Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for the ‘1. Úterní vyjížďky’ Category

Trasa: 34 km, podle záznamu na Kluka a zpět

Výškové metry: nevíme

Účast: Podle fotek jeli Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Petr Šikl, Stenly + jestli někdo fotografovi unikl ze záběru, tak se musí o účast přihlásit. A podle toho, že fotky poslal Venca, tak taky asi i on :)

Vyjížďku nedokončil: nevíme, hospoda snad Nezmar ale asi nedorazili všichni, podle zpráv na Viberu třeba Stenly dorazil do Juvelu :)

Pád: nevíme

Defekt: nevíme

Trackmaker: nevíme

GPS:  endomondo

Komentář:  nevíme … ale tušíme, určitě to bylo takhle nějak „nastal ten správný zimní nečas! Po dlouhé době padla teplota k bodu mrazu, krajinu pokryl bílý sníh, do něhož mohli být alespoň na krátkou chvíli vtisknuty jejich klikaté stopy. Ve studeném větru, po kluzkých kořenech a za doprovodu sněhových vloček, tančila jejich kola noční krajinou. Poháněni odvahou, bez sebemenšího zaváhání mířili do cíle, nic je nemohlo zastavit…“ vono je to stejně furt stejný :)

Na vyjížďce jsem nebyl, tak jsem se ji alespoň pokusil zrekonstruovat. Samozřejmě nejlepší by byl report od očitého svědka, tak prosím dejte někdo něco dohromady, minimálně statistické údaje. A kdyby někdo poodhalil roušku tajemství a popsal nějaký pěkný nový silný zážitek, tak to bude jen velký bonus !!

V.S.

Trasa: … kdo má pošlete, doplním… km, Stromovka, Litvínovice, letiště, Černý dub, Koroseky, zastávka Hradce, zastávka Hradce, zastávka Hradce, Hradce, Kaliště, Třebín, klubovna

Výškové metry: …..

Účast: Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Petr Šikl, Petr Pokorný, Vítek, Lojza

Vyjížďku nedokončil: všichni včetně hospody!!

Pád: Petr Šikl (padlý smrček překonal, za ním slezl, zakopnul o větev a skácel se, takže vlastně pád při vedení kola), Venca (efektní nedotočené salto bokem ze svahu), Lojza (někdo mu prý ukradnul přední kolo)

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:   (bude až se mi podaří naimportovat) bohužel zrovna selhala technika, takže jen nahrubo naklikané, skutečnost byla daleko košatější!

Komentář:  Jelikož si zřejmě žádný z tradičnějších reportérů nedal novoroční předsevzetí, že report z vyjížďky bude zveřejněn před startem další vyjížďky, tak to zkusím já :).

Na startu se tentokrát sešli jen ti, co nevyznávají suchý leden. Sníh roztál a voda z něj neměla kam odtéct nebo se vsáknout, a déšť přes den tomu taky nepomohl. Takže jsme věděli, že bahno bude – a opravdu bylo. K vidění tak byly různé druhy smyků obou kol (ne vždy jsme jeli předním kolem napřed) a různé styly opouštění stroje. V hospodě se posléze rozjela debata, jaké kolo je na hluboké bahno lepší. Cyklokrosový speciál, který bahno rozřízne až na tvrdý podklad a uhání tak jako šíp? Nebo podhuštěný mudbike (určitě více využitelný než snowbike nebo fatbike – nicneříkající o svém využití, a trochu i urážející jezdce), který se nad bažinou vznáší a příjemně pluje? Chtělo by to asi vyzkoušet, tak se snad někdo na některé příští vyjížďce najde. Pavel nás tentokrát zamotal tak, že jsem půl vyjížďky nevěděl, kde jsem a druhou půlku jsem přemýšlel, kolikrát už jsme dneska tudy jeli. No prostě paráda. Pro příště dokonce slíbil, že když už pojedeme do kopce, tak to aspoň nebude proti větru. Suvenýry z vyjížďky na našich oděvech a příhodný směr návratu nás nasměřovali ke Zdendovi. Ani tady jsme suchý leden nedrželi, zvláště když Pavel Tíkal je tak dobrý ročník jako Jarda Jágr, jen o 42 dní starší!

