Listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
« Říj   Pro »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archive for Listopad 5th, 2017

Trasa: 32 km, kolem řeky za Meťák, Mezi Tratě, Roudné kolem hřiště, lesem za Včelnou, kolem kolejí na Kameňák, Plav, nad rechle na Heřmaň, sjezd k úpravně vody, po asfaltu na modrou, Vidov, Roudné, Meťák, stezka kolem Vltavy, zajížďka ke Stromovce a pak už do Čéčovky.

Výškové metry: 673 m

Účast: Pavel Kosař, Honza Mareš, Vítek Sirotek, Petr Šikl, Stanley, Pavel Tíkal, Jirka Tuček, Eri, Aleš Peterka, Franta Kubík

Pád: Honza Mareš – Front flip no hands z pěti metrového srázu

Defekt: Honza Mareš – prasklá patka následkem pádu

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com 

Komentář: Letní sezóna uplynula jako voda a je tu opět ta noční, poklidná, bahnem, sněhem a mrazem provázená, speciálním druhem bikerů očekávaná. Nebyli bychom to my, kdyby nedošlo k minimálně nějakým zmatkům v organizaci a proběhlo vše hladce. Ano, ano, pár dezinformací o čase startu den před i v den samotný. Jeho ukotvení na půl šestou proběhlo všemi dostupnými informačními kanály, už jen scházelo vyhlášení rozhlasem nebo na vlnách regionálních rádií.

Z avizovaných nováčků na startu se vyklubali jen staří známí mazáci, očekávané zápisné se tedy nekonalo. Podpořit skupinu nadšenců s lampami dorazil otužilec Ondra a jako atrakci před vyjížďkou zařadil koupačku nad Jiráskovým jezem. Zřejmě Ondrovi chyběl sociální kontakt se skupinou bikerů, kterým přivykl během letní sezóny, což kompenzoval ukázkou svých mužných svalů a posléze i „párku“. Pokus o iluzi příslušnosti k bikerské obci podpořil cyklokšiltovkou. Krásná práce.

Jako lokalitu pro sžití se s noční krajinou vybral Kosa les mezi Včelnou a Kameňákem, posléze oblast Heřmaňska a Vidovska. Ještě teď slyším Eriho dotazy: „Tudy v létě taky jezdíme?“, nebo: „Jo tak tady jsme!“ Prostup terénem byl zkomplikován množstvím popadaných větví následkem nedělní vichřice, vyprošťování zapletených klacků do výpletů kol prodělali téměř všichni. Někteří si dokonce chtěli odvézt domů doslova celý les. Na louce nad Kameňákem zalovil Tuča v baťůžku a vytáhl z něho plechovku zlatavého moku, posléze druhou s mokem tmavým. To bylo najednou radosti. Nakonec i to slíbené zápisné bylo. Znovu krásná práce.

V druhé polovině vyjížďky, na modré nad Vidovem mne to začalo na celopéru hodně bavit. Pěšiny zapadané listím, Tuča přede mnou, pálíme to z kopce a ostatní necháváme za sebou až do chvíle, kdy mi po klacku skrytém pod zmíněnou vrstvou listí sjíždí přední kolo, dostává se do smyku a neovladatelné kolo opouští pěšinu, bohužel i se mnou. Hrana pěšiny končí prudkým hlubokým srázem, trefuji místo mezi stromy, naštěstí. Přední kolo se noří do hloubky, v hlavě mi jede zpomalený film, trefím ten strom v dálce, co si zase zlomím. Šipkou po hlavě s rukama vzad dopadám znovu se štěstím do hluboké vrstvy listí a hlíny. Zastavuji se s nárazem o strom, kolo dopadá přímo na mne. Zvedám se, vzduchem poletuje listí a zvířený prach, čekám kde co začne bolet. V tom přijíždí ostatní a dobírají si mne, že tudy cesta nevede. Hrabu se i s kolem nahoru a vypadá to, že mi nic není. Mně ne, ale kolečko se polámalo, odnesla to patka přehazovačky. Kolo snáším na cestu k Vidovu, kde mi kluci pomáhají sundat řetěz a přehazovačku zavěšenou již jen na lanku, náhradní patku totiž nemám. Tím pro dnešek vyjížďka končí a ostatní mne na střídačku tlačí až do Litvínovic, kde měním kolo a do Čéčovky už jedu za své. Kamarádi díky, do třetice krásná práce.

Čéčovka nás vítá v duchu Halloweenu, nemá to chybu. Debatujeme o pádu, Kosa dodává jako na Rampage, kterou jsem shodou okolností den předem sledoval. Já předvedl bohužel jen pád,ale i tak to byla vydařená akce. Halloweenská fotka na závěr a jede se domů.

Hony.