na závěr sjezd a nádherný trail do Kyčerky, odkud nás vyhnala až zavíračka. Vzpomínáte na tu krásnou louku na kopci? Zjistil jsem, že na ni vede zelená turistická značka, tak příště!
  V neděli jsme to důstojně zakončili, stoupání bylo, sluníčko bylo, opět nejhezčí hospoda, co jsem snad kdy viděl, na Kotlové, sjezdy, jezdivý hřeben, vše co má správná bikeřina mít. A na závěr zbyl čas i na ten bikepark, i když musím říct že kromě jiného kola by to chtělo i dost tréninku.
  Já jsem nadšen, možná nejlepší výjezdní zasedání, kde jsem byl.

Leave a Reply