Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Author Archive

Trasa:  49km, Včelná, Kameňák, Milíkovice, Dolní a Prostřední Svince, Mojné, Jílkův mlýn, po červené přes Věžovatou Pláni pod Polušku (Kozí vršek), zkratka, Poluška vrchol, cestou necestou Krakovice, Michničky, Michnice, Rožmitál, Bujanov

Výškové metry:  750 m (bez Rožmitálu)

Účast: Ondra, Venca, Pavel Tíkal, Zdenál, Aleš, Vítek, Majkl, Petr Pokorný, Přema, Bivoj, Hony, Éros, Míra Doležel, Kory, Kocour, Víťa Kořínek, Víčko, Koubič, Jirka Suda, Vráťa, Venca Drbout, Honza Richtr

Pád: Honza Richtr, Aleš

Defekt: nikdo

Trackmaker: Petr Pokorný

GPS: www.sports-tracker.com

Komentář: Dlouhý den, počasí ideál, narychlo domluvená hospoda a hurá na oblíbený výlet! Na startu se objevil nový kus, který byl srozuměn s plánem pozdějšího návratu mašinkou a hned na sebe upozornil nehezky vypadajícím pádem při sjezdu na Věžovatou Pláni. To ale dlouholetým členům nebylo po chuti, tak se ho rozhodl trumfnout největší tvrďák Aleš pádem ještě horším-také při sjezdu, a to z Polušky. Já to neviděl, ale podle popisu vyklučil zády několik pařezů :D Vše ale dobře dopadlo, nováček Honza pak i kamarádsky poslal zápisné v podobě šnytů staletími prověřené dobré plzýnky ;-) Co k této tradiční vyjížďce napsat více? Dost je v předešlých reportech, z kritiky jsme si vzali poučení a chvály není nikdy dost.. o popularitě trasy a lítosti nad neúčastí svědčí Viber message Peti Šikla který vyjížďku nestíhal “ Polda mě sere“ :-) Letošní záznamu hodné highlighty : úvoz z Malčic byl neobyčejně jetelný a snad i od lidí uklizený a vysekaný?; kdybychom měli spolkový dron s termokamerou, byl by to včera pěkný pohled na rozprášené mužstvo mezi Poluškou a Krakovicemi! :-) a mementa : na vrchu Spálený přetni silnici a vnoř se znovu do lesa směr Včelíny!; neopomeň zkratku ve Věžovaté Pláni, jakož i nesjížděj z Kozího vršku dolů na asfalt, ale ber to diagonálně; všechny sjezdy jezdi opatrně!; neboj se cesty do Rožmitálu, posílí tě to duchovně i fyzicky a není to o moc delší (5km navíc).

Peťa

P.S. pro velký zájem o tuto destinaci už dnes plánujeme další návštěvu! Díky za včerejší švih, bylo to super.

NO: Po pozorném prohlídnutí (rozkliknutí) printscreenu mnozí jistě pochopí co tím chtěl básník říci…

111

Trasa: 60 km, červená kolem řeky do Zlatky, Granátník, modrá, žlutá na Kleť, sjezd na parkál, Vrábče zastávka, Záhorčice, kolem pilota do Boršova, úprk asfaltem do Šnyta

Výškové metry:  1119 m

Účast: Pavel Tíkal, Aleš, Majkl, Petr Pokorný, Přema, Bivoj, Hony, Éros, Míra Doležel, Tonda, Kocour, Zdenál, Pavel Kosař, Ondra Míka

Pád: Eri

Defekt: nikdo

Trackmaker: Eri

GPS: www.sports-tracker.com  mapy.cz

Komentář: Na Startu se očekávaně neobjevili loudalové Vítek s Petrem, ale ani Ondra, čímž se opět pěkně míchají karty o Pilníka. Stanley se vžívá do Loudání asi poctivě, protože se tak loudal, že byl naposled viděn ve Stromovce, tak snad jen Hony držel prapor, ale i ten nám asi chtěl ukázat, že bez Vítka-navigátora to nepůjde-ztratil se mezi Zlatkou a Modrým obrazem. Bylo to včera takové „houpavé“ – asi jedno z nejvyšších úterních převýšení?, ale vše dobře jetelné (úplně poctivě-ne každému to ale chutnalo, že?), tak se nám rozplynuly i obavy trackmakera, zda na tu Kleť dojedem, když se nám začíná (u Granátníku) stmívat…ale dali jsme to, udělali pěknou vrcholovou fotku (přesně ve 20:00) a přesně ve 21:00 jsme už seděli na zahrádce Šnyt-good job, boys!

