Březen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archive for the ‘1. Úterní vyjížďky’ Category

Trasa: 36 km, kolem Vltavy na Maťák, Boršov, červená kolem řeky přes Dívčák, Plešovice, Zlatou Korunu, Černice k Jílkovu Mlýnu, nekonečnou lesní cestou do Markvartic.

Výškové metry: ?

Účast: Pavel Kosař, Pavel Tikal, Míra Doležel, Petr Šikl, Honza Mareš, Stanley

Vyjížďku nedokončil: 

Pád: Honza Mareš – pokus o skok do Vltavy

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: https: www.sports-tracker.com

Komentář:  Pomalu se blíží konec zimní sezóny a statistika praví, že prozatím pouze jedna z vyjížděk byla zakončena oblíbeným návratem vlakem. I přes neúčast otce myšlenky a obav některých z možného deště, to co se před týdnem v klubovně upeklo, to se také do drobečku snědlo. Stanley si do své GPS nahrál z Matrixu data a v půl páté nás Kosa připojil! Červená kolem Vltavy nás vedla téměř bezchybně až k Jílkovu Mlýnu. Tedy až na pár „déjà vu“, chyb v Matrixu v podobě mého pokusu o skok ze srázu do Vltavy, který byl naštěstí zastaven hbitým zachycením se náletového porostu. Téměř se tak nejednalo o pád, první kontakt se zemí o několik metrů pod pěšinou obstaraly opět nohy, jedna ruka stále pevně svírala řídítka a druhá se křečovitě držela do luku ohnutého stromku. K zápisu pádu ale nakonec došlo, mohlo to dopadnout mnohem hůře, k vodě s vyčuhujícími kameny nebylo v tu chvíli daleko. Před vyjížďkou i cestou došlo na lazení Mírovo, při pondělním tréninku nabořené přehazovačky. Nad keltským oppidem u Třísova bylo možné zaslechnout podivné hřmění, jehož původ nám zůstal utajen. Zato praskot Mírovo přehazovačky byl naprosto neomylně rozpoznatelný v každém dalším stoupání. Za Jílkovým Mlýnem následoval průjezd nekonečnou lesní cestou a znovu chyba v Matrixu! Chybné zabočení do prudkého kopce, které se stalo osudným pro Peťovo ořech. Hlasité zapraskání a Peťa šel z kola ven, přesněji šlapal již jen na prázdno bez záběru. Do čela byl vyslán Stanley s GPS kouzelnou skříňkou a hned na dalším rozcestí další chyba v Matrixu, levá to opravdu nebyla. Les konečně skončil a silně rozstřelená skupina dorazila k potemnělé hospodě U Kapra. Pavel otvírá dveře a hospodský s moravským přízvukem hlásí, že má již hodinu zavřeno!!! Naštěstí hospodského zdržují čtyři štamgasti a jeho bodré moravské srdce vzalo nakonec na milost i nás. Uf!!! Z partičky uvnitř hospody i  z hospodského se vyklubali přátelští borci. Egenberg „normální“ i „živý“ tekli proudem a k chuti přišel po domácku naložený sýr. Petka „živého“ se ve vlaku nezastavila, sotva jeden dopil, už tu byla znovu. Cesta z Velešína je krátká, nádražní schody jsou tu co by dup a petka by v ruce jen překážela. Eskalátor gang znovu žije, míříme již jen ve třech do Šnitu, kde nás nechtějí, směřujeme tedy dál Lidickou až k restauraci Honner. Zde potkáváme Ondru Míku a dáváme si závěrečné pivo.

Hony

Trasa: 36 km, Třebín, Dubné, Vráž, Čakovec, Švelhán, Nad Vítem, pod sáňkařskou, Lipí, Kaliště, Mokré, Stromovka, domů

Výškové metry: ?

