Duben 2018
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Author Archive

Přátelé, je to tady, změna času nastala.

Takže, přeřiďte si hodinky, seřiďte si bajky a v úterý tradičně v 17 hod na Startu!

SommerzeitA co nás čeká? že se ptáte..

1) Proč se na zbudovských blatech nikomu nelíbilo (nelíbí…) a nikdo na nich nechtěl hospodařit – proto ta práva navíc :-)

2) Proč to místní pěkně nasralo, když jim někdo ty práva vzal

3) Jak vrchnost zatočí s rebely, aneb Kubata, dal hlavu za blata

4) Kde byla hlava sťata a kam až se zakutálela

 

Trasa: 30 km, Roudné, Plav, Doudleby, Dolní Stropnice, Komařice, po staré zelené do Borovan

Výškové metry: 400? m

Účast: Petr Šikl, Pavel Kosař, Petr Pokorný, Venca Krutina, Jirka Tuček, Franta Kubík

Pád: nikdo

Defekt: nikdo

Trackmaker: Pavel Kosař

GPS: https://mapy.cz/s/2sWRQ

Komentář: Jarní prázdniny neslibovaly velkou účast, zato přibyli ti, kteří slibovali. Že by přišli nebo dokonce přijeli do hospody, pokud by byla tam či onde. Petr Šikl to správně komentoval, že chlastat umí každý, ale jedině účast na vyjížďce se počítá!

Na startu proběhla polodemokratická debata nad lokalitou, která ideálně měla splnit kritera: málo bahna, zpátky vlakem (aby přijel Ondra na silnici) a mé skromné přání vzít to přes chatu, kde ošetřuji tvrdnoucí beton.

Mé přání splněno na 100%, Tůča nás překvapil s B:PET, takže i s piknikem to bylo. Bahnu jsme se vyhnuli také elegantně, soudě podle stavu strojů v domovské stanici. Jen ten Ondra zklamal :-) Nicméně hospoda Sýmalka byla i tak dobrá destinace, vlak jsme stihli a tentokrát dokonce ani nezapomněli přikoupený mok. A protože cesta utíká rychle a Jirka vytasil odkudsi i druhou petku, nestihli jsme to ani dopít.

Však jsme také zůstali jen 4 mušketýři, nemluvě o escalatorgangu, kterémuž čest jsme vzdali poslední my dva :-)

Příště, kamarádi, je poslední NR, tak se koukejte pochlapit s účastí, připravuje se menší překvapení po cestě a plánuje se konec u Zdendy.

Pánové, TERMÍN i MÍSTO jest rozhodnuto.

Těšte se na Vysočina arénu v Novém Městě na Moravě, a to v termínu 18.-20.5.2018

Podrobný program bude upřesněn, nabízí se nám možnost průvodce, což bude super.

Teď jde hlavně o vaše přihlášení, kvůli ubytku, a to zde :

https://doodle.com/poll/nqxxp2ivuhbyxtn8

komu nejde Doodle, zkusí zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PpY2ok4HOmatA3TYT9dUSHiErpp8H947-UFwsiHX4SY/edit?usp=sharing

komu nejde ani to, napíše třeba email, že chce jet

Ještě než zveřejníme report z Přechodu, tak se sluší vzpomenout přípravu na něj:-) Jde o každoroční akci se stále větší účastí Nezmarů a hlavně rostoucích a přibývajících Nezmarčat.

Jakkoliv mluvíme v rámci této akce hlavně o dětech, za akci patří díky našim seniorům, pokud jim tak už smíme říkat – a já myslím, že právě po letošku už smíme :-) Letošní lednová Kvilda se totiž nesla ve znamení oslavy kulatin Nezmarů z nejzasloužilejších-Kocoura a Přemka. Tak ještě jednou – VŠE NEJLEPŠÍ!

Počasí bylo (rádi bychom i do budoucna, svatý Petře-díky) prostě luxusní a i když celý víkend sněžilo, ani nejmenší Nezmary nic nezastaví. Teploty lehounce pod bodem mrazu, někteří trefovali mázu, jiní testovali novinkové „mohéry“, někdo se na to vyprd (já) a posiloval paže (ono to ale drobet lepilo i tak). Fotopříloha je ohledně počasí výmluvná dost, nemá cenu se rozepisovat :-)

Účast byla velká a různorodá, takže se sportovní část víkendu odehrála hned po několika výkonnostních skupinách a různých trasách a dá se tak říci, že tento víkend nebyla na Kvildsku stopa, která by aspoň jednou nebyla projetá nějakým Nezmarem.

Pokud vím, tak někteří jeli třeba přes Prameny na Černou horu, Modravu, Horskou Kvildu, druhý den na Knížecí Pláně.

Naší skupinu tvořilo duo Sirotek-Pokorný, s tím, že Pokorňáci nečekaně dorazili v pátek už odpoledne a dali si před soumrakem rozjezdový švih směr Jezerní slať a v sobotu (pod vedením dokonale připraveného Vítka) nás čekala trasa přes Prameny a Stráž na Bučinu (a zpět druhou stranou), neděle Filipovka-Horská Kvilda-Kvilda. Děti naběhaly za víkend cca 30 km, přičemž ti starší ještě o dost více. Když si čtu report z roku 2015 ani se nechce věřit, jak ta havěť roste. Ostatně, o tom svědčí taky jedna historka hodná záznamu-děti, tradičně uklizené v patře u svých tabletů navštívil asi ve 22 hod rozjařený Přéma s kytarou, že si všichni zazpívají. Pátý marný pokus trefit píseň, kterou pubertální chlapci znají, vede k otázce:máte ve škole ještě vůbec hudebku???A umíte na kytaru?A na co chcete balit holky? Jednohlasná odpověď zní : „přece na to, kdo má na Instagramu víc followerů!“ Přema: „na Insta co? folo koho?“ Právě dorazivší Barči Kubánkové se za strnulého Přemka zeptám: „Baru, kterej kluk by ti imponoval víc – ten kdo by ti hrál na kytaru písničky nebo ten kdo má na netu více followerů?“ Barča: „Ježiš, jasně že followerů!“ Tak jsme na sebe s Přemkem mrkli a sešli dolu (do)žít ten náš svět :-) Snad bude mít ten nový svět pochopení i pro nás…ostatně, jakkoliv to nevypadá, my ho pro vás, dítka naše, taky máme ;-)

