Květen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Author Archive

Trasa: 49 km, Švábák, Vrbenské rybníky, Dasný, Bezdrev, Munice, Křivonoska, Olešník, Libív, Kočín, Malešice, Chvalešovice, Těšínov, Krč, Protivín

Výškové metry: 459 m

Účast: Ondra, Venca, Pavel Tíkal, Přema, Bivoj, Majkl, Aleš, Petr P., Petr Šikl, Víťa, Zdenál, Hony, Eri, Kory, Kocour, Toník, Vláďa, Sochy

Pád: Venca, Pavel Tíkal, Vláďa

Defekt: Vítek, Majkl klacek pevně zaklížen + Víťa ztracené a nalezené klíče

Trackmaker: Venca

GPS: protivínská anabáse

Komentář:

Byl jsem vyzván Ondrou, abych si odbyl trasérskou letní premiéru i s napsáním komentáře. Tady ho tedy máte. Už někdy během absolvání Vrchařské koruny Jižních Čech mě napadlo udělat nějakou netradiční vyjížďku. Jak to člověka napadne? To takhle celej den tupě šlapete a napadne vás kdejaká krávovina. Řikal jsem si, jak by byli borci z našeho uskupení „nadšení“ pořádně rovinatou etapou. Právě ti borci také potřebují potrénovat i v tomto terénu :), aby mohli šířit slávu i na jiných polích. Dalším impulsem bylo pokusit se najít opravdu něco nového. Ale kde najít poušť, kde jsme ještě společně nebyli? Pohled do mapy mi to řekl docela jasně….. No a třetím zářezem do mého odhodlání bylo, prokousnot cestu do Píseckých hor. Zbejvalo vymyslet logistický plán a nějakou kulturní vložku. Za cílovou stanici jsem určil Protivín, kouknul do jízdního řádu a současně si vzpomněl na zahradní restauraci Belveder, kde se točí tankové pivo a funguje i kuchyně. Bylo rozhodnuto. Pro jistotu jsem si celou trasu v pondělí prošlápnul, včetně pár kousků v hospodě a nočního návratu vlakem Karel Klostermann domů, kde jsem u průvodčí zjišťoval přepravní možnosti. V úterý brzo ráno jsem podal návrh na trasu. Čekal jsem větší vlnu odporu, ale vcelku hladce to prošlo. V pět jsme se sešli a vyrazili. Hned na Švábáku nám ale Víteček hlásil defekt, drobet jsem ho podezíral, jestli to není nějaká malá sabotážička. No a po jeho ztrátě klíčů a následném čekání před Olešníkem byl zralý na udělení důtky. Pak asi pochopil, že vývoj je nevratný a pokorně začal šlapat do Protivína. Za Olešníkem se projevila jedna věc, kterou jsem nepředpokládal. Skupina se nedělila na A a B. Vysvětluju si to tím, že si všichni chtěli project novinku a nechtělo se nikomu hledat alternativy. Slabší se smáčkli a silnější zvolnili. Společně jsme doputovali do výše zmíněné restaurace byli napojeni a nasyceni. Cesta Karlem proběhla hladce a přistáli v domovině. Za jedinou skvrnu na kráse považuji odpárání Majkla při jeho defektu.Sorry Majkle. Všem vám děkuji za vzornou reprezentaci BK Nezmar. Závěrem bych chtěl použít slova klasika: „poušť je krásná právě tím že někde skrývá studnu“ Antoine de Saint-Exupéry

MLH V.

Díky štědrosti našich sponzorů a šikovnosti pana Kalaše mají někteří Nezmaři ve skříni vedle cyklo-dresů taky parádní nezmaří  triatlonovou kombinézu. Vhodnou příležitostí ji trochu vymáchat, vyvětrat a propotit a ještě k tomu podpořit dobrou věc mi byl benefiční amatérský triatlon jménem „Železný adiktolog“.  Závod pořádá nezisková organizace PREVENT 99 proto, aby lidem přiblížila adiktologické služby. Adiktologické služby jsou služby pro ty co pobývají v Červeném a jemu podobných dvorech. Většina závodníků i fanoušků okolo trati se zabývala spíš adiktologií než triatlonem. A to mě taky hodně motivovalo.

