Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
« Lis   Led »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archive for Prosinec, 2017

Trasa: 25 km, na nádražní lávku, zadem kolem Zvonárny, ke hřbitovu, Obecním lesem, červenou přes sjezdovku na Dubičáku, Dubičné, kolem Dubičného potoka, Hlincovka, hráz Mrhalu, kolem chatek, zadem na Jivno, hranou lesa Na Babě do Adamova, zadem ke slévárně, Husovka a do Juvelu.

Výškové metry: ??? m

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Petr Šikl, Pavel Kosař, Pavel Tíkal, Banán, Petr Pokorný, Ondra Ludvík

Pád: Ondra

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Blíží se vánoce, čas splněných přání a všudypřítomné pohody. Snad právě proto byla i naše přání vyslyšena, krajinu konečně zahalil bílý příkrov a mi s napětím mohli vyrazit vstříc sněhovému dobrodružství. Dlouhodobá bikerská abstinence, či hlad po sněhovém zážitku tomu byli příčinou, že na startu stanuli Ondra s Petrem. Taktéž Banán nepodlehl před vyjížďkou těžkostem technického rázu a celek obohatil svojí přítomností poblíž nádražní lávky. Bylo tak nanejvýš jasné, že nekončící barvité příběhy budou doprovázet celou noční vyjížďku. Žádné bahno, jen čistá bílá krajina ve které zanecháváme alespoň na krátkou chvíli naše stopy. Sníh, jako hračka v rukou dítěte, probouzí všeobecnou chuť k dovádění. Jak málo někdy ke štěstí stačí. Teplota pod bodem mrazu však spolehlivě krotí situaci a směřuje nás do útulného zázemí Juvelu. Více než příjemná obsluha, řezané pivo a setkání s dalšími přáteli jen podporují již tak vynikající náladu, oslavy jsou v plném proudu.

Hony

 

PS: Již podruhé porušíme pravidlo úterku. Příští vyjížďka bude v pondělí 25.12.2017 od 17:30 hod. Uvidíme, zda si na Štěpána něco vykoledujeme? Přidávám tradiční kolednickou říkačku:

Koleda, koleda Štěpáne!
Co to neseš ve džbáně?
Nesu, nesu koledu,
upad‘ jsem s ní na ledu,
psi se na mě sběhli,
koledu mi snědli.
Co mám smutný dělati?
Musím jinou žebrati.
Koledu mi dejte,
jen se mi nesmějte!
Koledu mi dali,
přece se mi smáli.

 

Ale ještě předtím popřeji všem krásné svátky, Ježíšek ať Vám naježí vše co jste si přáli, hlavně pohodu, zdraví a štěstí.

PF 2018

 

Trasa: 32 km, kolem Vltavy k Voříškárně, zadem okolo Kaktusu, Kněžské Dvory, kolem kolejí, Nemaničák, Čertík, Úsilné, pod dálnicí, hranou Mojského lesa, lesním asfaltem na Červený Újezdec, křížem krážem lesem na Jelmo, Libníč, Hůry, zadem kolem slévárny přes Husovku a podél garáží do Čéčovky.

Výškové metry: ??? m

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Petr Šikl, Stanley, Pavel Kosař, Eri, Franta Kubík, Přemek Pásek, Aleš Peterka

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Asfalt a bahno. Takto krátce, stručně a výstižně by se dala popsat tahle úterní vyjížďka. Byla by to ale nuda, a proto si komentář trochu rozvineme. Vyjížďka se vlastně sestávala z přesunu do lesa, ze zdolání krátkého lesního trailu a z cesty zpět do hospody. Vzhledem k nezadržitelnému podmaňování si přírody člověkem, doznala trasa zásadních změn. Tam kde jsme donedávna brázdili rozbité polní cesty, je dnes hlaďounký asfalt, brody přes potůčky nahradily vydlážděné stoky a nejkrásnější lesní traily kolem Libniče vzala nenávratně těžba. Trochu podezřívám Vítka, že ve skrytu tváře zaníceného bikera buduje spletitou síť lesních asfaltů, aby mohl jednoho dne vystoupit na světlo s myšlenkou, že se již na biku pro nedostatek terénu nevyplatí jezdit a konvertuje nenávratně k silničkám. Lesní silnice „Made in Swietelsky“ směrem na Červený Újezdec je jasnou indícií. Rozervaný les těžbou nabízí jen nevlídnou tvář. Čerstvé rány v podobě obnažené hlíny, ostrého kamení a všudypřítomných větví o sobě dávají vědět na každém metru trasy. Příroda vrací tvrdě zpět veškerá příkoří na ní spáchané. Střípky netknuté přírody naštěstí zůstávají, užíváme si je plnými doušky. Nic však netrvá věčně, znovu je tu ten černý, hladký bikerův nepřítel, který nás vytrvale vede až do Čéčovky.