Účast: Pavel Kosař, Vítek Sirotek, Pavel Tikal, Míra Doležel, Petr Pokorný, Banán

Vyjížďku nedokončil: 

Pád: Vítek Sirotek, Banán

Defekt: nikdo

Trackmaker: Kosa

GPS: asi tak nějak tudy

Komentář:  Některé jarní vyjížďky mívají i horší počasí, na startu Míra zkoušel, zda nepůjde „dlouhá/krátká“ (nešla), ale letní rukavice byly úplně cajk. Jak nám stačil sdělit Banán, než umlkl, tímto týdnem se kapři probouzejí a někteří zlí pytláci je dokonce začínají lovit. Ještě se ani nesetmělo a už se nám na kraji lesa mrskal první kapřík, kterého z kola sundala zrádně listím zavátá ďoura. Na opačném kraji lesa, tj. za pár set metrů se přímo před pejskařem složil do bahenní koupele Bahnán :-) A asi tak od té doby už nemluvil, s vyjímkou okamžiků, kdy jsme projížděli kolem jakéhokoliv rybníka, který na rozdíl od zbytku trasy zcela bezchybně poznával. Trasa byla náročná, boj s kůrovcem je neúprosný a těžká technika je čím dál těžší. Vtipně to glosoval Vítek, když jsme se konečně proklestili trailem v mlází k nějaké cestě, slovy „konečně cesta“, přičemž vtip spočívá v tom, že cesta byla v horším stavu než zbytek lesa, takže jsme se jí vyhybali jak to šlo. To vše nějak zmohlo hlavního protagonistu vyjížďky a prosil nás ať ho tam buď necháme nebo mu dáme nějakou energetickou tyčku (prý klidně i plesnivou). Našel jsem, značky Chimpanzee, takže jsme byli svědky světové premiéry, banán žral šimpanze – obvykle je to naopak ;-) V zaplněné hospodě jsme vytrhli trn z paty slečně, jejíž partner je asi velký milec Samsonu a ona naším příchodem získala jedinečnou příležitost uvolnit nám stůl se slovy, že ONI stejně už chtěli odcházet. Nad kvalitním mokem jsme pak testovali automatický přepis diktovaného slova do mobilu, což se zvrhlo v pokusy zlomit slušné vychování Siri, která vždy slovo h..o nebo m..dat poctivě napsala,ale pak zase z displeje slovo zmizelo :-) Korektnost forever. Dlužno podotknout, že jsme zvolili těžký kalibr a místo vlastního diktovaní pustili Matonohovo Otevřený dopis. Ten je tak sprostý, že na něj odkaz dělat nebudu, naopak – katarze je zde ;-)

Takže míru zdar, se soudružským pozdravem Dycky Night ride!

Trasa: 23 km, U Špačků, Hodějovice, Srubec, Švajce, Dobrá voda, Dubičák, U Podkovy

Výškové metry: ?

Účast: Petr Šikl, Vítek Sirotek, Pavel Tikal, Honza Mareš, Míra Doležel, Petr Podhola

