Říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Trasa: 32 km, kolem Vltavy k Voříškárně, zadem okolo Kaktusu, Kněžské Dvory, kolem kolejí, Nemaničák, Čertík, Úsilné, pod dálnicí, hranou Mojského lesa, lesním asfaltem na Červený Újezdec, křížem krážem lesem na Jelmo, Libníč, Hůry, zadem kolem slévárny přes Husovku a podél garáží do Čéčovky.

Výškové metry: ??? m

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Petr Šikl, Stanley, Pavel Kosař, Eri, Franta Kubík, Přemek Pásek, Aleš Peterka

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Asfalt a bahno. Takto krátce, stručně a výstižně by se dala popsat tahle úterní vyjížďka. Byla by to ale nuda, a proto si komentář trochu rozvineme. Vyjížďka se vlastně sestávala z přesunu do lesa, ze zdolání krátkého lesního trailu a z cesty zpět do hospody. Vzhledem k nezadržitelnému podmaňování si přírody člověkem, doznala trasa zásadních změn. Tam kde jsme donedávna brázdili rozbité polní cesty, je dnes hlaďounký asfalt, brody přes potůčky nahradily vydlážděné stoky a nejkrásnější lesní traily kolem Libniče vzala nenávratně těžba. Trochu podezřívám Vítka, že ve skrytu tváře zaníceného bikera buduje spletitou síť lesních asfaltů, aby mohl jednoho dne vystoupit na světlo s myšlenkou, že se již na biku pro nedostatek terénu nevyplatí jezdit a konvertuje nenávratně k silničkám. Lesní silnice „Made in Swietelsky“ směrem na Červený Újezdec je jasnou indícií. Rozervaný les těžbou nabízí jen nevlídnou tvář. Čerstvé rány v podobě obnažené hlíny, ostrého kamení a všudypřítomných větví o sobě dávají vědět na každém metru trasy. Příroda vrací tvrdě zpět veškerá příkoří na ní spáchané. Střípky netknuté přírody naštěstí zůstávají, užíváme si je plnými doušky. Nic však netrvá věčně, znovu je tu ten černý, hladký bikerův nepřítel, který nás vytrvale vede až do Čéčovky.

Hony

 

4 Responses to “07. NIGHT RIDE 12.12.2017 – Jelmo”

 • Petr P.:

  Tak toto mě hned po ráno pořádně posadilo! Čtu stále našeho dobrého Honyho, nebo jsme najali kýho barda? ;-) Kde jsi tak vybrousil svůj styl? Pád píšeš, že nikdo, tak snad to ranní vstávání, třeskutý mráz nebo snad trochu schnappsu? :-)

 • Hony:

  Kilometráž i GPS záznam doplněn.
  Peťo, to jsou ty vánoce a v podstatě od všeho trochu co jsi napsal.
  Chybí nám stále ten fotograf. Deska na sněhu. To dáš ne?

 • Petr P.:

  dělám pro to maximum! bejt ráno v práci před osmou mě uvrhává do řad proletariátu!

 • Ondra:

  Stále prší a voda stúpa,
  príroda je zrazu krutá
  a nepozná už zľutovanie
  a vracia zlé zaobchádzanie

  Voda všetko zaplavuje
  a zmýva ľudské hriechy,
  keď na túto ľudskú špinu
  už nestačili rieky.

  O.

  P.s. Vždy když jsem v totálně pro bajk dokurvené oblasti Libniče, napadne mě výše uvedené. Už brzy bude všemu KONEC :-(

Leave a Reply