Hony

 

Trasa: 23 km, kolem Malše, nádražní lávka, zanádražkou, kolem baseballového hřiště k odkalovací nádrži, kolem Hodějovického potoka, lesem na Srubec, sjezd na Švajce, sjezdařskou dráhou na Třebotovice, hráz Lusného rybníka, Dubičák, sjezd lesíkem, kolem hřbitova, zadem kolem Zvonárny, Vrbenská, Vodní a kolem garáží do Čéčovky.

Výškové metry: ??? m

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Petr Šikl, Stanley

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Vše je tak trochu jinak, není úterý, vůbec se mi nechce na kolo už od oběda. Díky Mikuláši jsme snad poprvé v dějinách Nezamarských a Night Riderských s jistotou, přesunuly termín vyjížďky na jiný den než úterý. Tak trochu mi to po čtyřech letech pravidelných úterků, kdy usedám týden co týden, ve dne či v noci po boku svých druhů do sedla, vykolejilo biorytmus. Stálo mne to opravdu hodně přemlouvání, abych na sebe natáhl zimní dres a vyrazil z tepla svého bytu do nevlídné noci.

Jen ve čtyřech pátráme po sněhových závějí v nejbližším okolí. Úkol je to nelehký, poslední sněhové zbytky vzal předešlý den déšť. Sázíme na Dubičák, i když víme, že tímhle směrem rozhodně dnes bílo nebylo. Nejvíce sněhu za celou trasu uchovalo stinné údolí Švajců, do kterého jsme sjížďeli po červené prudkým ledovým korytem. Adrenalinu bylo v tu chvíli na rozdávání. Na Dubičáku není po sněhu skutečně ani památky, zato výhled na Budějovice je výjimečně nádherný a notnou chvíli se jím kocháme.

Nelze než znovu použít Samíkovo, již legendární hlášku: „Kurz aber intensiv.“, pro zhodnocení dnešního biku. Sněhové závěje sice nalezeny nebyly, ale s tím jsme také tak nějak počítali. Bikeřina to však byla pod vedením pana doktora Šikla vynikající.

Hony

Trasa: 41 km, po modré, kolem Malše na Roudné, Vidov, Heřmaň, Doudleby, Dolní Stropnici, kolem chatovky, přes most na Římov, Křížovou cestou po zelené, lesem kolem Římovského potoka, po žluté na Plavnici, Kameňák, kolem kolejí, přes vrch Hranice na Včelnou, kolem vodárny, motačka po Včelné, Rožnov a kolem Vltavy do Čéčovky.

Výškové metry: ??? m

Účast: Vítek Sirotek, Honza Mareš, Petr Šikl, Pavel Tíkal, Stanley, Pavel Kosař, Eri, Zub, Franta Kubík

Pád: nikdo

Defekt: Pavel Tíkal

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Neprší! To je ta lepší varianta pro noční vyjížďku. Dnes nám tedy nebude skřípat bahno mezi zuby jako posledně. Navíc nás čeká modrá do Římova, záruka kvalitního biku. A je tomu skutečně tak, jen polom trochu kazí dojem jinak parádní stezky. Promotávání se padlými stromy a průjezd zdevastovaným porostem po nucené těžbě, měl za následek ztrátu kamaráda Stanleyho a způsobil psychickou újmu Franty Kubíka. Nic závažnějšího se již neodehrálo.

Po průjezdu části Křížové cesty u Římova Kosa nasadil novinku rokli kolem Římovského potoka, která zároveň slouží jako sportovní střelnice na umělý terč. Terče jsou v podobě maket zvířat, nejčastěji medvědů nejrůznější velikosti. Celou dobu jsem se utěšoval myšlenkou, že zvířata nemají čelovky a nimrod tudíž nebude na mihotající se světla v lese střílet. Nestřílel, ale číhal na louce nad lesem. Nimrodi byli dva, každý ve svém terénním voze s Brněnskou poznávací značkou, číhajíc na divočáky, za jejichž ulovení náleží v současnosti tučná obměna. Místo slušného pozdravení jsme sklidili výtku, zda jsme normální. Já osobně myslím, že celkem normální jsem, jistě o nic méně než ti dva. Ano, chápu po našem průjezdu lesem na divočáka nenarazíš, ale i náš je les. Dojet autem k lesu a z tepla nastartovaného vozu si picnout divočáka je zase na pováženou pro mne. Bivoji, Peťo ještě že jste tam nebyli. Nový trail byl ale jinak velice vydařený.

Pěšina kolem kolejí za Kameňákem je klasikou, nicméně jsme se shodli, že v obráceném gardu má větší kouzlo. Padlé stromy skupinu částečně rozdělili, ale na téhle stezce se prý nečeká, protože ji všichni dobře znají, tedy až na Zuba. Následuje motanice Včelnou, stezka na Rožnov, kde Tiki cvaklá zadní kolo. Výměna se prý tak blízko domovu nevyplatí a zbytek cesty vede. Vítek podléhá blízkosti nového domova a značně prořídlá skupina míří do Čéčovky.

Hony

 

POZOR!!!

Další noční vyjížďka bude ve středu 06.12.2017 od 17:30 hod u Hocha, dnes si užijte Mikuláše.

 

Mikuláš v ENGELu

Mikuláš v ENGELu