Vyjížďku nedokončil: Zub (Michal Zoubek), na Steak dorazil Banán

Pád: Vítek Sirotek, Pavel Tikal, Honza Mareš, Míra Doležel, Petr Podhola

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPS:  www.sports-tracker.com

Komentář:  O víkendu padaly 30 let staré teplotní rekordy - tohle počasí jsme si užili na běžkovém přechodu Šumavy.  V neděli bylo v ČB dokonce 17°C. Na vyjížďku se sice trochu ochladilo, ale začátek byl i tak letní – teplo okolo 9°C a světlo. Letní idyla skončila, jakmile jsme vjeli do terénu. Tam to bylo samé bahno a zbytky sněhu. Dost zábavy nám připravili lesáci – pěšinku kolem Hodějovického potoka jsme ve vykáceném lese několikrát ztratili a z lesa se vymotali jen tak ňák instinktivně. Kácelo se taky nad Švajcema, cesta připomínala spíš cyklokros. Ještě víc zábavy nám připravil tmavý led. Udupaný sníh, několikrát roztátý a zmrzlý, se na hlíně a trávě za plusových teplot proměnil v dokonale kluzký mokrý led. Ten navíc není skoro k rozpoznání. S jistotou ho člověk odhalí bohužel většinou pozdě, často až když ho začne zábst na lokti, kolenu, zádech nebo zadku. Některé pěšinky se nedali vyjet, některé ani vyjít a některé ani sejít. Přechod Dobrovodského potoka nad Švajcema byl neopakovatelným zážitkem. Prudký svah k potoku Peťan sjel, palouček pokrytý ledem přesvištěl bez ztráty rovnováhy a zastavil se až u potoka. Nechápu jak se mu to povedlo. Na tom ledu se nedalo ani stát. Napodobit se ho pokusil Petr Podhola a odvážně tam vjel za ním. Kolo se mu ale podsmeklo a skončil na boku. Já to raději vedl a ani to nebylo jednoduché. Za sebou jsem slyšel ránu a drnčení drátů, ohlédnu se a Míra leží taky – pád při vedení kola. Hony s Pavlem to pro jistotu vzali po druhé straně potůčku, ale ani to nebyla výhra. Terén tam byl prudší, takže si mohli vybrat jen to, jestli se při pádu budou kola držet dál, nebo ho odhodí a upadnou bez něj. Pavel si dal dokonce tobogán, myslím, že tak 4 až 5 metrů po zadku ujel. Dole jsme se dohodli, že celé toto počínání započítáme do statistiky jako jeden pád, rozpočítat by to asi nešlo. Ještě jsme si užili vyhlídku z Dubičáku za svitu úplňku a pak drandili zpátky. Nejvíc zábavy nám nakonec připravil Stenly a stejkový večer v hospodě U podkovy. Nabídka byla stylová, vezmu lístek do rukou a čtu: pupek, slabina, … váleček. Velkoryse jsme tuto narážku přešli a užili si výborné stejky, pivko a na závěr něco ostřejšího na trávení.

V.S.

 

PÉŤA VYUĆUJE

Trasa: 33 km, Včelná, Boršov, Kotek, Opalice, Kosov, Milíkovice, Bukovec, Kamenný Újezd, Včelná, Koháč

Výškové metry: ?

Účast: Pavel Kosař, Lojza, Vítek S., Banán, Hony, Pavel Tíkal, Stenly

Vyjížďku nedokončil: vzorná účast na Koháči

Pád: Pavel Tíkal dotočil levou zatáčku na ledu až vleže

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:  www.sports-tracker.com

Komentář:  pomalu už se nám blíží jaro, takže setkání u Dlouhého mostu a začátek vyjížděk už je za světla. Banánova žádost na viberu v 17:26 „čekala“ už se k nám nedostala, ale naštěstí umí telefonovat a hlavně telefonovat někomu, kdo mu to zvedne během jízdy. Šťastně jsme se potkali v Boršově a pokračovali na Kotek. Povrch cesty byl tentokrát rozmanitý – od zbytků sněhu, přes ledová pole vhodná spíš k bruslení (nácvik tréninku na válcích), bahnité úseky až po suchý asfalt. Úseky se rychle střídaly, takže jsme museli být pořád ve střehu. Nebyly výjimečné situace, kdy přední kolo bylo v bahně a zadní ještě na ledu, nebo opačně. Naštěstí jsme byli všichni soustředění a opatrní a všichni jsme se ve zdraví zajeli zahřát (alespoň dobrou společností a alkoholem) na Koháč.

V.S.

 

Trasa: ?

Výškové metry: ?

Účast: Petr Šikl, Stenly, Pavel Kosař, Zdeny, Venca (nahlásil Peťan)

Vyjížďku nedokončil: Pavel Tíkal, Petr Pokorný, Hony, Vítek S. (ani nezahájili)

Pád: ?

Defekt: ?

Trackmaker: ?

GPS: ?

Komentář:  ?

Už ani nedoufám, že by někdo doplnil, když minulá motivace nepomohla.

 

Trasa: ?? km, Včelná, Boršov, U pilota, Záhorčice, U Rybů, Jamné, na červenou k řece, U Rybáka, U Cáby, Tři brody, Vrábče, Hradce, Závraty, panelka, Stromovka

Výškové metry: ?