NO : citační okénko patří všem, kteří včerejší vyjíždku nebo i jen kus cesty vynechali, slezli, nebo obecně cokoliv v životě vynechávají.

Frekvence je důležitější než hloubka (paní B.N.,2018)

p.s. nejvíc inspirace člověk najde (někdy překvapivě) doma ;-)

Přátelé, je to tady, změna času nastala.

Takže, přeřiďte si hodinky, seřiďte si bajky a v úterý tradičně v 17 hod na Startu!

SommerzeitA co nás čeká? že se ptáte..

1) Proč se na zbudovských blatech nikomu nelíbilo (nelíbí…) a nikdo na nich nechtěl hospodařit – proto ta práva navíc :-)

2) Proč to místní pěkně nasralo, když jim někdo ty práva vzal

3) Jak vrchnost zatočí s rebely, aneb Kubata, dal hlavu za blata

4) Kde byla hlava sťata a kam až se zakutálela

 

Trasa: 30 km, Roudné, Plav, Doudleby, Dolní Stropnice, Komařice, po staré zelené do Borovan

Výškové metry: 400? m

Účast: Petr Šikl, Pavel Kosař, Petr Pokorný, Venca Krutina, Jirka Tuček, Franta Kubík

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: https://mapy.cz/s/2sWRQ

Komentář: Jarní prázdniny neslibovaly velkou účast, zato přibyli ti, kteří slibovali. Že by přišli nebo dokonce přijeli do hospody, pokud by byla tam či onde. Petr Šikl to správně komentoval, že chlastat umí každý, ale jedině účast na vyjížďce se počítá!

Na startu proběhla polodemokratická debata nad lokalitou, která ideálně měla splnit kritera: málo bahna, zpátky vlakem (aby přijel Ondra na silnici) a mé skromné přání vzít to přes chatu, kde ošetřuji tvrdnoucí beton.

Mé přání splněno na 100%, Tůča nás překvapil s B:PET, takže i s piknikem to bylo. Bahnu jsme se vyhnuli také elegantně, soudě podle stavu strojů v domovské stanici. Jen ten Ondra zklamal :-) Nicméně hospoda Sýmalka byla i tak dobrá destinace, vlak jsme stihli a tentokrát dokonce ani nezapomněli přikoupený mok. A protože cesta utíká rychle a Jirka vytasil odkudsi i druhou petku, nestihli jsme to ani dopít.

Však jsme také zůstali jen 4 mušketýři, nemluvě o escalatorgangu, kterémuž čest jsme vzdali poslední my dva :-)

Příště, kamarádi, je poslední NR, tak se koukejte pochlapit s účastí, připravuje se menší překvapení po cestě a plánuje se konec u Zdendy.

Pánové, TERMÍN i MÍSTO jest rozhodnuto.

Těšte se na Vysočina arénu v Novém Městě na Moravě, a to v termínu 18.-20.5.2018

Podrobný program bude upřesněn, nabízí se nám možnost průvodce, což bude super.

Teď jde hlavně o vaše přihlášení, kvůli ubytku, a to zde :

https://doodle.com/poll/nqxxp2ivuhbyxtn8

komu nejde Doodle, zkusí zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PpY2ok4HOmatA3TYT9dUSHiErpp8H947-UFwsiHX4SY/edit?usp=sharing

komu nejde ani to, napíše třeba email, že chce jet

Ještě než zveřejníme report z Přechodu, tak se sluší vzpomenout přípravu na něj:-) Jde o každoroční akci se stále větší účastí Nezmarů a hlavně rostoucích a přibývajících Nezmarčat.

Jakkoliv mluvíme v rámci této akce hlavně o dětech, za akci patří díky našim seniorům, pokud jim tak už smíme říkat – a já myslím, že právě po letošku už smíme :-) Letošní lednová Kvilda se totiž nesla ve znamení oslavy kulatin Nezmarů z nejzasloužilejších-Kocoura a Přemka. Tak ještě jednou – VŠE NEJLEPŠÍ!