 

Závod se konal na Sokoláku – taky dobrý. Takže až na teplotu vody ve slepém rameni (16°) bylo všechno dobrý. No a protože adiktologové narozdíl od triatletů vybavením v podobě plaveckých neoprenů zrovna neoplývají a deklasovat triatlon na duatlon se organizátorům pochopitelně nechtělo, zkrátila se alespoň plavecká část na 250m. Zase pro mě dobrý. Voda byla zhruba tak studená, že Ti co do ní už vlezli se z pomyslné startovní čáry ve vodě otáčeli nahoru na schody na ty, co tam ještě nevlezli a pokřikovali na ně, ať sebou hodí nebo závod vzdají hned na startu.

 

Dvěstěpadesát metrů plácání po zadku plavců přede mnou jsem střídal s taekwondo kryty (pochytil jsem je od Kubíka), chráníc si tak břicho proti plaveckým kopům od těch rychlejších, uběhlo poměrně rychle. Čtyři pětikilometrová kola namotaná na kole ve Stromovce taky.

 

V depu před během se z amplionu ozývalo něco o závodnících v první desítce, což jsem až do okamžiku zveřejnění výsledkové listiny považoval za nějaký pořadatelský omyl.

No, hezký to dárek v podobě účasti na dobré „akci“ (spíš než závodě) jsem si nadělil ke svým za tři dny kulatinám. Nic na tom nezkazí ani poslední vědecký objev, že právě u triatletů a právě po čtyřicítce dochází k výrazně zvýšenému riziku srdečního selhání než např. u maratonců.

Termínová listina  triatlonů

Kory

Bleskové zprávy přímo z cesty

Jezdci:  Ondra, Kory, Eri, Hony, Větrák, Šiklín, Aleš, Eda, Venca, Petr Pok., Ondra Míka a der deutsche Champion Zdenál.
1.etapa

- 10:05 Kájov německý šampion má defekt

- 11:00 Světlík německý šampion má druhý defekt, Prodoli se ztratilo a opět našlo

- 11:30 Frymburk přívoz
Eri, Aleš a Větrák ví, co znamená cyklo výlet, my ostatní jsme na dovolený a tak se opalujíc fotíme na lodičce
- 11:56 hospoda Přední Výtoň
V hospodě poté co přišla líbezná servírka spousta z nas změnila předvybranou objednávku na ‚roštenku‘ a culí se u toho.

- 17:00 Wels , pořadí na ceduli Aleš, Eri, Venca

Trasa: Endomondo

 

2. etapa
- start Wels 9:00
- 10:30 Wartberg an der Krems, Onrovi vypadl drát z kola. Delegace Kory – překladatel, Petr Š. – technik, jeli s jedním a ochotným rakušákem do vedlejší vesnice do kolařství.
Smutný Ondra sedí před místním Sparem na betonu a čeká jak to dopadne. Průběžně probíhá debata o umělém poprsí, která započala včera v hospodě.

- 13:30 Almsee, dnešní den vychází,supr počasí, krásný hory, koupačka v ledové vodě jezera, krásný penzion a posezení po lípou, některé chvíle jsou tuze krátké…..
Po opuštění skalistých Alp jsme důkladně projezdili tři hřebeny Voralp a stojky ihned rozprášily mužstvo a zkřivily obličeje. Krása nesmírná.
18:30 Steyr, pořadí na ceduli, Venca, Petr Š. Eri, Aleš, Hony

 

Trasa: Endomondo

3.etapa

- je po dešti start 9:30 Steyr , počasí vyšlo náramně, ch…. v noci, nám sice slunce na cestu nesvítilo, ale nic nepadalo ….

- místopředseda BK Nezmar nás žene k nějaké fabrice Engel

- 11:00 překonali jsme Dunaj

- no docela nás rozesmál Mauthasen Burger :)

- další fabrika Engel, prej příští rok budeme jezdit v jejich barvách….

- těžká stoupání na hranice
- 15:00 spurt na hranici, pořadí Eri, Aleš a Venca , Aleš je brutální sprintér , ale bohužel tentokrát ve finále neodbočil na šotolinu a Eri přešpurtoval hravě Vencu, který koukal kam jede Aleš……

- 15:30 oběd Baroňák, někteří členové výpravy se oddělilli a jeli po vlastní ose Ondra M. a Eri.