Účast: Pavel Kosař, Lojza, Venca, Peťa Šikl, Vítek S., Banán

Vyjížďku nedokončil: vzorná účast i v šantánu u Nezmáče

Pád: nikoho jsem neviděl

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS:  máme?

Komentář:  my čekali jaro, a on přišel mráz … Teplota byla přes den nad nulou a o víkendu pršelo, takže jsme čekali jaro – louže, bahno. Překvapivě se ale ochladilo natolik, že vyjížďka byla mrazivá (kolem – 3°C) a tím pádem neznečisťující nás a naše stroje. Naši techniku sice prověřili louže a bahno, ale  zmrzlé na kost. Na mírný kopeček na červené před Cábů jsme se skoro nevyškrábali a technicky nejnáročnější mi přišla jízda v zamrzlých bahnitých kolejích. Trasér nás pomotal na levém břehu Vltavy nad Boršovem, několikrát jsme se drápali nahoru a zase padali k řece. A jak je jeho dobrým zvykem, došlo na známé krásné trejly i neprobádané cestičky. Za pozornost stojí umělecké vzepjetí při jedné zastávce, sešli se fotky dokonce od tří fotografů! Překvapení nás čekalo v Šantánu U Nezmáče, kam jsme se vydali rozmrznout. Kromě klasických čajů, rumů a lahodné jedenácky se podávala novinka z oblíbeného pivovaru – speciál BOCK obsahující 6,1% alkoholu.

V.S.

 

Trasa: 22 km, doplněno podle záznamu GPS

Výškové metry: kdo pošle, tomu platím pivo

Účast: kdo pošle, tomu platím pivo (telefonicky ověřena účast Pavla Tíkala a Peti Šikla); osobně na místě ověřena účast: Pavel Kosař, Lojza, Venca, Zdenál, Ondra Ludvík, Peťa Šikl, Pavel Tíkal

Vyjížďku nedokončil: kdo pošle, tomu platím pivo

Pád: kdo pošle, tomu platím pivo

Defekt: kdo pošle, tomu platím pivo

Trackmaker: kdo pošle, tomu platím pivo

GPS: mapa

Komentář:  kdo pošle, tomu platím pivo

Lojza doplnil Motto vyjíždky:

Ne každá bezdušová pneumatika je dobrá.

Ne každý defekt končí výměnou duše.

 

report bude průběžně doplňován, pokud někdo přispěje

 

Trasa: 34 km, podle záznamu na Kluka a zpět

Výškové metry: nevíme

Účast: Podle fotek jeli Pavel Tíkal, Pavel Kosař, Petr Šikl, Stenly + jestli někdo fotografovi unikl ze záběru, tak se musí o účast přihlásit. A podle toho, že fotky poslal Venca, tak taky asi i on :)

Vyjížďku nedokončil: nevíme, hospoda snad Nezmar ale asi nedorazili všichni, podle zpráv na Viberu třeba Stenly dorazil do Juvelu :)

Pád: nevíme

Defekt: nevíme

Trackmaker: nevíme

GPS:  endomondo

Komentář:  nevíme … ale tušíme, určitě to bylo takhle nějak „nastal ten správný zimní nečas! Po dlouhé době padla teplota k bodu mrazu, krajinu pokryl bílý sníh, do něhož mohli být alespoň na krátkou chvíli vtisknuty jejich klikaté stopy. Ve studeném větru, po kluzkých kořenech a za doprovodu sněhových vloček, tančila jejich kola noční krajinou. Poháněni odvahou, bez sebemenšího zaváhání mířili do cíle, nic je nemohlo zastavit…“ vono je to stejně furt stejný :)

Na vyjížďce jsem nebyl, tak jsem se ji alespoň pokusil zrekonstruovat. Samozřejmě nejlepší by byl report od očitého svědka, tak prosím dejte někdo něco dohromady, minimálně statistické údaje. A kdyby někdo poodhalil roušku tajemství a popsal nějaký pěkný nový silný zážitek, tak to bude jen velký bonus !!

V.S.