Abych jen nechválil, občas se ve stopě vyskytl pitomec, který nechápe, že s dětma to je přece jen malinko složitější a nebo se pitomec vyskytl mimo stopu a bruslením stopu ničil. Další černý puntík patří nedostatku kapacit na občerstvení, zahřátí a odpočinek (hlavně kvůli těm dětem), i když vlastně nevím komu za to hubovat.

Nicméně, shrnuto – víkend to byl parádní a díky všem za účast!

Zdary borci,

Plán je jasný, letos se jede na Kitzbuheler Horn

ubytko bude v Ruhpoldingu a je třeba platit zálohy na ubytko

posílejte částku 800 Kč NA ÚČET 51-8997160247/0100

níže ukázka bydlení a krásných výhledů na Alpy, které v sobotu budeme dobývat + detail KH.

Ještě jedno běžkařské téma.

Přéma opět nabídl skvělou možnost zajištění ubytování na Kvildě a s tím spojený běžkařský víkend s dětmi (a jak on uvádí také se staříky)

Letos je dokonce možnost sousedního objektu, což výrazně zvýšilo kapacitu.

Kdo by z Nezmarů měl zájem v termínu 19.-21.1.2018 se účastnit, prosím vyplnit formulář

Rozhodující slovo ohledně účasti, resp.přednosti bude mít Přéma, ale rychlost přihlášení také může hrát roli ;-)

Trasa: 29 km, lávka, Sucháč, Dobrá Voda-hřbitov, Dubičák, Hlincovka, Lustenek, Rudolfov a kolem Škodovky domu (GPS záznam napoví víc ;-) )

Výškové metry: 405 m

Účast: Ondra, Venca, Pavel Tíkal, Přema, Bivoj, Majkl, Aleš, Petr P., Petr Šikl, Víťa, Zdenál, Hony, Eri, Víčko, Toník, Koubič, Duby, Míra Doležal, Kory, Vláďa, Honza Ludvík

Pád: Eri 2x, Majkl, Hony, Vláďa, Petr P.

Defekt: nikdo

Trackmaker: Peťa Š.

GPS: http://www.sports-tracker.com/workout/honymari/59ca8a42205b9b18959bca39

GPS: https://mapy.cz/s/256H3

Komentář: Na startu proběhla strkanice o trackmakera, neb si Bivoj se Zdenálem, myslíc na kamarády, připravili překvapení v podobě nově objevených trailíků na Kluku. To ale narazili na tvrdé jádro konzervativců a vyrazilo se vstříc motanici v kopcích kolem Hlincovky, což patří k ultraklasice našeho bike podzimu. Dodávám, že tuhle vyjížďku mám moc rád. Prověrka zdatnosti, zručnosti a orientace v terénu dopadla podle očekávání-celkem dost se vedlo, padalo a ztrácelo :-) Pěkný příklad za všechny-po divokém sjezdu dolu k potoku následuje úzká lávka, na kterou si ne každý troufne. Jeden nejmenovaný jezdec, aby nespadl, zvolil bezpečnější přejezd brodem. Za brodem je ale protisvah, na kterém spadl :-) Já si tedy poctivě píšu taky jeden pád, i když to vlastně pád nebyl, protože mi kdosi zastoupil při výjezdu do svahu cestu a v nulové rychlosti jsem se opřel rukou o toho času už ležící Alešovo kolo, resp. dráty jeho kola-takže dokonce ani lokýtek nebyl! ;-) Zprávy o některých ztracených a padlých přicházely zprostředkovaně, myslím, že by to byla pěkná fotka z termovize, jak na jedné straně kopce jede vláček bajkerů nahoru, kolmo po vrstevnici jiný, pod lesem čeká třetí a v údolíčku leží kdosi po pádu. Bohužel ale takovou fotku nemám, mám jen fotku od Nezmara, kde jsem si chtěl udělat aspoň společné selfie se Zdenym. Vlezly nám ale do záběru nějaké cizí holky… No, tak jim věnujeme aspoň NOC – ono se ostatně hodí i na nás cyklisty ;-)

NOC: Jediný komu můžete stoprocentně věřit, že bude stát vždy za vámi, je váš vlastní zadek

 

V hospodě nás napadlo nechat udělat operátory nabídku pro BK Nezmar.

Logika zní : čím více čísel a dat, tím pro ně zajímavější a pro nás výhodnější.

Zde je formulář, tak to prosím vyplňte, kdo má zájem

https://goo.gl/forms/PpC7yeHRBVZZjoQS2

Podotýkám, že to bude spíš pro ty, kteří nepodnikají, i když to není zcelapřesné, protože sice nejde rozdělit faktura, ale to neplatí pro neomezený tarif, tam to lze. Takže to třeba může vyplnit i Aleš za sebe. A samozřejmě to platí pro všechny rodinné příslušníky apod.