-kolem 18:00 špurt na ceduli České Budějovice…..  dramatická zápletka. Už v Nové Vsi začal Aleš sjížděl Větráka který byl v nebezbečném úniku, vyvezl za sebou Šiklína,  Honyho a mě .  Ďábelská rychlost z kopce na Staré Hodějce.  Bílá cedule dole v údolí . Temno před očima. Šel do toho Šiklín, Hony a Aleš . Peťa drobet zavřel Aleše a jasně na této ceduli vyhrál, druhej byl podle mě Hony a třetí Aleš.  Já jel pár metrů za nima.  Všichni svěsili nohy, projel jsme malým údolíčkem a vyjeli na vršek a přišla druhá cedule České Budějovice. Jel jsem vedle Aleše, ten čumí co to je,  třikrát otočil nohama a vyhrál. Ta první cedule byla Staré Hodějovice. Pořadí je tedy Aleš, Venca a Hony. …. cyklistika je krásný sport ….. proto ji miluji

- 18:15 Kozlovna, živí  a hlavně zdraví…. pojedli  v pivnici, přišli i kamarádi a pořádně jsme tu cestu zapili….

Trasa: Endomondo

Když cesta je smyslem.

Děkuji kamarádi, bylo mi ctí  zúčastnit se,  a obzvlášť tobě Ondro patří velký dík ,ty který jsi to vymyslel.  Zajdi na urologii, ať ti jde líp to čůrání…..

Příští rok, jestli se nemýlím 14-16.7.2017 ?

MLH

V.

 

 

 

 

V sobotu 13.srpna 2016 jsem se zúčastnil výborné akce na Jinřichohradecku, MalíkovOpen. Jsou to MTB závody, které se částečně jedou v oblasti Česká Kanada, to znamená v oblasti, kde je nádherná příroda a krásné trasy pro každého.
Barvy našeho teamu jsem hájil já v kategorii M2 a Petr Jiřička v kategorii M3, oba na dlouhé trati. Petr zaznamenal vynikající výsledek a umístil se  na druhém místě. Já jsem byl v poli poražených, ale s výborným pocitem. Tombola byla opravdu bohatá a téměř každý si odnesl cenu. Já i Petr obrovská plata knedlíků.   Myslím, že každý biker, jak bývalí profesionálové tak i hobíci, si pořádně užili, jak na trati, tak následný doprovodný program rockových a country kapel.
Závod pořádá pár nadšenců ze Smiling Bikers Malíkov, kterým patří velký dík za výbornou akci. Závěrem bych chtěl všechny Nezmary pozvat na další podobnou akci,  klikni zde,  která se koná 27.srpna 2016 rovněž v oblasti Česká Kanada s výbornou možností ubytování.

Trať: Endomondo

Převýšení: Endomondo

MLH

V.

Poměrně rychlá domluva typu „last-minute“ iniciovaná Petrem vedla k realizování pěkného biku do Českého Krumlova. Sraz jsme dali na Zavadilce v 17:00 a cíl bylo dorazit přes dva klasické vrcholy Kluka a Kleť na vlakové nádraží v Českém Krumlově. Ve svižném tempu jsme lehce přehoupli oba hřebeny a po svážnici jsme doputovali do nové čtyřkové putiky na vlakovém nádraží v Č.K. Nikdo neměl defekt, počasí neobyčejně přálo, cesta byla bez sněhu. Všem se jelo dobře, až na Jirku, který si cestu nakrátil z hřebenu Kleťe do Č.Krumlova. Invalidní důchodce se vztahem k dřevorubectví nás v hospůdce všechny pobavil a večení vlakový spoj byl vyhrazen jen pro náš tým. Cestovali jsme sami. Bujarou náladu jsme ve vlaku drobátko přiživili zlatým mokem a akci zdárně zakončili v občerstvovacím zařízení českobudějovického plaveckého bazénu. Byl to vydařený pátek.

Účast: Petr Šikl, Jan Mareš, Vít Sirotek, Václav Krutina a Jiří Tuček

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Šikl

GPX

PS: celá trasa byla zaznamenána ve dvou programech OziExplorer a CycleDroid pro Android mobily. Oba programy dokážou trasu zaznamenávat a exportovat do universálního formátu *.gpx , který je kompatibilní s jinými programy