Počasí bylo (rádi bychom i do budoucna, svatý Petře-díky) prostě luxusní a i když celý víkend sněžilo, ani nejmenší Nezmary nic nezastaví. Teploty lehounce pod bodem mrazu, někteří trefovali mázu, jiní testovali novinkové „mohéry“, někdo se na to vyprd (já) a posiloval paže (ono to ale drobet lepilo i tak). Fotopříloha je ohledně počasí výmluvná dost, nemá cenu se rozepisovat :-)

Účast byla velká a různorodá, takže se sportovní část víkendu odehrála hned po několika výkonnostních skupinách a různých trasách a dá se tak říci, že tento víkend nebyla na Kvildsku stopa, která by aspoň jednou nebyla projetá nějakým Nezmarem.

Pokud vím, tak někteří jeli třeba přes Prameny na Černou horu, Modravu, Horskou Kvildu, druhý den na Knížecí Pláně.

Naší skupinu tvořilo duo Sirotek-Pokorný, s tím, že Pokorňáci nečekaně dorazili v pátek už odpoledne a dali si před soumrakem rozjezdový švih směr Jezerní slať a v sobotu (pod vedením dokonale připraveného Vítka) nás čekala trasa přes Prameny a Stráž na Bučinu (a zpět druhou stranou), neděle Filipovka-Horská Kvilda-Kvilda. Děti naběhaly za víkend cca 30 km, přičemž ti starší ještě o dost více. Když si čtu report z roku 2015 ani se nechce věřit, jak ta havěť roste. Ostatně, o tom svědčí taky jedna historka hodná záznamu-děti, tradičně uklizené v patře u svých tabletů navštívil asi ve 22 hod rozjařený Přéma s kytarou, že si všichni zazpívají. Pátý marný pokus trefit píseň, kterou pubertální chlapci znají, vede k otázce:máte ve škole ještě vůbec hudebku???A umíte na kytaru?A na co chcete balit holky? Jednohlasná odpověď zní : „přece na to, kdo má na Instagramu víc followerů!“ Přema: „na Insta co? folo koho?“ Právě dorazivší Barči Kubánkové se za strnulého Přemka zeptám: „Baru, kterej kluk by ti imponoval víc – ten kdo by ti hrál na kytaru písničky nebo ten kdo má na netu více followerů?“ Barča: „Ježiš, jasně že followerů!“ Tak jsme na sebe s Přemkem mrkli a sešli dolu (do)žít ten náš svět :-) Snad bude mít ten nový svět pochopení i pro nás…ostatně, jakkoliv to nevypadá, my ho pro vás, dítka naše, taky máme ;-)

Abych jen nechválil, občas se ve stopě vyskytl pitomec, který nechápe, že s dětma to je přece jen malinko složitější a nebo se pitomec vyskytl mimo stopu a bruslením stopu ničil. Další černý puntík patří nedostatku kapacit na občerstvení, zahřátí a odpočinek (hlavně kvůli těm dětem), i když vlastně nevím komu za to hubovat.

Nicméně, shrnuto – víkend to byl parádní a díky všem za účast!

Zdary borci,

Plán je jasný, letos se jede na Kitzbuheler Horn

ubytko bude v Ruhpoldingu a je třeba platit zálohy na ubytko

posílejte částku 800 Kč NA ÚČET 51-8997160247/0100

níže ukázka bydlení a krásných výhledů na Alpy, které v sobotu budeme dobývat + detail KH.

Ještě jedno běžkařské téma.

Přéma opět nabídl skvělou možnost zajištění ubytování na Kvildě a s tím spojený běžkařský víkend s dětmi (a jak on uvádí také se staříky)

Letos je dokonce možnost sousedního objektu, což výrazně zvýšilo kapacitu.

Kdo by z Nezmarů měl zájem v termínu 19.-21.1.2018 se účastnit, prosím vyplnit formulář

Rozhodující slovo ohledně účasti, resp.přednosti bude mít Přéma, ale rychlost přihlášení také může hrát roli ;-)