V.S.

IMG_0235

Trasa: 32km, Čína, Nemaničák, Borek, Libnič, Jelmo, Klauda, Jivno, Rudolfov, Škodovka, Juvel

Výškové metry: 300

Účast: Pavel Tíkal, Venca, Petr Šikl, Vítek, Petr Pokorný

Vyjížďku nedokončil: nikdo

Pád: nikdo (nebo se někdo přizná?)

Defekt : Pavel Tíkal

Trackmaker: Petr Šikl

GPS: mapy.cz

Komentář:  první letošní, a dokonce přímo sváteční novoroční vyjížďka se konala v kulisách ohňostrojů, když jeden z prvních (za bratru 200 litrů z veřejných prostředků) osvítil Sokolák, jak jsme si všimli při pozorování z lávky u dopravního podniku, zatímco Pavel opravoval defekt svého kola. Další (ohňostroje, ne defekty) následovaly snad celou vyjížďku, spektakulární představení peněz vystřelených do vzduchu-ooh,jak se máme dobře. Těžká práce v bahnitém a kopcovitém terénu ubírala sil úměrně tomu, jak přibývalo bordelu na/v našich kolech. Louže cákaly, větve klouzaly, bahno se bořilo, stroje úpěly, řetězy skřípaly, kladky a kolečka drhly. Pěkně jsme si ale votočili nohama a sundali zas kousek nadbytečné hmotnosti z vánočního obžerství. Novoroční předsevzetí si lze dávat či ho kázat,ale lépe konat hned od prvého dne! Nato, že byl svátek jsme zrovna svátečně oděni do hospody nesměřovali, o to víc nás potěšila otevřená náruč již otevřeného Juvelu(ne jako minule – jak se dozvíte příště :-) ) V kontrastu s tím, že vyjížďku samotnou provázela sama esence nejhrubší syrovosti sychravé přírody, jsme v Juvelu vytáhli nadpřirozeně chytré telefony s ještě chytřejšími aplikacemi a honili radary a předpovědi, resp. okénko pro odjezd za relativního sucha domu. K nelibosti našich žen a radosti hostinského nastala TA vhodná chvíle až s pokročilou hodinou… ;-)

P.

 

Trasa: 28 km, po pravém břehu Vltavy k čističce, Hrdějovice, pod Babu, Žákův lom, zákolejka k Baborce, most, na červenou k zámecké zahradě, pod oboru, ke Křivonosce, starou cestou na Hlubokou, hráz Muničáku, Bavorovice, po stezce na Vltavu do Kondiku.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Kosař, Venca, Banán, Lojza Orgoň

Vyjížďku nedokončil: nikdo

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Blíží se Štědrý den a s ním vyjížďka, po které mám každoročně snahu slavit své narozeniny. Chtěl jsem to mít se vším všudy a natrasovat si ji podle svého, aby na to ostatní dlouho vzpomínali. V hlavě se mi motala spousta míst, kam bych kluky vzal, ale zákolejku jsem vypustil hned. Abych Kosu nepřipravil o případné trasování, má totiž poslední dobou samé exklusivity, opatrně jsem vyzvídal kam že to dnes pojedeme. A Kosa na to, že zákolejku z Hrdějovic na Hlubokou. Rozzářili se mi oči, to je neuvěřitelné, to mi snad připravil k narozeninám! S Kosou si letos v destinacích vyjížděk notuji stejnou písničku. Moc mne to baví!

Rozbahněná zákolejka nic neodpustila a Kosa už vůbec ne. Překonávání nejhlubší rokle u železniční zastávky Hosín bylo výživné a s Loudáním si nic nezadalo. Při výstupu motorkami rozježděným svahem, jemuž jen pár stupňů chybí k devadesátce, došlo i na podávání kol a pomocné ruky. Lehká ztráta směru pak znamenala výživné prodírání se hustým porostem přes kluzké kořeny. Prudký sjezd ze svahu na asfalt k jezu za mezinárodní školou nemohl chybět. Oddechovka směr Křivonoska některé účastníky zmátla a uvedla do stresu v domnění, že následuje další mnohakilometrová noční etapa. Nic z toho se ale již neodehrálo! Cestou přes Hlubokou a dále po cyklostezce se zrodil nápad zakončit dnešek v restauraci Kondik za bývalým obchodem Legendbike.

