Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for Leden 9th, 2019

Trasa: 31 km, Stromovka, Litvínovice, letiště, Černý dub, Koroseky, zastávka Hradce, zastávka Hradce, zastávka Hradce, Hradce, Kaliště, Třebín, klubovna

Výškové metry: …..

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Petr Šikl, Petr Pokorný, Vítek, Lojza

Vyjížďku nedokončil: všichni včetně hospody!!

Pád: Petr Šikl (padlý smrček překonal, za ním slezl, zakopnul o větev a skácel se, takže vlastně pád při vedení kola), Venca (efektní nedotočené salto bokem ze svahu), Lojza (někdo mu prý ukradnul přední kolo)

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:   mapa bohužel zrovna selhala technika, takže jen nahrubo naklikané, skutečnost byla daleko košatější!

Komentář:  Jelikož si zřejmě žádný z tradičnějších reportérů nedal novoroční předsevzetí, že report z vyjížďky bude zveřejněn před startem další vyjížďky, tak to zkusím já :).

Na startu se tentokrát sešli jen ti, co nevyznávají suchý leden. Sníh roztál a voda z něj neměla kam odtéct nebo se vsáknout, a déšť přes den tomu taky nepomohl. Takže jsme věděli, že bahno bude – a opravdu bylo. K vidění tak byly různé druhy smyků obou kol (ne vždy jsme jeli předním kolem napřed) a různé styly opouštění stroje. V hospodě se posléze rozjela debata, jaké kolo je na hluboké bahno lepší. Cyklokrosový speciál, který bahno rozřízne až na tvrdý podklad a uhání tak jako šíp? Nebo podhuštěný mudbike (určitě více využitelný než snowbike nebo fatbike – nicneříkající o svém využití, a trochu i urážející jezdce), který se nad bažinou vznáší a příjemně pluje? Chtělo by to asi vyzkoušet, tak se snad někdo na některé příští vyjížďce najde. Pavel nás tentokrát zamotal tak, že jsem půl vyjížďky nevěděl, kde jsem a druhou půlku jsem přemýšlel, kolikrát už jsme dneska tudy jeli. No prostě paráda. Pro příště dokonce slíbil, že když už pojedeme do kopce, tak to aspoň nebude proti větru. Suvenýry z vyjížďky na našich oděvech a příhodný směr návratu nás nasměřovali ke Zdendovi. Ani tady jsme suchý leden nedrželi, zvláště když Pavel Tíkal je tak dobrý ročník jako Jarda Jágr, jen o 42 dní starší!

V.S.

IMG_0235