Hodnotím to jako zdařilý počin, krásné prostředí, milá obsluha, výborné pivo a teplo osobitého krbu. Důstojné místo narozeninové oslavy.

Vše se tedy podařilo na výbornou, až na úplně poslední pád dne, když jsme odjížděli z hospody. Na nádvoří před hospodou se nachází kašna s vodotryskem, který byl stále v provozu. Spolu s teplotou pod bodem mrazu mi tahle parádička připravila ledovku, na které jsem se ukázkově rozmáznul. Jak se zdá, Nezmar musí být ve střehu neustále!

 

Hony

 

Trasa: 36 km, Švábák, Mokré, lesem na Závraty, Vrábče Zastávka, vyhlídka nad Dívčákem a to samé zpět až do Kampusu JU.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca

Vyjížďku nedokončil: Petr Šikl – lehká rýmička nebo smrtelná nemoc?

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Znovu nás to táhne za sněhem! Kosa nás vede přes Vrábče k vyhlídce nad Dívčákem. Celé je to ale tak trochu jinak, není to ta stará známá klasika. Shrnout by se to dalo asi takhle:

Pěšina doprava, pěšina doleva, kořeny, půl metrové borůvčí???, bahno, singlík, šotolina, sníh, hele – Vrábče???, cesta, sníh, stoka, větve, lesní cesta, další cesta, křižovatka, další – stejná jako ta předtím, pěšina, no ty vado Dívčák???, točíme to domů! Končíme v Kampusu JU!!!

V Kampusu panuje kupodivu příjemná atmosféra, právě skončila cestovatelské přednáška, potkávám spolužáka ze základky, prohodíme pár slov, a pak už probíhá nezmarská debata o kvalitě 14° vánočního speciálu z produkce minipivovaru Čtyrák. Opakující se vada na kráse téhle hospody, dochází speciál, volně pokračujeme jedenáctkou a na závěr padá stopéčka višňového likéru.

Vím, že když napíšu, že se mi to líbilo, a to hodě, budete si myslet, stejně jako ostatní z této vyjížďky, že jsem už úplnej magor, ale já to teď tak mám.

Hony

Trasa: 33 km, podél Vltavy na Meťák, Včelná, kolem vodárny, kolem bývalých mohyl na Plav, loukou kolem Ameriky, Plavnice, Kameňák, zpět na Včelnou a kolem Vltavy zpět až do Juvelu.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Stanley, Petr Šikl, Lojza Orgoň,  Míra Doležel

Vyjížďku nedokončil: 

Pád: Pavel Tíkal, Stanley, Petr Šikl

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Oproti minulému týdnu se výrazně oteplilo, rtuť teploměru se ještě v podvečer držela na plus čtyřech stupních Celsia. Tato skutečnost věštila jediné, bahno, bahno a znovu bahno! Zprvu tomu sice nic nenasvědčovalo, ale jen proto, že naše cesta vedla převážně po asfaltových chodníčcích. Bahenní nálož přišla v lokalitě výstavby nové dálnice. Pro překonání bývalých mohyl bylo chvilkami zapotřebí obrovské úsilí. Lepivé bahno obalilo pneumatiky tak, že se sotva vešli do rámů, kola ztěžkla, a i v mírném stoupání značně prokluzovala. Pak přišla motanice po lese s příznačným názvem Záduch, jde to lesík mezi Plavem a Plavnicí. Krásná lesní práce! Pokud tedy na to chceme nahlížet z optimistického úhlu pohledu. Les nad Včelnou přinesl uklidněnou jízdu a samotný závěr pak patřil silničnímu švihu až do Juvelu.

Hony

Trasa: 36 km, po stezce kolem Vltavy na Pražské předměstí, Husovou kolonií, kolem Škodovky, Rudolfov, zprava na hráz Mrhalu, zleva na hráz Mrhalu, Jivno, červená na Lišov přes Locus Perennis, po žluté na Libnič, Hůry, kolem Škodovky zpět až do Čéčovky.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Banán, Stanley

Vyjížďku nedokončil: Petr Šikl – dokončil po vlastní ose, znovu noční béčko – RB osadil novým šaltrem, nicméně se něco nepovedlo a zase mu to střílelo

Pád: nikdo

Defekt: Pavel Tíkal – ulomená patka

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Vávro na Lišov zavelel Kosa, kola se dala pomalu do pohybu a komíhající se paprsky světel započaly prořezávat tmu. Mrazivým večerem stoupáme až k hrázi Mrhalu, odhodlání překonat výkop opravované hráze. Již to ale není jen výkop, je to jáma jako kráter sopky, na jejímž dně vypadá bagr jako dětská hračka. Tudy to pánové rozhodně nepůjde! Hráz oklikou podjíždíme a míříme dále k Lišovu, kde proběhne zvěčnění na důkaz naší přítomnosti. Cesta po žluté na Libnič je po těžbě plná ořezaných větví, které se zanedlouho staly pastí pro Peťu Tíkala. Trocha síly navíc, větev v šaltru a tenoučká patka se poroučí do věčných lovišť. Technické okénko, v podání mechanika Vendy bylo bleskové. Takhle rychle neměníme ani píchlou duši. Přichází odměna v podobě singlíku a pak už jen útrpně studená cesta do Čéčovky.

Hony

 

Trasa: 29 km, nádražní lávka, odkalovací nádrž, Staré Hodějovice, po červené na Novou Ves, Borovnici, Lomec, Komařice, po levém břehu Stropnice do Ostrolovského Újezdce, po zelené do Borovan a do Sýmalky.

Výškové metry: …..

Účast: Honza Mareš, Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Venca, Vítek, Banán

Vyjížďku nedokončil: Petr Šikl – dokončil po vlastní ose, takový noční béčko – postavil si takové staronové RB, krapet mu to střílelo

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Tentokrát okomentuji vyjížďku dvěma pohledy. Každý si může vybrat, jaká že ta vyjížďka vlastně byla.

Konečně napadl sníh.

Udeřila zima, nastal ten správný zimní nečas! Po dlouhé době padla teplota k bodu mrazu, krajinu pokryl bílý sníh, do něhož mohli být alespoň na krátkou chvíli vtisknuty naše klikaté stopy. Ve studeném větru, po kluzkých kořenech a za doprovodu sněhových vloček, tančila naše kola noční krajinou. Poháněni odvahou, bez sebemenšího zaváhání míříme do cíle, nic nás nemůže zastavit. Sýmalka má jako vždy své nezaměnitelné kouzlo, stejně tak jako cesta vlakem domů s rituálním sjezdem schodišť, tentokráte zakončený průjezdem garážemi. Nádherná vyjížďka to byla.

Hony

Zase napadl sníh.

Je zima jako prase, od pondělí leží na zemi zase ty bílý sračky a dneska do toho navíc ještě fouká. Míříme do Borovan, Kosa připravil trasu dopředu a data uložil na web. Venda má tedy trasu ve svém GPS přístroji a většinu cesty ho vidíme jen v dálce před námi. Peťa na svém staronovém RB končí nad odkalovačkou, střílí mu převody, otráven volí přímou cestu do cíle, jede sám jako béčko. Celou cestu to slušně klouže, kořeny a listí zapadané sněhem střídá bahno. Je s podivem, že se v tom nikdo nevyválel? Konečně jsme před hospodou, kde už čeká Peťan, jediné dvě holky, které v hospodě do této chvíle seděly, právě odchází??? Zahříváme se soupravou čaj-rum, následuje pivo a večeře, světlá to chvilka večera. Kosa se zvedá a jede po ose domů, ostatně jako pokaždé. Zapomenuté pivo v petkách z minulého roku již nemají, chybu neopakujeme a míříme včas na železniční zastávku. Ve vlaku tají zbytky sněhu na našich kolech, opadává z nich bahno, průvodčí to ale řeší s úsměvem. Schody v nádražní hale jsou naše, eskalátor v podchodu je mimo provoz, bereme to garážemi. Závěrečné pivo se nekoná, rozprcháváme se domů.

Honza